Skocz do zawartości

Yamaha TT600 VS KTM LC4 620


Gość wild
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wiosna planuje zakup mojego pierwszego enduro.Na ten cel bede w stanie wydac ok. 8tys zl. W gre wchodza roczniki 90-95.Mam na oku dwie maszyny i chcialbym swoj wybor ograniczyc tylko do nich.waham sie miedzy Yamaha TT600 a KTM LC4 600/620

Nie mam na ich temat wystarczajacej ilosci informacji dlatego chcialbym abyscie pomogli mi w wyborze mojej przyszłej maszyny :mrgreen:

Sposrod wyzej wymienionych motocykli chcialbym wybrac ten ktory jest tanszy w eksploatacji i sprawia mniej problemow czyli mniej awaryjny, z dostepem do tanszych czesci itd. W znacznie mniejszym stopniu interesuja mnie osiagi typu vmax czy 0-100kmh :P

 

ps.jesli przeczytam ze obie maszyny będą w utrzymaniu podobnie kosztowne to faworyta już mam :P ale zdradze go dopiero po przeczytaniu opinii na temat obu motocykli :mrgreen: :

 

Z gory dzieki za cierpliwosc :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz ttr w tej cenie ale kradzioną http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=34090566

jak ci to nie przeszkadza to bierz, chociaz wydaje mi sie ze LC4 to bardziej sprawdzony sprzęt i dużo czesciej spotykany niz ttr. a nie zastanawiales sie nad hondą XR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xr600- podobno dobra maszyna - troche drozsza w zakupie od moich faworytow ale w sumie mozemy ja wlaczyc w krag zainteresowan :P gdybym mial odpowiednia sume 10-12tys to nie zastanawialbym sie i kupilbym ttr :P ta z allegro widzialem - smierdzi walkiem :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie coś faktycznie na temat tej TTR-y z Allegro, przymierzałem sie do niej wstępnie...? chociaż widzę ją na Allegro juz od miesiąca, więc coś jest na rzeczy...! A poza tym również proszę o opinie na temat tego modelu, rzetelne i zachęcające, bo mam zamiar przesiąść się z choppera na enduro, a to duży przeskok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje zadzwonic do kolesia i sie spytac o kontakt z ta niemką i potem sie z nią skontaktowac czy bylaby mozliwosc odebrania tych papierów. i przy okazji niech poda numery ramy i silnika zeby sprawdzic czy motocykl jest kradziony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji: co powiecie na ten model? http://www.allegro.pl/show_item.php?item=34122792  

Czy to faktycznie ma 70 KM, bo wg katalogu chyba ok46?

Nie nie ma 70kM. Koleś z moca przesadził, chciał po prostu walnąć coś na zachęta dla nieznających się.

Ten ma 46 bo to zwykły kLX jest jescze werja R troszke silniejsza i lzejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

TT i LC4 w tych rocznikach to bardzo fajne motocykle. Mają nadwagę i nie mają rozruszników (o ile pamiętam), ale można nimi śmiało pośmigać w terenie.

TT ma chyba zbiornik metalowy, co grozi jego trwałym uszkodzeniem w razie gleby na kamieniach itd. Poza tym LC4 ma twardszą kanapę, jest nieco wyższy, bardziej wyczonowy wydaje się.

Chociaż jak do obu założyć opony typu szuter-szosa, oba wydają się interesującym wyborem.

Ja bym wybra KTM nie tylko ze względu na przywiązanie do markim ale także dlatego, iż Yamaha ma dużo do nadrobienia w dziedzinie enduro, np wyeliminowanie nagminnej przypadłości w postaci padania skrzyni biegów :|

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji: co powiecie na ten model? http://www.allegro.pl/show_item.php?item=34122792  

Czy to faktycznie ma 70 KM, bo wg katalogu chyba ok46?

Nie nie ma 70kM. Koleś z moca przesadził, chciał po prostu walnąć coś na zachęta dla nieznających się.

Ten ma 46 bo to zwykły kLX jest jescze werja R troszke silniejsza i lzejsza.

 

ja akurat na kawkach sie nie znam, ale skoro zwykla wersja ma zawieche przednia na ups-ach to jaka ma wersja R ? silniczek chlodzony ciecza itd. jak na ten rocznik to cena nie jest jakas specjalnie wysoka no i gosciu jeszcze chce negocjowac czy to nie jest podejrzane w motocyklu ktorego stan jest oceniony przez sprzedajacego na BDB ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybra  KTM nie tylko ze względu na przywiązanie do markim ale także dlatego, iż Yamaha ma dużo do nadrobienia w dziedzinie enduro, np wyeliminowanie nagminnej przypadłości w postaci padania skrzyni biegów  :|  

pzdr

 

a co bys powiedzial na temat wspomnianego kawasaki KLX bo naprawde nigdy jakos nie mialem z nimi do czynienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja akurat na kawkach sie nie znam, ale skoro zwykla wersja ma zawieche przednia na ups-ach to jaka ma wersja R ? silniczek chlodzony ciecza itd.

Werjsa R tez ma na uposach do tego chyba gazowy amorek z tyły. Nie posiada rozrusznika, ma platikowy bak i inny wydech . Na forum ktoś kiedyś przedstawił obie wersje bardzo dokładnie więc jak Cie to interesuje to poszukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...