Skocz do zawartości

Przesiadka na skut


trampolajna
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hejcia 🙂

ostatnio zaczęłam się zastanawiać nad tym czy nie kupić sobie jakiegoś skutka 50 ml3 (czyli motorower) do jazdy po W-wie. Mam motocykl 125, ale z wiadomych przyczyn nie nadaje się on do jazdy po mieście, gdzie co chwilę muszę się zatrzymywać, ruszać i zmieniać biegi. Dlatego też chciałam kupić coś w automacie. Żeby nie szaleć to jakiś najtańszy skut od junaka albo bartona. Po pierwsze czy możecie mi coś polecić? Po drugie jak się rusza na skuterze? Nigdy nie jeździłam, więc wolę wiedzieć. Po trzecie czy 50 ml3 do jazdy po mieście (W-wa) wystarczy? Po czwarte słyszałam że skuterami (nawet tymi mocniejszymi) źle się podjeżdża pod górę. Mógłby ktoś mi wyjaśnić z czego to wynika? Chodzi o jakieś właściwości przekładni CTV?

pozdrawiam

Sylwia

Zawsze jest trochę prawdy w każdym "żartowałem", trochę wiedzy w każdym "nie wiem", trochę emocji w każdym "nie obchodzi mnie to" i trochę bólu w każdym "u mnie wszystko w porządku". source: temysli.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 Czesc.

1 godzinę temu, trampolajna napisał:

 Po pierwsze czy możecie mi coś polecić?

Jesli to ma byc uzywka to powiedzial bym Gilera Runner 50 SP w gazniku

Po drugie jak się rusza na skuterze?

Latwiej jak motocyklem.Nie zgasnie przy ruszaniu , jak to czasm bywa przy motorkach.Za malo gazu , za szybko klamka sprzegla zwalniasz i juz silnik gasnie.Dasz za duzo gazu przy mocniejszych sprzetach przednie kolo idzie w gore.Przy automacie tego problemu nie ma , bo nie ma sprzegla i manualnej przekladni biegow.

Po trzecie czy 50 ml3 do jazdy po mieście (W-wa) wystarczy?

Jesli to ma  byc bez szalenstw  do przemieszczania sie z A na B spoko wystarczy.

Po czwarte słyszałam że skuterami (nawet tymi mocniejszymi) źle się podjeżdża pod górę. Mógłby ktoś mi wyjaśnić z czego to wynika? Chodzi o jakieś właściwości przekładni CTV?

To zalezy jakich gabarytow kierownik jest (160cm wzrostu + 70kg. czy 190cm + 150kg) Pod gorke przy tym drugim przykladzie taka 50tka nie musi ale moze sie "wykrwawic"

Ja mialem pare runnerow 50 i kawe j 125 i  , i nie moge powiedziec zebym mial  jakies  problemy z podjazdem pod gore.

Ps.Oczywiscie to jest tylko moje obiektywne zdanie.

 

Edytowane przez Taurus 61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2023 o 01:21, Taurus 61 napisał:

Jesli to ma byc uzywka to powiedzial bym Gilera Runner 50 SP w gazniku

haha Xd

aż tak biedna nie jestem, żeby musieć kupować używane moto lol

coś nowego bym chciała

Zawsze jest trochę prawdy w każdym "żartowałem", trochę wiedzy w każdym "nie wiem", trochę emocji w każdym "nie obchodzi mnie to" i trochę bólu w każdym "u mnie wszystko w porządku". source: temysli.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trampolina, 

znowu mam banaba na facjacie !  

50 ml nie pojedzie wogole ! 

Dlaczego, bo silniki o takiej pojemnosci nie sa wogole produkowane, chyba ze do modeli zdalnie streowanych  He, he.

50 ml to sobie jeszcze dzisiaj pod jakis wieczorny film mozesz golnac, z coka kola lub bez, he, he

Nie wiem skad TY wyciagasz te wszystkie urban legend ? Spoko, ipod gore podjedziesz.

Osobiscie wolal bym cos markowego i uzywanego niz Junakaczy to inne badziewie jako nowe.

Pomysl o Gilera DNA saw trzech pojemnosciach ; 50 ccm, 125 ccm, 180 ccm 

 

🙂

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, przemek96 napisał:

Przecież jazda 50ccm po Wawie to walka o przeżycie...

Chyba na calym swiecie, no moze poza Anglia.  

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, ks-rider napisał:

Dlaczego, bo silniki o takiej pojemnosci nie sa wogole produkowane, chyba ze do modeli zdalnie streowanych  He, he.

w modelach zdalnie sterowanych to są akurat silniki elektryczne. Wiem bo sama kiedyś miałam łódkę zdalnie sterowaną

42 minuty temu, ks-rider napisał:

Pomysl o Gilera DNA saw trzech pojemnosciach ; 50 ccm, 125 ccm, 180 ccm 

A ja w ogóle mogę jeździć 180? Myślałam, że jak nie zdałam całego praktycznego na A to moje uprawnienia się nie zmieniły czyli ciągle muszę jeździć max 125. Dobrze myślę? Mam zdaną teorię i praktyczny bez jednego zadania, więc nie dostałam zaświadczenia.

 

40 minut temu, przemek96 napisał:

Przecież jazda 50ccm po Wawie to walka o przeżycie...

W dniu 13.01.2023 o 01:21, Taurus 61 napisał:

Po trzecie czy 50 ml3 do jazdy po mieście (W-wa) wystarczy?

Jesli to ma  byc bez szalenstw  do przemieszczania sie z A na B spoko wystarczy.

No to w końcu starczy czy nie????

Zawsze jest trochę prawdy w każdym "żartowałem", trochę wiedzy w każdym "nie wiem", trochę emocji w każdym "nie obchodzi mnie to" i trochę bólu w każdym "u mnie wszystko w porządku". source: temysli.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, trampolajna napisał:

w modelach zdalnie sterowanych to są akurat silniki elektryczne. Wiem bo sama kiedyś miałam łódkę zdalnie sterowaną

A ja w ogóle mogę jeździć 180? Myślałam, że jak nie zdałam całego praktycznego na A to moje uprawnienia się nie zmieniły czyli ciągle muszę jeździć max 125. Dobrze myślę? Mam zdaną teorię i praktyczny bez jednego zadania, więc nie dostałam zaświadczenia.

No to w końcu starczy czy nie????

Trampolina,

Czyli na modelach tez sie nie znsz !  🤣

Ty to jestes taka typowa " Klugscheißerin " Wszystko wiesz lepiej, notabene, jak kazda baba !  He, he, 🤣

W modelach uzywane sa zarowno silniki elektrychne, spalinowe i odrzutowe. 

Skad mam wiedziec jaka kategorie PJ masz ? W profilu stoi 125 ale to, ze ktos takowe posiada nie swiadczy o klasie jaka ma. 

Jezeli nie masz kategori A2 to 180 - tka jezdzic nie mozesz, co najwyzej mozesz popatrzec,

jak Cie takowa wyprzedza !  🤣

Ja na Twoim miejscu najpierw zrobil wyzsza kategprie PJ ( nie weim ile masz latek ), wiec nie zaproponuje jaka a potem kupil bym wlasnie 125 - tke jako skooter.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...