Skocz do zawartości

Zmądrzałem?


wawrzyn15
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po tym wypadku wzielo mnie na refleksje. Mam przed soba kurtke i spodnie w ktorych mialem szlifa i jak na to patrze to mnie skreca. Kurtka na plecach cala przeorana...spodnie na nogawce tak samo. Na szczescie byla skora i spelnila swoje zadanie...przy szorowaniu po asfalcie przy predkosci 70km/h zbilem sobie praktycznie tylko lokcie i nic poza tym...zadnych zarysowan na ciele;) A teraz sobie mysle ile razy zdazalo mi sie wyjezdzac bez ubioru...nawet w troche dalsze trasy..gdybym wtedy nie byl ubrany to teraz pewnie lezalbym w szpitalu z poobdzieranymi lapami i calym cialem...

 

Pewnie nie raz to slyszeliscie! Ubierajcie sie nawet jak jedziecie 200m po bulki. Ja zrozumialem po co trzeba sie ubierac dopiero w niedziele. Szkoda ze takim kosztem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wawrzyn hmm.. co prawda nie mam motoru, ktory by wyciskal z siebie wiecej jak 40km/h, ale czytając forum, i wlasnie takie refleksje jak Twoja mozna sie duzo nauczyc i zakodować sobie ważne informacje 8)

 

nawet nie próbuje sobie wyobrazić, jak mógłbyś wyglądać bez skóry i kasu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... po bulki to sie jezdzi rowerem .. a i zdrowiej i szybciej niz piechota.

 

Sam mialem szlifa tydzien temu. W bardzo glupich okolicznosciach bo na zakrecie wjechalem w krowi placek ktory dumnie spoczywal na srodku drogi, spadlem z motocykla przy 60-80km/h. Niestety nie mialem na sobie stroju i mam rozorane kolano i kuśtykam tu i tam. Po tym jak wyglądaly moje jeansy i kurtka mozna bylo sadzic że doznalem wiekszych obrazen, na szczescie chyba nie. Za to niestety CBR ma sie gorzej... i po co mi to bylo? Gdybym byl w stroju to nic by mi sie nie stalo - mam nauke zeby nie wsiadac na moto bez skory...

 

Pozdrowienia dla obolałych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedewszystkim kask zawsze na glowie i jak najbardziej stroj na moto to w koncu nasze zycie a mamy je jedno anie 7 jak koty ;)

Pamietam jak kiedys jezdzilem na enduro mialem taki ulubiony przejazd pod mostkiem kolejowym z tym ze bylo tam zawsze bardzo nisko i trzeba bylo sie troszke schylic zeby sie zmiescic i kiedys pewnego pieknego dnia panowie z koleji dosypali kamyczków , byla juz szarówka ja jak zwykle zadowolony i rozpedzony na pewniaka bo przeciez u siebie na pamiec sie jezdzi wpadlem pod mostek i okazalo sie ze gdyby nie kask to glowka byla by dziurawa na szczescie tylko kask zniszczony. ( pozniej juz jezdzilem góra po torach ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozniej juz jezdzilem góra po torach

Słyszałem kiedys o historie przy ognisku o 2 gosciach(słyszałem to juz cos koło 2 lat temu a to było też iles tam) gdzies w świetokrzyskim jakas wioska niedaleko samborca jechali wsk 125 po moscie dla kolei nad wisłą i nagle na czołowe wypadl im pociąg (goscie ponoc byli dziabnieci konkretnie )jede zeskoczył z moto a drugi wjechał do wisły na moto ... Jeden sie utopił a drugi zginą pod pociągiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to nie najlepszy przyklad na to że strój chroni motocykliste, ale przyznam szczerze peirwszy raz słysze o chołówce z pociagiem

 

Wiesz ten sprzęt zapewne nie mial ogumienia i jeździli na samych felgach stawiając motocykl na szynie kolejowej :mrgreen:

Panowie jexdzili sobie bez trzymanki od monopolowego do domu i na odwrót, także chyba stąd ta czołówka z pociągiem :mrgreen:

 

Piłes nie jedź :mrgreen:

 

Pozdrawiam ;)

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też mam nie miłe wspomnienia z jazdą bez skóry.

 

3 lata temu jechałem w samej koszulce po bardzo zadko uczęszczanej drodze. Niestety wówczas spotkałem sie z kierowcą malucha takiego zajebistego tuningowanego, i zakręt brał na mojej połowie i zachaczyłem go łokciem w słupek przy przedniej szybie i drzwiach. No gleba piękna, prędkośc jakies 50-60. Honda VF 750 C Magna z 95 rozwalona a ja hmm no powiedzmy łokcia nie miałem.

