Skocz do zawartości

Dodatkowe oświetlenie - światła przeciwmgłowe / przeciwmgielne


Artz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

mój motocykl nie jest fabrycznie wyposażony w światła przeciwmgielne, ale chciałbym je dodać.

Jak to jest w kwestii prawnej, czy mogę to zrobić jeżeli znajdę jakiekolwiek z homologacją na rynek europejski, czy jeżeli fabryka nie dała, to nie może być nic więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?? @jonaszko - w lepiance mieszkasz? raz, że ustawa PoRD zmienia się ostatnio co chwilę a dwa - aktualna jest dostępna za free w necie na oficjalnych stronach.

poza tym wcześniej tego typu info znajdziesz w rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia

@Artz - nie ma czegoś takiego jak światła przecimgielne.

tabela - screen z załącznika nr 6. z rozporządzenia

czwarta kolumna tabeli dotyczy motocykli (ilość świateł dla motocykli zaznaczona na zielono ;))

 

 

przeciwmgłowe motocykl.JPG

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..

@konrad1f

No ok przeciwmgłowe 🙂

 

Czyli mogę użyć każdej lampy (nawet naftowej), byłe by miała właściwy kolor, oraz mieściła się w wymaganych obrysach ?

To wygląda zbyt przyjaźnie dla obywatela...

 

Dziękuję za odpowiedź, a nie odesłanie do encyklopedii, przewodników , instrukcji itp.

Edytowane przez Artz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to dobrze, ze ja mieszkam na wsi a nie w miescie. U mnie na wsi moga byc trzy, warunkiem jest, ze nie przekroczenia odp. szerokosci 🤣

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Artz napisał:

..

@konrad1f

No ok przeciwmgłowe 🙂

 

Czyli mogę użyć każdej lampy (nawet naftowej), byłe by miała właściwy kolor, oraz mieściła się w wymaganych obrysach ?

To wygląda zbyt przyjaźnie dla obywatela...

 

Dziękuję za odpowiedź, a nie odesłanie do encyklopedii, przewodników , instrukcji itp.

światła przeciwmgłowe przednie są wyposażeniem nieobowiązkowym. nie znam przepisów w polskim prawie zabraniających montażu (jeżeli pojazd fabrycznie nie jest w nie wyposażony) a znam jedynie zapisy rozporządzenia wyżej przeze mnie podane, które dopuszczają stosowanie takowych. jeżeli ktoś zna przepisy zabraniające montażu świateł przeciwmgłowych to chętnie poczytam 😉 oczywiście światła powinny spełniać wymagania a o dopuszczeniu świadczą oznaczenia na kloszach określające rodzaj oświetlenia oraz kraj dopuszczenia. warto jeszcze dostosować się do warunków (pozycja) montażu na pojeździe 😉

Edytowane przez konrad1f
  • Lubię to! 1

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dominik Szymański zmienił(a) tytuł na Dodatkowe oświetlenie - światła przeciwmgłowe / przeciwmgielne

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...