Skocz do zawartości

Yamaha DT80 LC2 1990r brak iskry , nie odpala na pych, co sprawdzic?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupiłem yamahe dt80 tydzien temu i po kilku h miałem mały upadek przy niewielkiej predkosci 10-15km/h , z motory wylało sie troche oleju , pozbierałem sie odpaliłem i pojechałem dalej. Po kilku km yamaha zgasła, ale udało sie odpalić, po 500m zgasła i juz jej nie moge odpalić dodam ze odpalałem ją na pych bo kopke zrobie dopiero w tym tyg. co mogło sie rozwalić ? nagle traciła moc podczas jazdy az zdechła całkiem i nie odpala... helpppp nowy nabytek a juz stoi nie jezdzony i szał mnie bierze bo już bym pojezdził , czy ktoś miał coś podobnego ? 

pyt2 

czy wie ktos ile ohma powinna pokazywac cewka na wejsciu i wyjsciu ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2024 o 14:14, jonaszko napisał:

Szal cię bierze, powiadasz? To ile tego oleju się wylało a ile dolales?

Wiesz co wylało sie z 2 setki ( olej był jeszcze w zbiorniku) wczoraj rozebrałem góre okazało się że tłok wytarty i pierscienie staneły, dziwny zbieg okolicznosci... 

mam drugi silnik podmienie góre i zobacze czy odpali... 

orientujesz się może ile kompresji powinien pokazac barometr w tym silniku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylał się olej z dozownika i zatarles silnik. To nie zbieg okoliczności, ani nieoczekiwana koincydencja, a prosta zależność: przyczyna i skutek.

Pomiar ciśnienia sprężania wykonaj manometrem. Barometr i higrometr zostaw w spokoju.

Kompresja powyżej 6 bar będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...