Skocz do zawartości

Pytanie teoretyczne - wymóg (i jego brak) posiadania dowodu rejestracyjnego.


Buber
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Piasek80 napisał:

Nie każdy jest tak obcykany w tych konkretnych przepisach.

jak się nie jest obcykanym albo jak się nie chce czy nie potrafi zajrzeć to lepiej po prostu nie wypowiadać się autorytatywnie 😉

3 godziny temu, ks-rider napisał:

Sprawe rozwiazalem ja, bo expert ned experty nie mogl sobie z tym poradzic, a nie, siory, tych expertpw bylo dwoch ! 🤣

 

🙂

rozwiązałeś?

 

tutaj temat

- zadawałeś namolnie jedno pytanie. nic nie rozwiązałeś. żadnego dowodu z polskich przepisów odnośnie 500ccm w dieslu. napisałeś wręcz "a. nie chce mi sie nawet tego szukac". tak samo Twoje zdanie odnośnie automatu w przypadku kat. AM było błędne. dostałeś screeny z polskich przepisów. w kontrze nic nie przedstawiłeś  - tylko agresję i hamstwo.

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze nie docytowales calosci, bo z tego co pamietam pytanie brzmialo 

- Jakimi pojazdami moge sie poruszac ?

Ne chce mi sie juz z Wami na ten temat gadac.

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce Ci się gadać ponieważ znowu w momencie gdy zostaje Ci udowodniona ignorancja, kłamstwa, manipulacje to próbujesz się wywijać i odwracać kota ogonem. mieliłeś tam temat pojemności diesla w minicarze (cokolwiek to jest) a konkretnie np. pytałeś - cytuję Ciebie z podlinkowanego tematu: 

"Jakie wiec PJ obowiazuje aby mozna bylo prowadzic mini car z silnikiem diesel'a do 500 ccm ?"

 

wypowiadałeś się tam - cytuję:

"P.S. faktu, ze kategoria AM nie posiada zapisu Automat / manual  nie jest obojetna bo nie jest ujeta przez prawo nie wiedzial zaden z Was, no ale to juz najmniejszy szczegol !  "

i dostałeś odpowiedź w formie screenów z przepisów m.in. te:

obraz.thumb.png.4abc21ee606709aab9cb2d9f4a93828b.png

obraz.thumb.png.50815ff531055e957f10ffe1d6a67675.png

 

  • Lubię to! 1

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli nie jest to jest to naganne, zwłaszcza jeżeli przepisy są bardziej liberalne niż u niego. co innego jeżeli w DE obowiązuje np. wyższy limit zawartości alkoholu we krwi dla kierujących - to nie dla polskiego plebsu 😄

 

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

halo, Halo! uwaga! nie wiem jak to zostanie odebrane ale niech będzie - piszę

Niniejszym CHCIAŁBYM PRZEPROSIĆ wszystkich zainteresowanych wysokością kary za brak ważnego badania technicznego w trybie postępowania mandatowego. W szczególności chciałbym przeprosić użytkowników @jonaszko oraz @ks-rider 😉 PRZEPRASZAM za upieranie się przy swoim i przedstawienie jednak nieprawdziwej informacji przytaczając przepisy częściowo (zupełnie nie celowo częściowo). Jednocześnie mam też żal, że w dyskusjach o prawie rzadko kto chce dyskutować przedstawiając logiczny wywód i cytując konkretne przepisy.  Zazwyczaj jest linkowanie "pudelków" i argument typu "bo tak" albo "nie chce mi się szukać". Jednocześnie właśnie chciałbym prosić na przyszłość o dyskusję z realnymi argumentami z przytoczeniem konkretnych zapisów prawnych jeżeli macie inne zdanie niż dyskutanci.

Mimo szczerych chęci z mojej strono do szukania i czytania ustaw oraz rozporządzeń, zdarza się, że czasem coś umknie, coś przeoczę, nie zauważę a w trybie "euforii" coś pominę. To jest pewna trudność aby powiązać treść różnych aktów prawnych ponieważ pomiędzy nimi jest sporo odniesień. Często jest tak, że czytasz przepis, który spokojnie można traktować wprost, potem jest parę wyjątków, myślisz już, że temat wyczerpany a potem się okazuje, że tam jeszcze dalej jest kolejny wyjątek, który dotyczy tego co Cię interesuje. Problemem jest również to, że w PL ustawy są często nowelizowane w ustawach nowelizacyjnych dotyczących wielu zupełnie różnych ustaw (wrzutki to chyba dobre określenie) a z aktami jednolitymi jest już problem.

 

Wracając do kary za brak ważnego badania technicznego. Wg mojej aktualnej wiedzy 😄 może być jednak sporo więcej niż przytaczane przeze mnie maks. 5stów. W tym momencie nie chcę jednoznacznie na 100% określać ile ponieważ nie mam na ten moment ochoty zanurzać się z powrotem w ustawy i czegoś czasem ponownie w tej sprawie nie powiązać czy przeoczyć. Najprawdopodobniej to jest jednak maks. 3kzł

W innych kwestiach (np. kat. AM w pl :D) pozostaje przy swoim przynajmniej do czasu aż ktoś udowodni, że jest inaczej 😄

 

Wiem, że był jeszcze jakiś stary temat o wysokości grzywny za brak ważnego badania technicznego. Gdyby ktoś go znalazł proszę o cynk i również tam się pokajam 😉

Dziękuję za uwagę i liczę na odrobinę wyrozumiałości w przypływie "uczucia rewanżyzmu" 😛

 

 

 

edit jeden temat z przeglądami znalazłem i załączyłem aktualizację - jednak wtedy gdy tamto pisałem pod koniec 2020r. było max. 500zł za brak ważnego badania 😉

