Skocz do zawartości

Początki na torze, jak zacząć


Kao
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kao a gdzie planujesz swoj piwrwszy wyjazd??

bo tor torowi nie rowny i nie zawsze warto pchac sie w slicki.

 A poczatek zadbaj o stan te hniczny motocykla. 
bardzo wazne jest zawieszenie ktore w drogowy h slrzetach zadkonkiedy jest serwisowane. 

sam silnik o ile pracuje “ladnie” to swiezy olej. Tu moze nie od razu ale bedzies go krecil do “czerowosci” (obroty) wiec smarowanie musi byc.

bezpiecznu ciuch tez wazny jest. Kask warto miec z dobrym polem widzenia. Tzw sportowo turystyczne slabo sie nadsia na tor ale to zweryfikuje sz zwm na torze.

uzywane sliki nie sa zle. Sporo osob wymienia je na nowe bo psychika im nie pozwala dslej ich uzywac a w wiekszosci przypadkow to pelnowartosciowe opony.

U wiekszosci organizatorow sa grupy poczatkujace z instruktorem i warto od tego zaczac. Instruktor pokaze nitke, doradzi i zawsze sluzy dobra rada.

Damian85: ,,Łapy mają być luźne i mają sobie "dyndać", tj. wisieć jak flaki.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sliki mam z tamtego roku, stan ładny, tor na początku, wiem że tor torowi nie równy, mam też drugą felgę zapasową to może założę tam jakąś normalnieszą oponę? tylko jaką? Kask mam agv taki https://www.motostyl.pl/product-pol-1592-Kask-AGV-K-3-SV-Elements-Replika-Valentino-Rossi-VR46.html

Jestem w trakcie poszukiiwania kombika, za miesiąc gdzieś chciałbym pojechać na pierwszą jazdę

Zrbiony serwis olejowy na top jedynie trzeba by było się lagom przyjrzeć, jaki olej zalać do torówki i jak ustawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawias zrob wg serwisowki nic nie kombinuj z olejem. Z czasem sam dojdziesz czego Ci brakuje.

Proponowal bym Ci zaczac od malych torow typu kisielin ale na Poznan tez mozesz wbijac. Roznica taka ze na malych torach skypisz sie nardziej na zakretach hamowaniu itp a na duzym torze bedziesz chxial od razu robic czas.. a to nie onto chodzi..

Co do opon slicki sa spoko ale tez trzeba je utrzymac w odpowiedniej temperaturze czyli miec tempo. Bardzo czesto na poczatek wystarcza sportowa opona typu pirelli supercorsa czy bridgestone s22…

Edytowane przez Croowab

Damian85: ,,Łapy mają być luźne i mają sobie "dyndać", tj. wisieć jak flaki.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kolego we Francji mieszkam, tutaj będę torował, zakupie sobie taką oponę zwykła i od niej zacznę pierwsze kółka, jak się wjeżdżę to zamienię na slik chodź u mnie bardzo gorąco więc sama temp asfaltu jest dość wysoka to i slik szybko się nagrzeje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowuje taka listę co muszę że sobą zabierać na tor. Na tą chwilę mam. 

-Narzędzia

-Podnośniki

-Olej

-Dekiel prawy

-Dodatkowe koło tył

-Opona przód

-Trytki 🙂

O czym jeszcze zapomniałem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez sobie przyjaciela lub kogos kto w razie “p” Cie pozbiera.

koce jesli masz

siedzenie

coscaby slonko na glowke nie swiecilo

 

1 wyjazd jest zawszexstresujacy.. 

Lista Ci sie sama zaktualizuje po kazdym torowaniu.

Damian85: ,,Łapy mają być luźne i mają sobie "dyndać", tj. wisieć jak flaki.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...