Skocz do zawartości

Jaka jest srednia cena spawanie+malowanie prawego plastiku?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

pie**ole ten kraj...

 

Niestety musialem dzis rano jechac, a wieczorny deszcz zamarzl. Wszystko niby bylo ok - maksymalne skupienie, pelna ostroznosc. Nawet na drodze nie bylo tak zle... Az do czasu gdy wjechalem w dolek...

Gololedz! Wyszedlem juz w sumie z zakretu, a tu na prostej drodze ni stad ni zowad motorek tanczy na wszystkie strony.

Patrze, a tu mnie tyl zaczyna wyprzedzac - skontrowalem

tyl wyprzedza mnie z drugiej strony - skontrowalem i juz wiedzialem, ze trzeba szukac dobrego miejsca na kontakt z asfaltem - a raczej lodem.

Ludzie pewnie mieli darmowa komedie, bo po ewakuowaniu sie z motoru zaliczylem slizg w stylu orla - czyli na brzuchu glowa do przodu.

Kolejne szczescie to fakt, ze sasiedni pas byl wolny, bo moto poszorowalo jeszcze daaaleko - i to majac 30km/h na liczniku.

 

No dobra straty: bolace kolano, piszczel, biodro i ogolnie do dupy humor. Dobrze, ze jechalem w pelnym ubranku, bo strach pomyslec co by bylo z moja noga...

 

Straty materialne: seszlifowany prawy bok: plastik do malowania i w kilku miejscach do zespawania. Lusterko zbite, kierunkowskaz przestal istniec. Moto na chodzie, zadnych sladow po zdjeciu plastiku nie znalazlem.

 

Teraz pytanie: ile srednio kosztuje podspawanie plastiku + malowanie. Mi zaspiewali 400zl - chyba troche drogo???

 

Kolejna sprawa: czy da sie wymienic samo szklo lusterka czy trzeba kupowac nowe? Jesli mozna to podajcie gdzie mam tego szukac i jaki jest orientacyjny koszt.

 

Tak oto zakonczylem sezon... A cholera motorek cos czul rano, ze zle skonczy, bo wyjatkowo nie chcial poczatkowo zaskoczyc i akumulator ledwo krecil...

 

Na koniec nalezy dodac, ze piaskarka przejechala 10min po moim slizgu - ale to w naszym kraju chyba normalne ;) Oczywiscie nikt z gapowiczow nie pomogl mi ani postawic maszyny, ani nie zapytal sie, czy wszystko ok. ;)

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie: ile srednio kosztuje podspawanie plastiku + malowanie. Mi zaspiewali 400zl - chyba troche drogo???

Moi znajomi lakiernicy zrobiliby to wszystko za ok.200-250zl.

Kolejna sprawa: czy da sie wymienic samo szklo lusterka czy trzeba kupowac nowe? Jesli mozna to podajcie gdzie mam tego szukac i jaki jest orientacyjny koszt.

Idz do jakiegos szklarza,on Ci dotnie i wklei a koszt to ok.20zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie daj sie tylko wrobic w klejenie zywica, bo na naszych "autostradach" w miejscu klejenia lakier Ci popeka.U nasz w Lomzy jest tylko 1 dziadek co klei i bierze roznie male elementy- 25 zl, wieksze elementy i duzo pekniec odpowiednio wiecej , raz zaplacilem za plaskit od Ducati - 100 zl . Doliczyc do tego trzeba koszty malowania. Mi Ducati 748- pomalowali za 1100 zl.Janek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie daj sie tylko wrobic w klejenie zywica

A niby dlaczego?Mam znajomego ktory klei mi plastiki wlasnie zywica wzmocniona siatka.Robi to bardzo dobrze,moze dlatego ze pracuje przy produkcji szybowcow.Mi nigdy po jego klejeniu nic nie popekalo a jak kiedys sprzet mi sie przewrocil na tak naprawiona owiewke to pekla ale w miejscu nie klejonym a miejsca klejone byly nie ruszone.

Wiec nie ma co z gory przekreslac klejenia zywica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem od czego zalezy ze Ci jeszcze nie pekla-moze to tylko kwestia czasu- zawsze peka nie w miejscy klejenia tylko delikatnie obok. Jesli ktos woli zywice to prosze bardzo- ja tam wole dziadka- po jego klejeniu na 100% nic nie peknie- chyba ze sie znow zaliczy szlifa. Pisze bo takie mam doswiadczenia- a nie z wymyslania. Duzo kolegow sobie kleilo zywica- naprawde u doswiadczonego goscia -20-lat w zywicy no i d...a szczegolnie ze oni lubia jezdzic na 1 kole - po dosc szybkim czasie lakier peka. Rekord wytrzymalosci(w sensie negatywnym) 1 godzina po naszych "autostradach". Dodam ze w motocyklach z owiewkami calkowicie wykonanymi z zywicy problem ten nie wystepuje- sa drobne pekniecia w okolicach mocowania do ramy- ale to wystepuje i w plastikach. Janek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja akurat tak mialem klejone owiewki w ZX9 i ZX6 i latalem nimi na gumie i nic sie nie dzialo.Paru kumpli tez u niego kleilo i tez nie mialo problemow.Gosc to porzadnie robi bo ma doswiadczenie przy szybowcach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

Teraz pytanie: ile srednio kosztuje podspawanie plastiku + malowanie. Mi zaspiewali 400zl - chyba troche drogo???  

