Skocz do zawartości

KLASYKA ??


kornol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mozna powiedziec ze klasyka gatunku.... ;)

wiem ze to glupie choc kojarza mi sie czesto z orzecham na glowie papierosem w konciku ust i flaszka za pazcha czyli taki wiejski sprzet kaskaderski..... nie chce byc zle zrozumiany tak mi sie kojarza i tyle nie uwazam aby jazda na starym komarze byla jakims opciachem wrecz przeciwnie wlozenie pracy pieniedzy i serca w zabytkowy sprzet ktorego niewielu docenia to jest dopiero objaw dojrzalosci.....

kurde no mam dzisiaj jakis humor na takie ckliwe posty <lol>

ps. bardzo podobaja mi sie takie stare komar z napedem na pedaly ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasyka w pełnym tego słowa znaczeniu to są wieksze motocykle, które odcisneły sie w jakis sposób na historii. Angliki, Rudge, Ariiel, Triumph, Norton, Niemce, BMW, Zundapp, starsze Harleye i wiele innych, których wymieniać mi sie nie chce. Sprzęty które są znane na świecie, które miały swoje 5 minut. Komary to poprostu stare motorowery, które należy tez ocalić od zapomnienia. Nie mówię nie. Zna ktos jakies angielskie lub niemieckie motorowery sprzed lat?? Chyba niewielu...

Gryf MC Poland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne jak go nazwiesz i tak dalej będzie Komarkiem, Ograkiem itd. ceny tym nie podbijesz ani motorka nie upiękrzysz. Są to motorowery jakich wiele, nie motocykle.

Dla mnie to poprostu stary, polski, motorower, który jest znany chyba każdemu i dalej na tyle popularny że nie za szybko stanie się okazem kolekcjonerskim. Jest to w pewnym znaczeniu symbol narodowy :mrgreen: który nadal trzeba pielęgnować i pokazać, że mimo upływu lat ma się w dobrej formie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze klasyka. Licza sie tylko lata, a nie wyglad czy liczba wyprodukowynych sztuk danego modelu. Pojemnosc tez nie odgrywa tu wielkiej roli. Nie cena, tylko wiek decyduje o przynaleznosci danej maszyny do grona klasykow- weteranow- zabytkow.

 

Ten motorower na zdjeciu to Sachs Phänomen, 98 ccm, rok 1938, cena ok. 6 tys zl.

Czy to tez tylko "stary motorower" czy jednak klasyk? Ja uwazam ze klasyk, podobnie jak "zwykly", stary Komar...

60_1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mimo ze sporo osób uwaza go za zwykłego grata lubie mojego Komarka i czuje sentyment patrzac na niego. To w sumie moj pierwszy Romet na jakim jezdzilem! ładnych pare lat temu na wsi u rodzinki ojciec przewiózł mnie starym Komarem. Tego nie zapomne i dlatego mam sentyment do Komara. Nie mowcie, ze Rometów jest w Polsce duzo bo nie jest. Trafiaja w rece kolejnych małych idiotów którzy je niszcza. Ostatnio widzialem (u jednego goscia z takiej firmy) Simsona SR2 do oddania jakiemus gnojkowi...

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...