Skocz do zawartości

Co musimy mieć w Czechach?


Artz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

 

co motocyklista musi zabrać ze sobą do Czech? W internecie można poczytać że:

- żarówki, a jeśli mam pełny LED?

- apteczkę, chociaż w wielu miejscach pisze że jej nie trzeba mieć

- winiety, ale chyba nie dotyczą mottocykli

- kamizelka?

- koło zapasowe - myślę że to bzdura

- trójkąt?

- dowód rejestracyjny, OC i ... kartę pojazdu?

 

A co w przypadku Słowacji, Grecji, Albani, Chorwacji, Włochy, czy jest gdzieś miejsce w którym pisze o tym ale dla motocyklisty?

 

Dziękuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.
Apteczkę , kamizelkę, jakieś popularne żarówki choćby nie wszystkie pasowały, parę kluczy choćby francuz i dwa śrubokręty, klucz do świec i świece, prosty zestaw do kołkowania opon, pompkę małą np rowerową, dokumenty a jeżeli wymagana to zielona karta wożę zawsze. Dużo miejsca to nie zajmuje a w porównaniu do bagaży to jeszcze mniej. Przy kontroli nikt się nie czepi a i przydać się może.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z Konwencją Wiedeńską w samochodzie powinno znajdować się wyposażenie wymagane w kraju zarejestrowania pojazdu. Oznacza to, że w samochodach zarejestrowanych w Polsce wystarczy trójkąt i gaśnica. 

 

To w kwestii przepisów. Czyli nie musisz mieć żadnego dodatkowego wyposażenia ponad to co przewiduje kraj rejestracji pojazdu. Osobną sprawą jest to że niektóre policje będą próbować się czepiać, ale da się to obejść. Trzeba umieć mówić w jakimś języku zrozumiałym dla policji danego kraju i znać swoje prawa. 

Co nie zawsze jest mądre, bo wiadomo, bagiety jak zechcą to zawsze coś znajdą. Ale co do zasady - nie ma wymogu prawnego jakieś szczególnego wyposażenia. Gdyby tak było to każdy podróżujący pojazdem musiałby mieć wszystko z każdego kraju, a to bzdura. 

Także patrz na to co możesz potrzebować, co uważasz za potrzebne a nie na przepisy danego kraju w kwestii wyposażenia

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LKR napisał:

Dzień dobry.
Apteczkę , kamizelkę, jakieś popularne żarówki choćby nie wszystkie pasowały, parę kluczy choćby francuz i dwa śrubokręty, klucz do świec i świece, prosty zestaw do kołkowania opon, pompkę małą np rowerową, dokumenty a jeżeli wymagana to zielona karta wożę zawsze. Dużo miejsca to nie zajmuje a w porównaniu do bagaży to jeszcze mniej. Przy kontroli nikt się nie czepi a i przydać się może.

A na bagaz masz doczepiona przyczepe  🤣

Zjezdzilem pol Europy i z narzedzi mialem kilka TORX'ow. To wszystko. Znacznie wazniejsza jest karta kredytowa  🤣

 

🙂

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, lysy76 napisał:

Ważny przegląd.😁 Wracałem z czterotygodniowej wyrypy.
W Jakuszycach 50m przed granicą dostałem 1800 kr pokuty za brak badań. Od roku...🙂 Nawet czujnym Austriakom to umknęło.

🙂

 

Lysy, no ale jak mozna wybrac sie w podroz bez waznych badan technicznych ? 🤣

 

Moja mloda kilka lat temu jechala do TÜV'u ktory uplynal 3 lata wczesniej. Kazalem jej zrobic termin online, bo wtedy nikt sie do niej nie dowali bo przeciez jedzie na przeglad.

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaaaaa, ale tylko na groszek  🤣

 

Sprobuj faktycznie kiedys cos wwiesc, tylko sie mocno nie zdziw, bo Albania to nie EU  🤣

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...