 

Moi znajomi lakiernicy zrobiliby to wszystko za ok.200-250zl.

 

Hmmm mam nadzieję, że za te 200-250 zł robota jest wykonana solidnie, bo jakby na to spojrzeć tak nieco bardziej logicznie, to mniej więcej 200 zl to koszt materiału w zalezności od tego czy motocykl pomalowany jest akrylem, czy metalikiem.

Niestety akryl jednoskładnikowy zaczyna sie od ok. 100 zl wzwyż, metalik zaczyna się tak od 120-130 zł. Do tego podkład, rozpuszczalnik do bazy, do bezbarwnego, utwardzacz hmm, podkład, do tego jeszcze to klejenie, to hmm 400 zł to tak juz maksymalnie ile można zedrzec, za tego typu robotę. 300 zł uważam, za optimum :mrgreen:

 

Pozdrawiam ;)

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wujek,podales ceny lakierow za litr a po co Ci do jednej owiewki litr?2 setki bazy wystarczy+te wszystkie potrzebna duperele.A lakiernik ma to zawsze na stanie wiec nie trzeba kupowac wszystkiego po litrze.A klejenie to ok.20-30zl,zalezy od pekniec.

Znajomi lakiernicy biora ok.200 zl za element z materialem+klejenie i wychodzi ta kwota ktora podalem wczesniej.I robia to bardzo solidnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurzcze u mnie za element jest 300, a co niektórzy awanturowali się tu na forum że zdzieramy.  

Wujek z cenami materiałów to przesdziłeś

 

Oczywiście z cenami przesadziłem :mrgreen: Napisałem to troche z rozpędu i miałem przed oczami cały samochód do polakierowania :mrgreen: Chodziło o ceny za 1 litr:)

Wybaczcie :mrgreen:

 

Oczywiście Gixer ma rację :mrgreen:

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak:

Lusterko za wasza rada wrocilo od szklarza i juz jest ok - tylko nie wiem czemu szklo na podstawie troche klekocze??? Plastikowa obudowa jest lekko peknieta w jednym miejscu, ale to chyba nie ma wplywu na latanie wypelnienia lustra. Chyba bedzie trzeba silikonem boki przylapac.

Nawet z cena trafiliscie - 20zl.

 

Z lakiernikiem byly male problemy - najpierw sciemnial, ze to trudna robota, ze nie wie czy jego "sprzet" zespawa taki plastik itp. W koncu zostawilem mu najmniejszy plastik na probe. Zobaczyl pewnie, ze to nic trudnego i dzisiaj rozmawiaj ze mna zupelnie inaczej - calosc bedzie gotowa na przyszly piatek (poczatkowo twierdzil, ze na przyszly miesiac), a cene stargowalem na 350zl. Mam nadzieje tylko, ze polakieruje ladnie.

 

Dal mi tez "pomacac" zespawany maly plastik. Musze przyznac, ze ladnie to wygladalo - slady spawu bardzo male, a facet twierdzil, ze moge naciskac na spraw ile chce, bo i tak nie peknie.

 

Zostanie wiec jeszcze dokupic kierunek i dorobic naklejki. Wyglada wiec, ze dosc szybko uwine sie z doprowadzeniem moto do wygladu. Szkoda tylko, ze przez pieprzona gololedz i spiacych drogowcow z kieszeni wyplynie mi 400zl. Kurcze - a odkladalem kase na nowy zestaw napedowy... ;)

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurzcze u mnie za element jest 300, a co niektórzy awanturowali się tu na forum że zdzieramy.

chodziło o mnie?? :twisted:

zx9r cały pomalowany + felgi akrylem 290 zł ;)

 

Masz albo dobrych znajomych szramerku, albo cos bajerujesz :mrgreen:

 

290 zl to koszt robocizny, czy tez może za 290 zl miałes lakier i robociznę :?:

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie w tej cenie było wszystko(farba też ;) ) , 2 elemęty przygotowałem do malowania (6h mycia nitrem farby do silników ;) )

wujek trafiłes dobrze z tymi znajomymi niewiem jak w wawie ale na południu polski dobre znajomości wspólne: imprezowanie zloty wypady itp duuuużoooo dają :mrgreen:

Damian co do doboru kolorów zostałem przy orginalnym lakierowniau wersji na rynek japoński 8)

WERA#111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ci Japońce to jacyś dziwni są

Te koła to mi nijak nie pasują do reszty  

Ale to nie mój motocykl więc popie**la mi to 80kmh na wysokości lamperii

 

No chyba nie umieją za bardzo dobierać kolorów :mrgreen:

 

Nie wiem, czy te japońce też wpieprzają ryż, ale jezeli tak, to chyba im nie słuzy :mrgreen:

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...