Skocz do zawartości

Spawanie Ramy ZZR 600


Skorupa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

 

Mam konieczność pospawania ramy:

Jak i gdzie i dla kogo można zlecic pospawanie ramy?

Na co zwracac uwage?

Jakie są ceny spawania aluminium bez hałtury prywaciarskiej?

 

Rama jest pęknięta przy główce niestety niemoge sobie pozwolic na kupno drugiej w najblizszym czasie :x

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, spawanie ramy to nie jest tak chop siup 8) . Nawet jak się ktoś podejmie pospawania to trzeba zrobić badania wytrzymałościowe.Wg mnie gra nie warta świeczki, kup ramę w niemczech lub całe moto teraz po sezonie jest tego full w internecie. Nikt ci tego tanio nie zrobi a badania też nie należą do tanich, u bubli genetycznych :twisted: dostaniesz ją taniej i wiesz że ci się główka nie urwie przy 200km/h.

Przemyśl to...

Pozdrawiam ;)

Chcesz porozmawiać z fachowcami, zamiast mitomanami..?

www.kolyaska.fora.pl

Obecnie: K-750, Ural M-67, ZX-9R C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam ramy od 93r ZZR (to ta nowsza) od maja i znalazłem tylko jedną i to połamaną bez papieru za 1800zł. Na motobazarze na stoiskach pytałem to powiedzieli ze jak im sie napatoczy to zadzwonią. Chodzi mi tylko o pospawanie metodą lepszą niz spawanie bram przez prywaciaza, słyszałem ze są punkty spawania metali kolorowych. Sam nie jestem zatym zeby spawac ale coz zrobić moze ktos ma jakąś rame lub wie jak sciągnąć do ZZR / ZX6E 93r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spawanie, zwłaszcza przy główce ramy to nie przelewki.

Przegrzejesz materiał, albo nieodpowiednio przygotujesz i np. przy lądowaniu na koło po gumie nagle odpadnie Ci przednie koło ;)

Ja bym się zapytał inaczej , na ile cenisz swoje życie , i życie ewentualnego pasażera?

 

Poszukał bym na E-buy , tam nieraz ceny części dużo niższe niż w Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaprowadź motocykl do Dzięcioła na Dojlidach i po sprawie...aluminium spawa się w osłonie argonu...ale musi to zrobić fachowiec...na ulicy Ogrodniczki spawają aluminium... ale jak powiedziałem ... daj sprzęta do Dzięcioła... Dzięcioł to magik... obejrzy i powie Ci czy da sie z tym coś jeszcze zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaprowadź motocykl do Dzięcioła na Dojlidach i po sprawie...aluminium spawa się w osłonie argonu...ale musi to zrobić fachowiec...na ulicy Ogrodniczki spawają aluminium... ale jak powiedziałem ... daj sprzęta do Dzięcioła... Dzięcioł  to magik... obejrzy i powie Ci czy da sie z tym coś jeszcze zrobić...

 

 

Witam!

Moze masz dokładniejsze namiary na Dzięcioła, własnie słyszałem juz o nim tylko niewiem gdzie to jest w Dojlidach... w której częsci...

 

Pozdro[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ewentualnym pospawaniu dobrze chociaż by było miejsce naprawy przebadać na okoliczność pęknięć.

Jak by to kogoś interesowało badania te nazywają się badaniami penetracyjnymi. Do wykonania takich badań trzeba mieć specjalne odzczynniki i kogoś co się na tym zna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...