Edytowane przez konrad1f
  • Dzięki! 1

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, konrad1f napisał:

halo, Halo! uwaga! nie wiem jak to zostanie odebrane ale niech będzie - piszę

Niniejszym CHCIAŁBYM PRZEPROSIĆ wszystkich zainteresowanych wysokością kary za brak ważnego badania technicznego w trybie postępowania mandatowego. W szczególności chciałbym przeprosić użytkowników @jonaszko oraz @ks-rider 😉 PRZEPRASZAM za upieranie się przy swoim i przedstawienie jednak nieprawdziwej informacji przytaczając przepisy częściowo (zupełnie nie celowo częściowo). Jednocześnie mam też żal, że w dyskusjach o prawie rzadko kto chce dyskutować przedstawiając logiczny wywód i cytując konkretne przepisy.  Zazwyczaj jest linkowanie "pudelków" i argument typu "bo tak" albo "nie chce mi się szukać". Jednocześnie właśnie chciałbym prosić na przyszłość o dyskusję z realnymi argumentami z przytoczeniem konkretnych zapisów prawnych jeżeli macie inne zdanie niż dyskutanci.

Mimo szczerych chęci z mojej strono do szukania i czytania ustaw oraz rozporządzeń, zdarza się, że czasem coś umknie, coś przeoczę, nie zauważę a w trybie "euforii" coś pominę. To jest pewna trudność aby powiązać treść różnych aktów prawnych ponieważ pomiędzy nimi jest sporo odniesień. Często jest tak, że czytasz przepis, który spokojnie można traktować wprost, potem jest parę wyjątków, myślisz już, że temat wyczerpany a potem się okazuje, że tam jeszcze dalej jest kolejny wyjątek, który dotyczy tego co Cię interesuje. Problemem jest również to, że w PL ustawy są często nowelizowane w ustawach nowelizacyjnych dotyczących wielu zupełnie różnych ustaw (wrzutki to chyba dobre określenie) a z aktami jednolitymi jest już problem.

 

Wracając do kary za brak ważnego badania technicznego. Wg mojej aktualnej wiedzy 😄 może być jednak sporo więcej niż przytaczane przeze mnie maks. 5stów. W tym momencie nie chcę jednoznacznie na 100% określać ile ponieważ nie mam na ten moment ochoty zanurzać się z powrotem w ustawy i czegoś czasem ponownie w tej sprawie nie powiązać czy przeoczyć. Najprawdopodobniej to jest jednak maks. 3kzł

W innych kwestiach (np. kat. AM w pl :D) pozostaje przy swoim przynajmniej do czasu aż ktoś udowodni, że jest inaczej 😄

 

Wiem, że był jeszcze jakiś stary temat o wysokości grzywny za brak ważnego badania technicznego. Gdyby ktoś go znalazł proszę o cynk i również tam się pokajam 😉

Dziękuję za uwagę i liczę na odrobinę wyrozumiałości w przypływie "uczucia rewanżyzmu" 😛

 

 

 

edit jeden temat z przeglądami znalazłem i załączyłem aktualizację - jednak wtedy gdy tamto pisałem pod koniec 2020r. było max. 500zł za brak ważnego badania 😉

Przeprosiny przyjęte, chociaż osobistej urazy nie czuję i nie czułem. Jedynie o co mogę prosić, to , żebyś mniej odnosił się personalnie a wtedy i do Ciebie nikt nie będzie stosował tej samej retoryki. Natomiast, jak się czegoś nie jesteśmy pewni, to lepiej odpuścić i poszukać materiałów na podparcie swojej tezy w kilku źródłach, zanim się rozpęta gównoburzę.

pozdrawiam👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprosiny przyjęte, chociaż osobistej urazy nie czuję i nie czułem. Jedynie o co mogę prosić, to , żebyś mniej odnosił się personalnie a wtedy i do Ciebie nikt nie będzie stosował tej samej retoryki. Natomiast, jak się czegoś nie jesteśmy pewni, to lepiej odpuścić i poszukać materiałów na podparcie swojej tezy w kilku źródłach, zanim się rozpęta gównoburzę.
pozdrawiam

Padłem i ciężko mi sie pozbierać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jonaszko napisał:

Przeprosiny przyjęte, chociaż osobistej urazy nie czuję i nie czułem. Jedynie o co mogę prosić, to , żebyś mniej odnosił się personalnie a wtedy i do Ciebie nikt nie będzie stosował tej samej retoryki. Natomiast, jak się czegoś nie jesteśmy pewni, to lepiej odpuścić i poszukać materiałów na podparcie swojej tezy w kilku źródłach, zanim się rozpęta gównoburzę.

pozdrawiam👍

problem jest w tym, że zasadniczo szukam właśnie w źródle (ustawy, rozporządzenia) i nie opieram się na plotkach/gównoartykułach prasowych czy internetowych. w tym przypadku po prostu nastapiło przeoczenie dodanych swojego czasu punktów lub oparcie się na nieaktualnym (jeszcze nieujednoliconym na dany moment) akcie prawnym.

drugi problem jest w tym, że ktoś mając przeciwne zdanie do mojego i przedstawionych (najczęściej w formie screenów lub wskazanych fragmentów - artykułów/ustępów/punktów/tiret) dowodów na potwierdzenie tezy nie przedstawia swoich.

co do odnoszenia się personalnie. w zasadzie subiektywnie uważam, że niewiele mam sobie do zarzucenia 😉 i w zasadzie za to nie przepraszam 😛 bo staram się pisać raczej w temacie a nie ad personam ;)

  • Lubię to! 1

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...