Skocz do zawartości

Licznik rowerowy Sigma 500


profaner
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Termat dosc nietypowy i nie wiedzialem gdzie go przykleic! Chodzi o to ze wpadla mi dosc leciwa Sigma 500 w lapki i chcialbym ja wykozystac czyli patent o ktorym wielokrotnie byla mowa! ale jest to dosc stary licznik i nie wiem czy obsluguje predkosci powyzej 99 km/h i wlasnie boje sie ze nie!!! druga sprawa ostatni raz takie cos zakladalem chyba z 5 lat temu i nie pamietam juz jak i gdzie ustawialo sie srednice kola jak by ktos mial skan instrukcji albo cos w tym stylu bede wdzieczny!

Jeszcze jedno teporetyczne zapytanie.... powiedzmy ze licznik nie obsluguje predkosci wyzszych niz 99 km/h jak sie bedzie zachowywal predkosciomierz a jak licznik przebiegu!

mam nadzije ze ktos mi pomorze wielkie dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, mam w rowerze licznik sigma 700. Wiec tak: z tyłu licznika jest gumowy guzik, ktory wciska sie czyms ostrym, tam są ustawienia przebiegu, czasu i średnicy kola. średnica kola to poprostu obwód podany w milimetrach (4 cyfry). Musisz to sam policzyc lub zmierzyc poprostu obwód kola. Jesli chcesz sprawdzic do ilu mierzy licznik to z tylu licznika sa 2 metalowe bolce, jesli wezmiesz kawalek przewodu i zaczniesz zwierac i rozwierac obwod miedzy bolcami to licznik zacznie pokazywac predkosc. Dla ulatwienia mozesz nastawic wartosc srednicy kola na najwieksza, wtedy jedno zwarcie i rozwarcie to bedzie 1 obrót kola (bedziesz szybciej jechał :buttrock:) Jesli nasze liczniki sa podobne to to powinno zadzialac. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszce jedno pytanie! czy mozna gdzies kupic lub zrobic samemu czujnik ktory jest mocowany na kolo.... mam taki czujnik ale troche blaszki z zewnatrz p[ordzewialy i boje sie o dokladnosc jego wskazan! probowalem odwrocic ten walec magnetyczny ale jest dosc mocno przyklejony...

podejrzewam ze ciezko bedzie cos takiego kupic ma ktos jakis pomysl???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem kiedys w ŚM o kolesiu który jawy używał turystycznie, pewnego razu strzelił trase 1500tys km i okazało sie że różnica miedzy sigmą a fabrycznym licznikiem wyniosła 400metrów. więc pewnie powyżej 99km/h działa

aha a na zlocie w polanowie stała bimota i też miała licznik rowerowy i fabryczny :mrgreen:

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Szkoda że popsuł się :banghead: ja mam w Hondzie Sigme Bc 500 i sprawuje się ok! W ramach informacji powiem że obsługuje prędkości powyżej 99 bo dzisiaj leciałem 120:) . Aha profaner popatrz na allegro tam jest dużo liczników bez instalacji ( same wyświetlacze) tylko ciekawe skąd je mają :twisted:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...