Skocz do zawartości

oleje do harleya road king z 2002r.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Czy można wlać olej silnikowy Motul 20w50 do sprzęgła? Jaki jest miarodajny poziom oleju na "bagnecie" czy na ful, czy na min. Czy wymieniając olej stawiać na stopce boczej, czy w pionie? Ja ujeżdżam road kinga z 2002 od niedawna. Kiedyś miałem Showla, sprzęgło było suche( idetyczne jak od WLK-i, gaźnik który można było ustawiać za pomocą wkrętaka. W kingu to inna epoka. Trzy korki wlewu, trzy spusty, wtrysk itp. Uczę się harleya od początku i szukam porad i wskazówek od użytkowników takiego motocykla. 

pozdrawiam - Darek 

IMG_20230512_162109_731.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie coś na ten temat! Wiem, że pozycje motocykla, miary oleju i same oleje są bardzo istotne. A Hary jest w ogóle w "kosmos" Czy ktoś wie gdzie jest śruba spustowa z silnika? 

W dniu 27.05.2023 o 08:12, jonaszko napisał:

Widzisz, da się bez rozpierd**ania ale ty nie szukasz porady, tylko awantury.
Tak też napisałem, najpierw diagnoza, potem ewentualne rozpierdalanie, jak nazywasz naprawę. Nie umiesz czytać że zrozumieniem?

  Jeszcze raz przepraszam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Śruba spustowa silnika jest pod skrzynia biegów, z przodu misy olejowej, skierowana łbem do przodu motocykla i bedaca w pozycji poziomej.

2. Podobna śruba ale w pozycji pionowej jest z boku misy olejowej, troche głębiej usytuowana - ona jest od spustu oleju ze skrzyni biegów.

W TC te obie śruby jest bodajze na klucz 16 i ma otwór na inbus...   chyba 1/4 cala o ile dobrze pamietam.

W EVO sa na klucz 3/4 cala bez otworu na inbus.

3. Śruba na T40 w pozycji poziomej jest w kapie sprzegła, pod sprzegłem i ona spuszcza olej ze sprzęgła...

 

Czyli sławne 3 dziury w HD do okiełznania...

 

Edytowane przez FIS

"Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia.''

Autoryzowany dealer S&S Cycle

site-logo-badge.png

https://harley-parts.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, FIS napisał:

1. Śruba spustowa silnika jest pod skrzynia biegów, z przodu misy olejowej, skierowana łbem do przodu motocykla i bedaca w pozycji poziomej.

2. Podobna śruba ale w pozycji pionowej jest z boku misy olejowej, troche głębiej usytuowana - ona jest od spustu oleju ze skrzyni biegów.

W TC te obie śruby jest bodajze na klucz 16 i ma otwór na inbus...   chyba 1/4 cala o ile dobrze pamietam.

W EVO sa na klucz 3/4 cala bez otworu na inbus.

3. Śruba na T40 w pozycji poziomej jest w kapie sprzegła, pod sprzegłem i ona spuszcza olej ze sprzęgła...

 

Czyli sławne 3 dziury w HD do okiełznania...

 

Cześc!

Bardzo Ci dziękuję. Cenne porady! Ta najniźsza śruba (gwiazdka)w kapie sprzęgła ma chyba przękręcony gwint i cieknie delikatnie olejem (parę kropelek) przez krótką chwile i na bardzo rozgrzanym silniku. W weekend spróbuję wymienić olej. Tylko jeszcze filtra mi brakuje. Mój filtr ma: dł. ok. 83 cm - szer. ok. 76 cm. (niedokładne pomiary) Nie mogę takiego znależć. A tak poza tematem...czy można wymienić wtrysk na gażnik??? 

Pozdrawiam - Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2023 o 21:56, FIS napisał:

Można wymienić wtrysk na gaźnik. Filtr mamy na półce, kontakt w stopce.

A ile kosztuje cały "kit" czyli - gaźnik, filtr, gumki, kranik paliwa itd??? Jaki gaźnik (pewnie S&S). Shovell chodził na gaźniku jak cudo. Gaźnik z tego co pamiętam był Mikuni. Chciałby się się pozbyć całej elektroniki ale pewnie się nie da. Czy można to zrobić w warunkach domowych. Miałem parę motocykli na wtrysku i zawsze był jakiś problem. Albo pompa, albo dozowanie paliwa, zawsze "coś". Nie wierzę elektronice natomiast ufam porostej elektryce. Kabelek, lutowanie itp. 

Pozdrawiam - Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ni cholery, nie dojrzałem tej śruby pozimej od spustu oleju z sinika. Pod miską jest "trójnik" to jest: dwie "żyły" zchodzące się w jedną "źyłą" i śruba po środku. Od czego to jest??? 

pozdro - Darek

W dniu 4.06.2023 o 12:01, przemek96 napisał:

ak, tylko taki motocyklowy który obsługuje sprzęgła. 

Już wiem!

Który jest lepszy...Motul 20w50 czy... 20w50 z obsługą sprzęgła. Czy można mieszać? Pewnie można, ale chcę to potwierdzić słowem fachowca. 

W dniu 31.05.2023 o 21:56, FIS napisał:

Można wymienić wtrysk na gaźnik. Filtr mamy na półce, kontakt w stopce.

 

W dniu 31.05.2023 o 21:56, FIS napisał:

Można wymienić wtrysk na gaźnik. Filtr mamy na półce, kontakt w stopce.

 

W dniu 3.06.2023 o 00:34, honda1200 napisał:

Można wymienić wtrysk na gaźnik. Filtr mamy na półce, kontakt w stopce.

 

W dniu 3.06.2023 o 00:34, honda1200 napisał:

A ile kosztuje cały "kit" czyli - gaźnik, filtr, gumki, kranik paliwa itd??? Jaki gaźnik (pewnie S&S). Shovell chodził na gaźniku jak cudo. Gaźnik z tego co pamiętam był Mikuni. Chciałby się się pozbyć całej elektroniki ale pewnie się nie da. Czy można to zrobić w warunkach domowych. Miałem parę motocykli na wtrysku i zawsze był jakiś problem. Albo pompa, albo dozowanie paliwa, zawsze "coś". Nie wierzę elektronice natomiast ufam porostej elektryce. Kabelek, lutowanie itp. 

Pozdrawiam - Darek

Witam!

Pytałem się o cenę całego "kitu" Dlaczego mi nie odpowiedziałeś? Jetem poważnie zainteresowany zamianą wtrysku na gaźnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...