Skocz do zawartości

Posiadacze Kawasaki VN 750 łączcie się!


Gość Maryanek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj!

Swiece wymieniłem o drazu jak go zakupiłem i na tamtych ,dwie były jasne zółtawe a dwie czarne tych nowych NGK jeszcze nie wykręcałem ale dzięki za info sprawdze je .

Co do mechanika hmm to mam zagadke :-) ale polecił go kolega którey psiada Vulkana i Honde Shadow mysle ze ma pojęcie

co do paliwa to faktycznie nie wiadomo jakiej klasy ono jest mieszkam w mniejszej miejscowosci i niema unas jakis dobrych stacji paliw.

wielkie dzieki dla kolegi Marynka który dzeli sie swoją wiedzą

jak by ktos potrzebował to posiadam serwisówke do VN750 w języku niemieckim bardzo dobrze widoczne zdięcia jakosc super , posiadam tez w języku angielskim leczk kopia zdjęć jest do kitu

dziekuje pozdrawiam :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Miałem ten sam problem.

Po długich próbach rozkręciłem obrotomierz usztywniłem troszkę płaskownik co niewiele dało, więc moja rada jest taka zostaw to w spokoju. Licznik prędkości jest sztywniejszy bo trzyma go gruba linka i tyle - te modele tak maja !

Dzieki za radę , tak też zrobię .Narazie zostawię go w spokoju. Mam jeszcze jedno pytanko. W zestawie kotrolek prawa dolna kontolka - pod kontrolka kierunku w prawo - co to pokazuje i do czeggo służy?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za radę , tak też zrobię .Narazie zostawię go w spokoju. Mam jeszcze jedno pytanko. W zestawie kotrolek prawa dolna kontolka - pod kontrolka kierunku w prawo - co to pokazuje i do czeggo służy?

Pozdrawiam

 

witaj Maryo, ta kontrolka powinna sie zapalic jak sie spali żarowka w reflektorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Maryo, ta kontrolka powinna sie zapalic jak sie spali żarowka w reflektorze.

Witaj , dzięki za informację , u mnie się nie pali , pewnie nie podłączony kabelek- bo jakiś luźny jest w obudowie lampy. A u Ciebie to się pali ? Pozdro Maryo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj , dzięki za informację , u mnie się nie pali , pewnie nie podłączony kabelek- bo jakiś luźny jest w obudowie lampy. A u Ciebie to się pali ? Pozdro Maryo

 

Witam

ona się świeci tylko wtedy jak się spali żarówka w lampie przedniej jak jest dobra to się świeci, jak chcesz to sprawdzić to wystarczy wyciągnąć żarówkę z lampy i włączyć zapłon powinna ci się wtedy ta kontrolka zaświecić

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie natury technicznej do obeznanych vulcanowców.

Od samego początku tego sezonu mam pewien problem z moim vn'em. Jak ruszam z jedynki to w końcówce momentu puszczania sprzęgła słychać jakieś zgrzyty chwilowe (trwające przez sam moment puszczania sprzęgła). Dzieje się tak tylko gdy motocykl jest zimny przy jakiś pierwszych trzech wrzuceniach jedynki. Potem już problemu nie ma. Na żadnych innych biegach też się to nie dzieje. Dziwi mnie to ze zaczeło to występować po przebywaniu w garażu (bez żadnej jazdy), poprzedni sezon zamknąłem bez żadnego problemu a w tym od pierwszego wyjazdu z garażu zaczęło zgrzytać. Dodatkowo zauważyłem że silnik mi zaczął "klekotać". Słyszałem już ten klekot w tamtym sezonie jak silnik był zimny, ale wtedy myślałem że taka jest charakterystyka tego silnika i juz po rozgrzaniu nie było tego słychać. A teraz nawet jak jest rozgrzany to tez to słychać. Nie jest to szelest jak to się opisywało w przypadku vulcanów tylko taki traktorowy klekot.

Myślicie, że to już jest czas na rozrząd? Poza tym motocykl spisuje się bez żadnych zastrzeżeń, jak w ubiegłym roku, pracuje równo, przyspieszenie świetne bez żadnych zmian, także jakiś zmian we właściwościach jezdnych nie zauważyłem żadnych.

