Skocz do zawartości

Kolory kabli na schematach


Kao
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale czego ty konkretnie szukasz? Jak nazywają się kolory po angielsku czy niemiecku? Nie ma czegos takiego jak ogólny skrót do kabli japońskicch czy jak to tam sobie wymysliłeś. Żeby czytać schemat elektryczny instalacji, to trzeba miec jakies podstawy wiedzy. Chyba, że szukasz jakiegoś prostego podłaczenia, np świateł czy klaksonu i to w starej, bez canbusa instalacji. Tutaj masz przykład jak to wygląda w praktyce.https://iautomatyka.pl/kurs-jak-czytac-schematy-elektryczne-i-akpia-wstep-0/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale kolory kabli w ogóle nie idą w parze z tym co podaja skroty europejskie. Chodzi też o rozróżnianie kabli z paskiem grubym, cienkim czy kropką

Czego szukam? Zmieniam licznik na uniwersalny. 

Dla przykładu 

Co to za kolor kabla Lg czemu L jest z dużej a g z małej? 

Edytowane przez Kao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kao napisał:

No ale kolory kabli w ogóle nie idą w parze z tym co podaja skroty europejskie. Chodzi też o rozróżnianie kabli z paskiem grubym, cienkim czy kropką

Czego szukam? Zmieniam licznik na uniwersalny. 

Dla przykładu 

 

Co to za kolor kabla Lg czemu L jest z dużej a g z małej? 

To chodzi ci o kable czy przewody elektryczne? Każdy schemat ma jakiś indeks, przewodnik oznaczeń bo oprócz tych prostych i znanych,(czerwony, czarny, niebieski, żółty) moga być inne. Po to jest właśnie ten spis. Chcesz zmienić licznik, to znajdź schemat  podłączenia  starego i dopiero przełóż go na schemat tego uniwersalnego. Jest wsieci naprawdę dużo tematów odnoscie czytania oznaczeń przewodów elektrycznych.

Lg oznacza, że przewód jest giętki. Jednak w konkretnym schemacie, może oznaczać całkiem coś innego. Np lewy zielony. Dlatego tak ważny jest właśnie ten przewodnik czy legenda zawarta w każdym schemacie, który może być dwuznaczny w odczycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jonoszko- jak zwał tak zwał ale niech będzie że przewód po fachowemu.

Wiem jak to zrobić, mam rozpiskę nowego i mam schemat oryginalnego, załączony jest na foto ale żeby to połączyć to trzeba rozgarnąć te kolory kabli ale już to ogarnąłem chodź dalej mi się to nie zgadza z opisami w necie a jako takiej legendy przy schemacie nie ma, zobacz sam https://www.manualslib.com/manual/1142073/Suzuki-Gsx1400.html?page=394#manual

Stefan widzisz według twojego załącznika niebieski jest oznaczony jako U a przecież ogólnie przyjęte jest w EU że to BL a brązowy BN a u Ciebie N. Gdzie nie przeglądasz to jakieś sprzeczne informacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać niemieckie skróty nie pasują. Nie pasują też kody Lucasa, nie pasują skróty wg IEC60767. Ale pasują skróty z języka angielskiego. Na schemacie masz jeszcze Bl i to jest niebieski. Czy jakieś oznaczenie koloru sprawia Ci szczególną trudność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ,już sobie dawno to rozgarnąłem ale chciałem na przyszłość mieć to jasne, a moglibyście zerknąć na schemat https://www.manualslib.com/manual/1142073/Suzuki-Gsx1400.html?page=394#manual i podpowiedzieć mi który z kabli jest sygnałowy z czujnika prędkości? Pomarańczowy czy purpurowy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...