Skocz do zawartości

Film Dzienniki motocyklowe Diarios de motocicleta


Wyatt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Film Dzienniki motocyklowe Diarios de motocicletaprodukcja: Argentyna , Niemcy , Peru , USA , Wielka Brytania , Chile gatunek: Dramat

reżyseria Walter Salles scenariusz Jose Rivera (III) zdjęcia Eric Gautier muzyka Gustavo Santaolalla scenografia Laurent Ott, Carlos Conti (I) na podstawie: książek "Notas de viaje" ChĂŠ Guevara i "Con el Che por America Latina" Alberto Granado czas trwania: 128 dyst.: Gutek Film

 

1.10 miała odbyć się światowa premiera tego filmu. W Polse dopiero od 15. stycznia 2005 ;)

Może ktoś z Was oglądał już ten film i może się podzielić -wrażeniami ;)Pewnie więcej osób czytało książkę.

 

"W 1952 roku, dwóch młodych Argentyńczyków, Ernesto Guevara i Alberto Granado, wyruszają w podróż mającą na celu poznanie prawdziwej Ameryki Łacińskiej. Ernesto jest 23 letnim studentem medycyny, a Alberto biochemikiem, ma 29 lat. Z iście romantyczną rządzą przygody, dwaj przyjaciele wyruszają ze swego rodzinnego miasta - Buenos Aires na rozklekotany motocyklu - Norton 500 z 1939r. Pomimo tego że pojazd psuje się podczas ich 8 miesięcznej wyprawy, ruszają dalej...

Nowopoznana, "inna" Amerykę Południową, ludziach których spotykają na swojej drodze, różnorodna geografia kontynentu zaczyna klarować ich nowe spojrzenia na kontynent w którym żyją...

Zdarzenia jakich doświadczą w czasie tej podróży obudzą w nich mężczyzn którymi się poźniej staną i zdefiniują jasne etyczne i polityczne scieżki którymi Ernesto i Alberto podążą w swoim dorosłym życiu....

Film oparty jest na dziennikach zarówno Alberto Granado(żyjącego do dziś...) jak i Ernesto Guevary, który poźniej stanie się "El Che".

Jak mówi jose Rivera, autor scenariusza -"Dzienniki Motocyklowe" to swoisty list miłosny do Ameryki Południowej. Podróżą ku odkryciu samego siebie i próbą wytropienia źródeł serca rewolucji..."/Sitiana

 

 

Pozdrawiam

Wyatt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łe, to ja jeszcze gorzej, bo nawet nie słyszłem o filmie ani o xiążce :oops:

Jak będzie dostępny to na bank się na niego rzucę. A później sam pojadę do Ameryki Południowej ;)

 

Hmm... to by awet nie było głupie - pojeździć po tamtych terenach, samemu nakręcić film a z profitów możnaby jeździć do końca życia - o ile by jakieś były w erze dresów :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i juz. Wczoraj ogladnalem ten film. Jesli podchodzic do niego z zamiarem ogladania jazdy na motocyklu to mozna sie zawiesc. Jest troche pokazane, kilka nawet przyjemnych scen, ale w filmie nie o to chodzi. Moim zdaniem warto jednak ogladnac. Przypadl mi do gustu zwlaszcza sam pomysl Che i jego kompana. Przejechac na motocyklu caly kontynent i to jeszcze wiele lat temu. Podziwiam.

Warto zabrac sie za ogladanie, jest tam wiele scen i poruszonych wiele tematow, ktore naprawde daja do myslenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz ten film na DivX ?? Jeśli tak to chętnie pożycze

 

Mam. Tylko to jest hiszpansko-jezyczny film, a napisy mam po ang, tylko jeszcze nie zsynchronizowane. Musze sie troche pobawic i dopiero wypale na plytke. Z pozyczeniem nie bedzie problemow :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...