Skocz do zawartości

Co kupic na pierwsze enduro!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam cale forum!Mam pytanie co polecicie na pierwsze enduro 125 pojemnosc,kwota max 12 tys.Masztnka ma sluzyc na dojazdy do pracy i czasami sie wybrac na wyprawe w delikatny teren.Mam 177 cm wzrostu,waga 89 kg.Bedzie to pierwsza moja maszyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup sobie w tym sianie 2 sprzęty 😄  to jak z babami masz 2 kochanki jedna trochę lepiej gotuje a gorzej się kopci druga odwrotnie , więc lecisz do tej co ma humor

125 4t jest mega oszczędne pali 3/100 nic się nie zużywa bo to ma zerową moc , na łańcuchu czy oponach jeżdzisz dożywotnio i na dojazdy do pracy to rewelka ale to w ogóle nie jedzie , nie ma osiągów , teren to szutrowa droga , na podjazdy czy grząsko  wypadałoby chociaż skrócić przełożenie bo innaczej wpadasz w piaszczystą plażę i masz problem ujechać na jedynce bo brakuje mocy  ....

125 2t pokroju jakiejś dt125 znowusz na dojazdy do pracy lipa trochę , ciuchy śmierdzą wiecznie spalinami z 2t więc jak masz marudną czikitę to będzie ci robić awantury , od biedy zejdziesz z spalaniem do 4-5 ale wymaga to mega emeryckiej jazdy i długiego przełożenia żeby przy 70 nie zamykać obrotomierza i ogólnie narowistym 2t się słabo jeździe w świecie fotoradarów i zakazów -125 4t robi 100km/h w tydzień 2t w chwilę 😄

ale masz frajdę w terenie to ma +/- 20KM cośtam pod górkę podjedzie jak założysz jakieś traktorowe c02 na tył to ujedzie w piachu i jak nigdy niczym nie jeździłeś będziesz miał kopalnie frajdy

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alboooo... Kupić 125 4T, za połowę tej kasy, na dojazdy, + lekki teren, ale jak dla mnie bardziej nauczenia się o co chodzi w tym jeżdżeniu po terenie, a za resztę kasy zrób sobie prawo jazdy... a jak już nauczysz się, to mając prawko, 125 4T sprzedajesz, a kupujesz coś co Ci bardziej odpowiada... oooo...

Ja tak zrobiłem kupując mojej marcie Suzuki DR 125, jeżdziła tym, wjeżdżała się... zrobiła prawo jazdy i kupiła sobie stuningowanego KLX na gaźniku - i to już jedzie bo ma ok 30 KM...;-)

P.S. DR 125 przechwyciłem teraz ja- i dojeżdżam do roboty, ale i lubię nim jeździc po terenie ....mimo, że mam  swoje mocniejsze terenowe, ten jakis taki, jak kiedys  Simsonek... łatwy i lekki, nawet slizgi na mokrej trawie nie straszne hahahahhahahha

Edytowane przez jannikiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jannikiel napisał:

i to już jedzie bo ma ok 30 KM...;-)

a dt 125 czyli najbardziej oklepany dual ma ok 24 KM i jak ma w kwitach moc jak trzeba to nie trzeba prawka 😄  jak upoluje jakiegoś kdxa albo crm to ma tą moc przy niższej wadze i tańszym i prostszym serwisie

tak naprawdę to większość wr125 czy exc 125 ma w dowodzie z 8kw więc łapie się na B 😄

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...