Skocz do zawartości

Czy można jeździć po polnych drogach bez prawa jazdy poniżej 18 roku życia


Rekomendowane odpowiedzi

Zgadza się, temat rzeka, tak samo jak konieczność robienia prawa jazdy na motorower, za które trzeba płacić kwotę czterocyfrową. Tylko skąd taki 14 latek ma wziąć tyle kapusty? No w sumie może handlować narkotykami w szkole. Zawsze jakaś praca.

  • Haha :) 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, m07m10 napisał:

Zgadza się, temat rzeka, tak samo jak konieczność robienia prawa jazdy na motorower, za które trzeba płacić kwotę czterocyfrową. Tylko skąd taki 14 latek ma wziąć tyle kapusty? No w sumie może handlować narkotykami w szkole. Zawsze jakaś praca.

Jest taki fenomen zyciowy, nazywa sie praca. Moja mloda zaczela roznosci gazety gdy miala lat 12.

I wyobraz sobieniezaszkodzilo jej to ! 

 

.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ks-rider napisał:

Jest taki fenomen zyciowy, nazywa sie praca. Moja mloda zaczela roznosci gazety gdy miala lat 12.

I wyobraz sobieniezaszkodzilo jej to !

Nie uwierzysz, ale mnie też jaki przypadek losowy dotknął, że chodzę do pracy. Jednak, w imię czego cisnąć pieniądze od tych co mają najmniej? Skoro w normalnych czasach karta była za darmo i jakoś Polska się nie zawaliła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, m07m10 napisał:

Nie uwierzysz, ale mnie też jaki przypadek losowy dotknął, że chodzę do pracy. Jednak, w imię czego cisnąć pieniądze od tych co mają najmniej? Skoro w normalnych czasach karta była za darmo i jakoś Polska się nie zawaliła.

Bylo, ale sie zmylo ! 

ZA komuny nikt nie placil zadnych podatkow. I co ? I nic, ustroj upadl.

Nikogo dzis nie interesuje, co bylo 40 lat temu. Kapitalizm jest i za wszystko trzeb abulic !

Smutne ale prawdziwe.

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że karty motorowerowe zlikwidowano 11 lat temu, a nie 40, proponuję się doinformować, zanim się wypowiesz na jakiś temat. Złożoność Twojego myślenia wręcz mnie zachwyca.  ,, Ma być tak i tyle!"  Ale akurat KM nie zależała od ,, kapitalizmu", tylko od biurokracji. Widzę, że tego nie wiesz. Ale ok , nie będę już krytykował Twoich babek w piaskownicy i zamku, skoro nie masz żadnych merytorycznych argumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, m07m10 napisał:

Tylko, że karty motorowerowe zlikwidowano 11 lat temu, a nie 40, proponuję się doinformować, zanim się wypowiesz na jakiś temat. Złożoność Twojego myślenia wręcz mnie zachwyca.  ,, Ma być tak i tyle!"  Ale akurat KM nie zależała od ,, kapitalizmu", tylko od biurokracji. Widzę, że tego nie wiesz. Ale ok , nie będę już krytykował Twoich babek w piaskownicy i zamku, skoro nie masz żadnych merytorycznych argumentów.

Misiu, 

kogo dzis interesuje ile lat temu zostaly zlikwidowane ?  Moze rusz banka i zastanow sie ile pojazdow w ruchu miejskim bylo 11 lat temu a ile jest ich obecnie.

JA robilem karte rowerowa w roku 1975 - tym. I b. dobrze pamietam, jak poszedlem w tym celu na komende na ulicy Piwnej. Stary milicjant wyciagnal plansze i zapytal o 4 znaki drogowe ktore wybral. I to byl caly egzamin.

Z tego co kumam, w latach 2002 to na karte motorowerowa byla czesc praktyczna na placuw zamnkietym obrebie.

Naprawde mam Ci tlumaczyc ze znajomosc znakow to nie wszystko ? O zasadzie prawej reki nie wspomne ! 

