Skocz do zawartości

Suzuki GS 500 i pare innych pytan


Rekomendowane odpowiedzi

czesc, mam do was panowie pare pytan :P

na motorach nie znam sie wybitnie, do tej pory jezdze sobie rekreacyjnie na komarze z 1976r ale w cudownym stanie hehe.. zapala za pierwszym kopem :P no ale nie o tym

 

zbieram kase i planuje sie przesiasc na cos bardziej "wykwintnego", z duchem sportowym. chcialem, zeby i to to bylo ladne sportowe z wygladu, i zeby nie było przysłowiową pyrkawką

wiec szukalem szukalem i znalazlem cos co mi wpadło w oko, mianowicie SUZUKI GS 500

 

teraz mam do was pare pytań odnośnie tego motorku. widzialem ze takie starsze modele tego bike'a mozna dostac do 5000-6000zl w polsce, z niemiec moze i taniej.

moze wypisze odrazu pytania jakie mnie nurtują, a wy jak tylko dacie rade to mi pomożecie ew. doradzicie:

 

... jako iż okrutnie podobają mi sie masywne motory sportowe, budzące respekt rykiem silnika i wygladem (oczywiscie z umiarem:) ) wiec:

 

1. czy takie suzuki występują w wersji z owiewkami jak u sportowych czy tylko reflektor?

2. czy takie suzuki - z reflektorem - można jakoś przerobić, co by miało przednią owiewkę jak u sportowych modeli ?

3. czy mozna do tego motorka wstawic tylnia grubą oponkę.. ?

4. to samo co wyżej, tylko że wymiana tłumika ?

 

ogolnie... chodzi mi o jakis dobry, ladny motorek wygladajacy sportowo lub taki ktory mozna przerobic na sportowo wygladajacy. Moze wy znacie cos innego ?

 

 

A bo bym zapomniał.. co sądzicie o motorkach o pojemnosci 125ccm ? aprilia, honda czy cos takiego tez wygladajacego sportowo :P 125 to chyba nie za wiele ? no nie wiem.. help :P

 

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. czy takie suzuki występują w wersji z owiewkami jak u sportowych czy tylko reflektor?

 

Tak wersja z owiewkami np. Five Stars

 

1. tak, występuje - GS 500 F

 

Za 5-6 tys.zł 500 F nie kupi :mrgreen:

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bry,

 

Opona na tył to chyba max 140, ale jak kolega taką kupował do swojego GSa to mu odradzano... .

 

Ja mialem 140/80, ale to nie byl dobry pomysl. Testowalem tez GSa z guma z tylu 150/70. Pytanie tylko: po co :?: Jezdze na zalecanej (130/70) i prowadzi sie duuuzo lepiej.

 

Co do tlumika niech sie Pawel wypowie :P Moj choc 'prawie' fabryczny gada wysmienicie :mrgreen:

 

Owiewki - faktyczie mozesz zanabyc wersje z owiewkami five stars. Niektorzy to lubia, ale ja wole bez :P Ewentualnie cos, co mi chodzilo po glowie to mikroowiewka w stylu street fighera, ale poniewaz jeszcze nie wiem, czy nadal bede dosiadal mojego GSa w przyszlym sezonie, wstrzymalem sie z przerobkami.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykl ma duzo gorsze chlodzenie...?

 

Wątpię żeby po założeniu tego typu owiewek spadła skuteczność chłodzenia silnika. Tym nie ma się co przejmować. Nalezało by się zastanowić ile korzyści niesie za sobą założenie takiego pakietu :mrgreen:

Z drugiej jednak strony, po co okładac plastikiem nakeda :?:

Dla mnie to troche bezsensowne, wtedy ten golas nie ma juz klimatu i elegancji rasowego nakeda.

Lepiej od razu kupić cos fabrycznie obłozonego hektarem plastiku, jakiś sport lub sport-turystyk :mrgreen:

 

A nakedy niech pozostana nakedami, bo w czystej formie sa najpiękniejsze :mrgreen:

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dzieki wszystkim za odpowiedzi :P

 

Jesli chodzi o owiewki, to chodzi mi tu głównie tylko o przód, boki nie muszą być osłonięte (nie wiem jak sie to nazywa profesjonalnie) cos, zeby zmienic ten reflektor przedni :P

moze cos takiego jak :

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=33579770

albo

cos podobnego do tego (taka przeróbka):

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=34171486

 

jeszcze raz dzieki za odpowiedzi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazlem fajny sklep, tylko troche drogi :P

 

http://www.whaccessories.com/GS500Accessories.htm

 

jest jedna ladna owiewka ta czerwona.. po 480$ Hesa Fairing Typ6

 

heh :P cóż.. trzeba zbierac kase na motor, reszta potem :P

 

dzieki za wszystko :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak koniecznie chcesz coś z małym silnikiem (na pierwsze moto) ale z owiewkami, to pomyśl jednak o GPZ500 (owiewka na górę i pług - boki gołe).

 

Z drugiej strony, musisz sobie zdawać sprawę, że nawet przy glebie parkingowej owiewki to dodatkowy koszt napraw... zwłaszcza, że jak piszesz nie masz "full kasy na moto" tylko jesteś ograniczony z budżetem. Jak chcesz GS-a, to go kup, ale golasa i nie inwestuj w niego. Jak lubisz "plastikowe" klimaty, to za rok zmienisz go na coś "poważniejszego" (np. CBR600, ZZR600, FZR600 czy GSX600). A zmienisz na pewno, bo jak się do motocykli nie zrazisz, to szybko Ci zabraknie "emocji". I wtedy będziesz miał pełnowartościowe "sportowe" moto, a nie jak już koledzy napisali "tuningowanego" malucha... (no powiedzmy "poloneza").

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...