Skocz do zawartości

Quad z chin - prosze o pomoc , oplaty


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

Zamowilem quada prosto z Chin, jest w stanie ktoś z doswiadczeniem podpowiedziec,

czy tak ogromne dodatkowe koszty sa z tym zwiazane (ponad cene maszyny) ? 

czy ja za to wszystko place, a jestem robiony w bambuko i nigdy tego quada nie dostane ?

 

juz rozwijam oplaty, poza cena quada : 

odprawa celna 

podatek importowy

licencja importowa 

oplaty za przekazanie 

oplata ISF / powiadomienie o przybyciu 

pozwolenie na wyjscie 

 

 

dziekuje i czekam na odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oplaty to pikus. O kosztach napraw gwarancyjnych przekona sie dopiero w trakcie eypluatacji jak pare razy wysle ten badziew do naprawy a producent mu jej nie uzna. 

 

Juz jest w czarnej doopie, tyle, ze o tym nie wie, no ale bylo taniej !🤣 🤣🤣

 

🙂

 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oplaty to pikus. O kosztach napraw gwarancyjnych przekona sie dopiero w trakcie eypluatacji jak pare razy wysle ten badziew do naprawy a producent mu jej nie uzna. 
 
Juz jest w czarnej doopie, tyle, ze o tym nie wie, no ale bylo taniej ! 
 

 

No jak jest przedstawicielstwo na EU czy Polsce to loooz, nigdzie wysyłać nie musi.

Zadzwoń do Agencji celnej i wszystko Ci powiedzą co i jak i za ile itd


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KLAUDIUSZ napisał:

No jak jest przedstawicielstwo na EU czy Polsce to loooz, nigdzie wysyłać nie musi.

No jak jest....  A cpo jak niema ?

 

Klod, troche juz na tym padole zyjesz wiec powinienes wiedziec co robi przedstawiciel czy importer danej marki gdy sprzet jest sciagniety do kraju a on i jego dzialka / dola zostala pominieta. Zlewa cieplym moczem, bo jest z poza sieci dealer'skiej 🤣

 

W Niemczech Ford nie udziela gwarancji na Mustangi z poza sieci dealer'skiej. Na gwarancji sa naprawiane tylko te ktore zostaly zakupione w Niemczech. Wszystkie inneamerykance .... bo sa posciagane ....

 

🙂

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak jest....  A cpo jak niema ?
 
Klod, troche juz na tym padole zyjesz wiec powinienes wiedziec co robi przedstawiciel czy importer danej marki gdy sprzet jest sciagniety do kraju a on i jego dzialka / dola zostala pominieta. Zlewa cieplym moczem, bo jest z poza sieci dealer'skiej 
 
W Niemczech Ford nie udziela gwarancji na Mustangi z poza sieci dealer'skiej. Na gwarancji sa naprawiane tylko te ktore zostaly zakupione w Niemczech. Wszystkie inneamerykance .... bo sa posciagane ....
 


No właśnie żyje troszkę …….. loooz, nie chce mi sie z Tobą dyskutować bo Ty zawsze wiesz lepiej …….


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, KLAUDIUSZ napisał:


No właśnie żyje troszkę …….. loooz, nie chce mi sie z Tobą dyskutować bo Ty zawsze wiesz lepiej …….
 

Klod, po prostu zyje dluzej niz Ty, w wielu wiecej miejscach jak Ty i o wiele wiecej ludzi probuje mnie dymac niz Ciebie..... emoji1787.png

 

🙂

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klod, po prostu zyje dluzej niz Ty, w wielu wiecej miejscach jak Ty i o wiele wiecej ludzi probuje mnie dymac niz Ciebie..... 
 


To że żyjesz dłużej nie znaczy że wiesz lepiej ….. musisz to zrozumieć wreszcie

Mnie nawet nikt nigdy nie próbował wydymać a co dopiero wydymać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KLAUDIUSZ napisał:


To że żyjesz dłużej nie znaczy że wiesz lepiej ….. musisz to zrozumieć wreszcie emoji106.pngemoji1787.png

2. Mnie nawet nikt nigdy nie próbował wydymać a co dopiero wydymać emoji41.png

Klod,

 

naprawde chcesz dysktowac o oczywistej oczywistosci ? Po to jest generalny importer....

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Dominik Szymański napisał:

Trudna sprawa... Kto w ogóle ma na to homologację wystawić?

Pewnie chinski handlarz, jak nie to Klod wystawi !  🤣

Dominik, sluszna uwaga, ja nawet w zalozeniu nie bralem jej pod uwage, bo wyszedlem z zalozenia, ze ma, ale tu calkowicie sie zgadzam, homologacji toto miec nie musi.

 

pozdro

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.08.2023 o 19:55, martek12666 napisał:

juz rozwijam oplaty, poza cena quada

Generalnie sprawa wygląda tak:

nikomu niczego nie przelewasz zwłaszcza jakiemuś komuś kto nie jest polskim urzędem. Zasadniczo to czekasz na pismo albo telefon z Urzędu Celnego który Cię poinformuje że mają taką a taką przesyłkę dla ciebie która i będą chcieli wyjaśnień. Wówczas poproszą o pisemną odpowiedź (mailową) skąd, co, gdzie, jak itp i czekasz na odpowiedź która może być dwojaka:

- pierwsza: dostaniesz pismo/wezwanie do odprawy pojazdu czyli patrz wyżej czyli możesz ją podjąć wówczas uruchamia to całą procedurę celno-skarbową lub możesz odmówić przyjęcia składając rezygnację z podjęcia przesyłki wówczas przechodzi ona na skład celny czyli własność skarbu państwa gdzie tam już odpowiednie działy decydują co z tym dalej począć

- druga: wezwanie do odbioru przesyłki (chyba że jakiś kurier ma zapłacone za dostawę tego do ciebie) i tyle. Masz to i bujaj się z tym co ty z tym potem zrobisz.

O werdykcie decyduje często Naczelnik UC bazując na przepisach (wartość przesyłki itp).

W twoim wypadku popełniłeś całą procedurę świadomie, wiedząc dokładnie co kupujesz, skąd i od kogo także drugiego wariantu raczej się nie spodziewaj. W najgorszym wypadku możesz zostać obciążony kosztami utylizacji tego co zamówiłeś.

Edytowane przez Piasek80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...