Skocz do zawartości

Jaki kufer


Namape
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam prośbę w pomocy doboru kufra, a dokładniej jakiej pojemności najlepiej kupić? Chcę kupić coś niedużego, aby wrzucić ewentualne zakupy, przeciwdeszczówkę itp.

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na co ten kufer? Na turystycznego GSa czy na skuter?

Jeżeli jeździsz sam to pojemność na jeden kask, jak we dwójkę, to na dwa kaski.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Namape napisał:

 Jeżdżę sam

No to mały na jeden kask. Polecam Shad. Dobra relacja ceny do jakości. 

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie myślę o SHAD SH37 lub Moretti MR-889. Tylko oba są chyba do max 3kg ładowności?

I teraz - który byłby lepszy? I jest możliwość zwiększyć ich max pojemność do 10kg?

Edytowane przez Namape
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy dobry. Natomiast nie myl pojemności z nośnością. Pojemność kufrów producent na ogół podaje w litrach. A co do nośności.. możesz załadować ile chcesz, tu chodzi o Twoje bezpieczeństwo. Po pierwsze żeby na dziurze to wszystko się nie oberwało, po drugie, że w razie wypadku (czego Ci nie życzę) żebyś w łeb nie dostał pudłem 15 kilowym bo łeb może urwać. 

Więc jak sobie wyspawasz bagażnik z teowników to pewnie że  uniesie. Tyle że to nie będzie bezpieczne. Bo kufer z płytą montażową jest obliczany do parametrów producenta. Zresztą - miałem w maju wypadek, w kufrze (shad) miałem plecak z laptopem, może 2-3 kg. Jak pizłem to nie dość że skrzynka wyskoczyła z płyty, to jeszcze sie otwarła i laptop leciał w plecaku. O dziwo działa ;) Ale jakby to było cięższe to kto wie jakby to się zachowało i kogo by uderzyło...? 

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Namape napisał:

I teraz - który byłby lepszy? I jest możliwość zwiększyć ich max pojemność do 10kg?

Tu chodzi o wytrzymałość stelaża pod kufer, nie wiem na ile tam przewidział producent tego motocykla. I dochodzi jeszcze kwestia taka, że jak załadujesz 10 kg na sam tylny kraniec tego Bartona to bardzo pogorszy się prowadzenie. Nawet duże motocykle gorzej się prowadzą z kuframi a co dopiero taka 125. 

A co do pojemności kufra: do 35 litrowego spokojnie wchodzi kask i złożona kurtka. Do 45 litrowego mieściłem 2 kaski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...