Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj kupilem Husqvarne te 449 ie 2011 rok 30kw.

Nie wiem czemu ale przy kupnie akurat tego nie sprawdzilem..

Gdy wrzucam bieg i trzymam sprzeglo to bardzo ciezko sie go cofa, na biegu jalowym wszystko chodzi leciutko a na biegu juz nie. Wylaczony na biegu trzymajac sprzeglo tak samo ciezko idzie do tylu, do tego tez do przodu. Jeszcze jedno, bardzo ciezko mi trafic w bieg jalowy (N).

Mial ktos cos takiego? Jest to wina sprzegla czy raczej skrzyni biegow? Bo biegi wchodza mi bardzo ladnie, czuc jak bieg wskakuje, nie to co w moim starym lc4 😄

kolega mysli ze sprzeglo jest starte i nie odbija (lamele)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jonaszko napisał:

Regulacja linki sprzęgła. Jak nie pomoże, to wymiana sprzęgła.

Czyli skrzynie biegow wykluczasz tak? Tez stawiam na sprzeglo. Myslisz ze odpowietrzenie cos da? Bo linka jest chyba juz na maxa naciagnieta, w poatek bede w domu to jeszcze raz sprawdze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło "klei". Możliwe, że naciąg linki coś pomoże a może sprzęgło tzreba wymienić.

W tych sprzętach trzeba "wyczuć" luz, ale :klejące" sprzęgło na pewno tu nie pomaga.

|Skrzynia nie ma tu niz wspólnego.

Damian85: ,,Łapy mają być luźne i mają sobie "dyndać", tj. wisieć jak flaki.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naciagnolem ta linke przy manetce, i jest juz o wiele lepiej, ale nadal troszke blokuje, do tego zlamal mi sie gwint w nozce do biegow. Dzisiaj zalozylem nowa ale tak krotka ze nie opcji zmieniac biegi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adam M. napisał:

To moze byc wina oleju ktory jest wlany. Czy zmieniles olej po zakupie?

Linke sprzegla reguluje sie przy sprzegle, nie przy klamce, tamta regulacja reguluje tylko luz na klamce po wyregulowaniu sprzegla.

Jeszcze nie wymienilem, gosc twierdzil ze jest nowy olej ale mu nie wierze i wymienie zanim bede jezdzil. Jest to sprzeglo hydrauliczne, tego sie nie da chyba naciagnac.

Dzisiaj zaowazylem ze ten przewod ktory idzie od manetki do sprzegla jest przypalony, moze to byc tego wina?

Czy raczej jest wina zlego oleju lub zuzytych lamelów?

Screenshot_20230507_220552_Gallery.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...