Wreszcie ktos madry poszedl po rozum do glowy i zrobil, ze na motorowery trzeba zrobic PJ aby prowadzacy motorower mial szanse przezycia. Biurokracja nie zajmuje sie szkoleniem tylko wydaniem dokumentu. Mam Ci dalej tlumaczyc jaka to roznica ? 

Codziennie jestem do 12 godzin w ruchu drogowym i mam stycznosc z rowerzystami i e-scooter'ami. To co ci wyprawiaja, wola o pomste do nieba, bo odpierdälaja taka maniane, ze mozg sie lasuje. 

Zasada jest prosta, chcesz brac udzial w ruchu drogowym, masz zrobic kwalifikacje i zdac egzamin !

Proste, czy dla Cieie za trudne ?

Swego czasu Prawo Jazdy bylo rowniez wydawane w urzedzie. Nikt nie pytal o znajomosc przepisow, egzamino teoretycznego i praktycznego rowniez nie bylo, uiszczales pare zloty i wychodziles z urzedu z PJ. I komu to sie zapytam przeszkadzalo ? NA uj zrobiono OSA i Organizacje egzaminujace  ? Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aby wyciagnac od kandydatow conajmniej jedna pensje !

Nosz w morde co za niesprawiedliwosc !

Wisienka na torcie ! Kto jest barziej narazony na utrate zdrowia i zycia keirowca katamarana czy  rowerzysta czy motorowerzysta ?

Az dziw, ze nie postulujesz o darmowe licencje pilotazu !  Bo te sa znacznie drozsze ale to akurat nikomu nie przeszkadza !

Przyszlo sobie na forum dziecko z piaskownicy gdzie stawia sobie piaskowe babki i zamki. W profilu wpisalo sobie Junak i doroslego udaje doroslego!

.

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiu. Spokojnie, nie denerwuj się, bo to niezdrowe. Rozumiem, że tak się podnieciłeś, że będziesz wymyślać najbardziej absurdalną argumentację, żeby tylko udowodnić, że Twój zamek w piaskownicy jest najładniejszy! :-) Idąc tym torem to najlepiej wszystkiego zabronić bo niebezpieczne i wprowadzić prawo jazdy oraz OC i PT dla roweru i hulajnogi. :-D Zgodzisz się, ze mną, ża takim starszym ludziom jak Ty ustawowo trzeba zabierać prawo jazdy. Codziennie jestem do 12 godzin w ruchu drogowym i mam stycznosc z takimi starymi kierowcami jak Ty. To co ci wyprawiaja, wola o pomste do nieba, bo odpierdälaja taka maniane, ze mozg sie lasuje. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2024 o 21:39, m07m10 napisał:

....w imię czego cisnąć pieniądze od tych co mają najmniej? Skoro w normalnych czasach karta była za darmo i jakoś Polska się nie zawaliła.

Proste jak rogalik, nie masz nie jezdzisz !

.

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, m07m10 napisał:

Misiu. Spokojnie, nie denerwuj się, bo to niezdrowe. Rozumiem, że tak się podnieciłeś, że będziesz wymyślać najbardziej absurdalną argumentację, żeby tylko udowodnić, że Twój zamek w piaskownicy jest najładniejszy! 🙂 Idąc tym torem to najlepiej wszystkiego zabronić bo niebezpieczne i wprowadzić prawo jazdy oraz OC i PT dla roweru i hulajnogi. 😄 Zgodzisz się, ze mną, ża takim starszym ludziom jak Ty ustawowo trzeba zabierać prawo jazdy. Codziennie jestem do 12 godzin w ruchu drogowym i mam stycznosc z takimi starymi kierowcami jak Ty. To co ci wyprawiaja, wola o pomste do nieba, bo odpierdälaja taka maniane, ze mozg sie lasuje. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Wiesz, dyskutujac z mlodziencami Twego pokroju nigdy sie nie denerwuje, bo niemam powodu. Jezeli nie wiesz ze jest to niebezpieczne to znaczy, ze Twoj mozg nie naybyl jeszcze odpowiedniej biblioteki sytuacji. Jezeli spedzal bylbys tyle czasu na drodze ile napisales, to az dziw, ze tego nie zaobserwowales, polecam zrobienie sobie okularow z denek butelki od szampana, moze wtedy dostrzezesz ! Na razie mamprzed soba slepca z ktorym dyskutuje o kolorach ! 