16 odłamków lekarze naliczyli podczas operacji, rekonstrukacja stawu łokciowego, druty w ręce, później ich wyciąganie. Ehhh niezła nauczka. Na szczęście uznali jego winę więc to dobre. Jego super autko nie miało szyb z przodu z boku wszystkich i z tyłu i było bez powietrza z przodu, drzwi prawie zostały wyrwane i to kurcze przy takiej prędkości.

Po tym obiecałem sobie zawsze w skórze, zawsze !! Ale wiecie co czasami i tak śmigam bez, no i bez rękawiczek wówczas byłem. Jednak to jazdy bez skóry to podczas parady czy coś, ale notorycznie spotykam dresów na sportach bardzo często nie mówiąc juz o krótkich spodenkach!! To jest dopiero fantazja pradwa.

 

No nic pozdrawiam i oby do wiosny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam, wawrzym trochę przesadza

jest w szoku powypadkowym to moze takie rzeczy opowiadać

ja nadal bede jeździł tak jak dotąd - czasami w ciuchach a czasami nie - w zależności od tego gdzie i po co bede jechal na moto

 

a co do pociągu - sam dostałem kiedyś mandat za wymuszenie pierwszeństwa przejazdu na pociągu motocyklem MZ 150 etz ;)

jakiś czas temu widziałem gdzies ten mandat więc może uda mi się go doszukać i zamieszczę skan

 

(zapłaciłem za to chyba 100 zł kary)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam, wawrzym trochę przesadza

jest w szoku powypadkowym to moze takie rzeczy opowiadać

ja nadal bede jeździł tak jak dotąd - czasami w ciuchach a czasami nie - w zależności od tego gdzie i po co bede jechal na moto

 

mow co chcesz...nikomu nic nie narzucam...tylko daje dobre rady bo jak pomysle ze gdybym wtedy nie byl ubrany to by nie bylo ciekawie...decyzja nalezy do Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo ja odpowiem :mrgreen: " nie za ciekawie "

 

 

ale wiesz różne są guta i guściki - tego nie zmienisz ;)

 

KOLI juz przeszedł jeden dość poważny wypadek JAK widać woli daje śmigać jak smigal to jego decyzja nie ja siedze i patrze na rozwalona maszyne ;)

 

MENTALNOŚCI LUDZI Sie nie zmieni można ich tylko PRZESTRZEC ;)

 

 

pozdro.SWIR ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazaj, zeby tylko ktos z "nowicjuszy" nie odczytal twoich madrosci inaczej - ze jak sie ma skore czy kombinezon to mozna walic ile sie chce, bo szlif nie bedzie bolal.

 

We wtorek na pieprzonym lodzie motorek uciekl mi i poszlifowalem sobie przy 30km/h i mimo pelnego ubranka nastepnego dnia dotarly do mnie bole. Niby nie mam nawet zadrapania, a kolano, zebra, biodro i tak bola.

 

Wiec majac nawet najlepszy stroj nalezy zdac sobie sprawe, ze niczego on nie gwarantuje, a kazdy upadek boli - proporcjonalnie do predkosci szlifowania ;)

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wtorek na pieprzonym lodzie motorek uciekl mi i poszlifowalem sobie przy 30km/h i mimo pelnego ubranka nastepnego dnia dotarly do mnie bole. Niby nie mam nawet zadrapania, a kolano, zebra, biodro i tak bola.  

 

a co ty myslales ze w kombinezonie jestes nietykalny :?: ;)

 

bolec wiadomo boli ale przynajmniej masz skore w calosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazaj, zeby tylko ktos z "nowicjuszy" nie odczytal twoich madrosci inaczej - ze jak sie ma skore czy kombinezon to mozna walic ile sie chce, bo szlif nie bedzie bolal.  

 

We wtorek na pieprzonym lodzie motorek uciekl mi i poszlifowalem sobie przy 30km/h i mimo pelnego ubranka nastepnego dnia dotarly do mnie bole. Niby nie mam nawet zadrapania, a kolano, zebra, biodro i tak bola.  

 

Wiec majac nawet najlepszy stroj nalezy zdac sobie sprawe, ze niczego on nie gwarantuje, a kazdy upadek boli - proporcjonalnie do predkosci szlifowania  ;)

 

a myslisz ze ja sie nie poobijalem? tez przez 3 dni bolaly mnie lokcie i kostka...bylem poobijany...ale pomysl co by bylo bez skory...wtedy juz bym nie byl tylko poobijany...to jest przeslanie tego tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...