Skocz do zawartości

Podnośnik motocyklowy


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj wpadła promka

https://www.jula.pl/catalog/motoryzacja/artykuly-garazowe/urzadzenia-podnosnikowe/podnosniki-uniwersalne/podnosnik-motocyklowy-011253/

przecena z 2700 na 1700

Ktoś coś ? Macie ? Używacie ? Warte to cokolwiek czy lepiej kupić inne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego nie znam, to jest na hydraulice ?

My uzywamy podnosnika amerykanskiego ( znaczy z hameryki, ale i tak made in czajna), zakupiony jakieś 20 lat temu na sprężarkę, podnosi wyżej nie wiem czy nie do 100 cm max, ma zabezpieczenia, do podnoszenia w pełni załadowanego HD Touringa, musi byc dobra sprężarka, raz remontowaliśmy siłownik, koszt 200 zł , dołożyliśmy też swój zawór kulowy, z transportem ( wrzucony do kontenera z motocyklami) wyniósł wtedy ok 2000 złotych ( wtedy dużo), ma klapkę z tyłu pomocną przy demontażu tylnego koła np. H-D... z minusów, z przodu szczęki ma takie sobie i zabezpieczenie przednie też takie sobie, no i śruby 5,5 huehuehue...

Mamy jeszcze 1 czy 2 sztuki, ale bez silownika- i szukamy własnie takich silowników, by uruchomić... niestety w PL chyba nie ma...- tlok musi się wysuwac ok 75 cm no i mieć odpowiednią siłę 😉

Edytowane przez jannikiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten tutaj ma "hydraulikę" ale jak widać nożną 🙂 Robiony tak jak te wszystkie budżetowe prasy czyli zwykły podnośnik hydrauliczny słupkowy tutaj napędzany nożnym pedałem. Ciekaw jestem ile trzeba się na-pedałować aby podnieść moto do wysokości roboczej.

Plusem że jeżdżący czyli większość czasu możesz go składować w postaci złożonej, gdzieś tam na pionowo pod ścianą, za regałem itp żeby nie zawadzał. Wyciągasz kiedy potrzeba. Zimą dłubiesz w garażu, latem - przed.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo takie cudo.Do ogolnego serwisu , grzebaniu przy kolach (wymianie opon) czy przy przemieszczaniu sie z miejsca na miejsce albo do zimowania motka zeby na wiosne opony nie byly kwadratowe.Hydrauliczny czy mechaniczny.Osobiscie wole mechaniczny .Problem z ewentualna nieszczelnoscia ukladu odpada.

 

 

Edytowane przez Taurus 61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...