Nie zabronic wszystkiego tylko poprzez edukacje zmnimalizowac ryzyko ! Kumasz, czy znowu za trudne ? 

Co do mojej osoby, to co 5 lat przechodze przez specjalistyczne badania lekarskie wiec o mnie

nie musisz sie martwic ! 🤣 Martw sie bardziej o siebie !

Slabe jest to, ze nie potrafisz wymyslec nic nowego, tylko kopiujesz moje texty 🤣

Rozumiem tez, dlaczego nie ustosunkowales sie do mojej wypowiedzi, no ale coz, jak sie niama argumentow, to pisze sie o doopie Maryny.

🙂

5 minut temu, m07m10 napisał:

To jest bardzo wysoki merytoryczny poziom argumentacji, przekonałeś mnie. Widzę, że dostrzegasz złożoność rzeczywistości w wielu jej aspektach. 🙂

Problem w tym, ze Ty nei widzisz tychzloznosci a merytoryka nijak do Ciebie przemawia, szkoda tylko, ze niemasz wogole argumentow aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa siory, ze kiedys bylo z urzedu za darmo a teraz cztero cyfrowa suma - to Twoja cala merytoryka i argumentacja !

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Wiesz, dyskutujac z mlodziencami Twego pokroju"...    Tak Panie Starszy, Ty masz jedynie słuszną rację i nikt inny! A każdy kto ma inne zdanie jest ślepcem bez mózgu, przyznaję się do tego! Szkoda mi Cię z całego serca. Ciekawe czy na żywo powiedziałbyś mi to wszytko na mój temat w twarz? Typowy kozak w necie , a w świecie...  Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Edytowane przez m07m10
błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2024 o 16:33, ks-rider napisał:

Moja mloda zaczela roznosci gazety gdy miala lat 12.

dzisiaj gazet nikt nie czyta 😉

Nie wiem czy w kategoriach prawnych dzisiaj w ogóle funkcjonuje taki termin jak zatrudnienie 12-latka... O ile kojarzę to dopiero 14-czy 15 lat ukończone uprawnia do zawierania umów cywilno-prawnych. także ten...

Ale pracowało się, pracowało. Po rolnikach, do sadów jeździliśmy zbierać spady (te małe gzuby jak my) bo starsi już do rwania - oni mieli lepiej płacone. Dzisiaj ? Dzisiaj nie ma sadów w okolicy.

Ale dalej szukają a to do borówki - tutaj żadna filozofia bo ani praca ciężka ani niebezpieczna. Ot mozolna. Do zbierania kamieni z pola - ta to i dobrze płatna jeszcze bo 20zł na godzinę płacą za połażenie po polu za traktorem z zapiętą taką niską skrzynią. Jak ktoś bystry to i nachylać się nie musi - bo widły takie specjalne gęste dają że można podnieść i rzucić do skrzynki. Kamienie największe wielkości bochenka chleba - z kilka się trafi. Reszta jak pięść takiego 12-latka. 4ha pola to z 5h łażenia jest - ale stówka wpadnie. A tak jak teraz to roboty (jakby chciał) od świtu do zmierzchu bo wszystko pokopane, wycięte i kamloty na wierzchu leżą.