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i opinie na temat tych problemów. Dzięki wielkie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Prawdopodobnie halasuje wlasnie rozrzad, a scislejlancuszki rozrzadu. Niekoniecznie musza byc do wymiany - mogly sie powiesic napinacze lancuszkow.

Co do sprzegla to nie wiem co to moze byc. Mialem podobne zgrzyty w TDM850 i GS500 przy brutalniejszym potraktoaniu sprzegla na zimnym silniku. Na cieplo nie wystepowalo nigdy... I nic sie z tym w sumie nie dzialo.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

ona się świeci tylko wtedy jak się spali żarówka w lampie przedniej jak jest dobra to się świeci, jak chcesz to sprawdzić to wystarczy wyciągnąć żarówkę z lampy i włączyć zapłon powinna ci się wtedy ta kontrolka zaświecić

pzdr

Dzięki dla WilQ- i Maćka za kontrolkę.Zgadza się Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim vn dzieje się tak samo i to od początku kiedy go mam - jeśli chodzi o sprzęgło - co niektórzy mówili, ze tak właśnie będzie. Co do klekotów - u mnie hałasują zawory - jak się moto nagrzeje milkną - gdyby był to rozrząd to słychać by było metaliczne, nieregularne stuki - przynajmniej tak to wygląda z opisu innych posiadaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź! Trochę nie najlepszy moment dla mnie żeby zostawiać teraz pieniadze w serwisie, wolałbym odkładać na jakieś wyjazdy, no ale mimo wszystko kontrolna wizyta nieunikniona. Teoretycznie jak narazie jeździ się bez zmian, ale nie chce nadwyrężać silnika jeśli rzeczywiście coś tam się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź! Trochę nie najlepszy moment dla mnie żeby zostawiać teraz pieniadze w serwisie, wolałbym odkładać na jakieś wyjazdy, no ale mimo wszystko kontrolna wizyta nieunikniona. Teoretycznie jak narazie jeździ się bez zmian, ale nie chce nadwyrężać silnika jeśli rzeczywiście coś tam się dzieje.

 

Witaj ledzmar, przy jakim przebiegu dzieją Ci się te hałasy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Panowie ktoś moze miał zdławionego fabrycznie vulkana jesli tak to jak mozna to odblokowac i w jakim miejscu był zdławiony?

 

Witam!

Panowie ktoś moze miał zdławionego fabrycznie vulkana jesli tak to jak mozna to odblokowac i w jakim miejscu był zdławiony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Panowie ktoś moze miał zdławionego fabrycznie vulkana jesli tak to jak mozna to odblokowac i w jakim miejscu był zdławiony?

 

Witam!

Panowie ktoś moze miał zdławionego fabrycznie vulkana jesli tak to jak mozna to odblokowac i w jakim miejscu był zdławiony?

 

z tego co czytałem to kwestia wymiany gażników , poczytaj ten link.

 

http://chudzikj.republika.pl/VN750.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ten link ciekawe informacje :cool:

a co do zdławionego gaznika to kolega mówił ze jest mozliwosc zaslepienia tego

czy to prawda ?

 

Jak dobrze pamietam amerykańskie gaźniki maja większa średnicę gardzieli, pamietam że wywnioskowałem iz wymiana gażników na amerykańskie da wiekszą moc ( możliwe że potrzebna jest przy tym jeszcze jakaś inna modyfikacja ). Mam manuala z instrukcja w pdf-ie ( ponad 2000 stron ) popatrze w wolnej chwili i napisze.

 

z tego co czytałem to kwestia wymiany gażników , poczytaj ten link.

 

http://chudzikj.republika.pl/VN750.htm

 

to co tam napisali "wystarczy wymienic przepustnice w gaźnikach " może wynikać z tłumaczenia, pewnie chodziło o to że sa inne przepustnice , gdyż średnica przepustnicy musi byc dopasowana do gardzieli - więc ( jeżeli dobrze myślę ) wymiana samej przepustnicy jest wręcz niemożliwa. Za jakis tydzień bedę wyciągał swoje gazniki do przeczyszczenia to będę miał większe pojęcie w tym temacie.

 

Czy ktos z was ma samowyłączające sie kierunkowskazy ( tak wyczytałem w tym artykule do którego podalem link ), pisza że VN-y do 1993 roku tak miały.

 

Aczkolwiek odnośnie zdławienia obydwie wersje maja te same gaźniki Keihin CVK 34mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...