Myśmy po osiedlu dorabiali od wiosny do jesieni u jakichś dziadków itp - a to przy rwaniu owoców bo na czubek drzewa tylko dziecko wleźć mogło, a to jakiś węgiel wiadrami do piwnicy się nosiło, a to jakiś płot czy bramę pomalowało. Gałęzie nosiło, skrzynki z warzywami czy wekami jakimi po budynkach i innych spiżarniach. Tam nikt nie cierpiał na brak zajęcia. Najlepsza robota zawsze była u "babci" Heli (taka osiedlowa babcia wszystkich) która miała dwie córki w Niemczech i u niej zawsze po robocie była dobra czekolada albo inne "luksusowe" słodycze 🙂 🙂 🙂 Kto tam w jakim `87 widział u nas czekoladę z całymi orzechami laskowymi... mleczną !! albo te ich ciastka (a`la dzisiejsze HIT`y) Rok człowiek czekał za jakimiś paczkami z zakładów jak ojcy przynieśli gdzie Delicje były - to matka reglamentowała żeby do Wielkanocy starczyło 🙂

W domach każdy miał to samo bo jak dzisiaj trawniki tak wtedy warzywniki i sady od ściany domu po płot. Też stale jak nie porzeczki rwać, to inne wiśnie albo gdzieś tam przepielić jaką grządkę. I tak do późnej jesieni. Ziemniaki, w ogródku mieliśmy zawsze kilka redlin ziemniaków !! Dzisiaj ojcy tam mają kosteczkę i wiatę na auta a całe moje dzieciństwo to był codzienny rytuał zbierania stonki. A najlepsze było radlenie... Radło takie pojedyńcze ciągane do którego zaprzęgnięty był ojciec a matki zadaniem było podnoszenie tego żeby się za głęboko w ziemię nie wcinało. Komedia 🙂 Ale za to cała jesień co sobotę były frytki - póki nie skończyły się te największe ziemniaki. Ręcznie ciachane, a nie tam to coś z maka czy innych. Chcesz frytki to se zrób.

Jedno czego wtedy nie było to nuda, tego nigdy nie było, nigdy się nie słyszało takich słów że ktoś się nudził. Jak nie było roboty to chodziliśmy "na kolejkę" (nieuzywany nasyp kolei wąskotorowej) chociaż wtedy jeszcze był używany bo buraki cukrowe tym transportowali do okolicznych cukrowni. Obok były pola PGR`u na których zawsze były ziemniaki to się parę wygrzebało, ognisko i pieczenie. W rowach tych nasypów zawsze rosły grusze, tam każdy z osiedla wiedział kiedy i gdzie dane dojrzewało. Gruszki czy jabłka tak dobre że zapach od drzewa na kilka metrów się niósł.

No i pomysły w stylu: ktoś tam wyniósł ojcu z garażu z litr benzyny. Ty, choć wlejemy do ogniska zobaczymy co się stanie ... No ... i stało się, w niedzielę do kościoła cała 5tka szła z opalonymi brwiami, rzęsami wymieniając "doświadczeniami" kto ile i czym wpierdziel w domu dostał i od kogo za wypalone spodnie czy kurtkę (po kuzynie a on miał po swoim) ale co tam - nowa była. 🙂

 

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były inne czasy, teraz za zatrudnienie małoletniego bez umowy pracodawca by z kryminału nie wyszedł. Dzisiaj nic nie wolno. Piasek, a żałujesz że zrobiłeś kartę motorowerową normalnie, czy uważasz, że powinieneś tyrać pół wakacji na pieniądze specjalny kurs na prawo jazdy AM? Bo ktoś uznał, że jesteś za głupi, żeby bezpiecznie jeździć na motorowerze? Ja robiłem kartę na policji oczywiście za darmo. A moja Jawka Mustang dała mi masę radości z wyjazdów i nie miałem na niej żadnego zdarzenia, nikogo nie zabiłem, ani nie wymusiłem pierwszeństwa. I nie dostałem mandatu. Ale w 12 roku ustawodawca uznał, że trzeba młodym utrudnić życie i zabić rynek motorowerów, z którego przecież żyła masa firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...