Skocz do zawartości

LUDZIE RATUJCIE !!!!!!!!


tjozwiak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam straszny problem . A mianowicie mam aprilie AF 1 125 i niedawno zajezdziłem ją :oops: odkreciłem świece i patrze ... a tam nie ma środkowej elektrody !!!!!!! no wiec zdjałem głowice i juz wszystko było jasne cylinder do wymiany .. został tak zrysowany ze nic juz z niego nie bedzie nawet szlifnąc sie nie da (nikasil) słyszałem ze mozna wstawić tuleje ale ze jest to ryzykowne czy ktos mial podobny przypadek ?? co robic ??? poszukać cylindra czy wstawić tuleje ?? POMÓZCIE PLIZZZZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana tuleji nie jest ryzykowne - popatrz na motocykle crossowe tam wymiana tuleji jest zupełnie normalna

no jeśli ktoś woli nie mieć mocy, albo po prostu przed sprzedarzą to tak robi. lepiej położyc nikasil bo z tuleją szybciej sie grzeje i ma mniej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak sie dzieje?

dlatego że żeliwo jest miękkie i lepiej przewodzi ciepło wiec sie szybciej nagrzewa.

O ile dobrze pamietami to nawet niektóre crossowe Yamahy 80 miały tuleje. Więc jeśli będzie dobrze zrobiona to czemu nie?

chyba z początków lat '90 :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo z tuleją szybciej sie grzeje i ma mniej mocy.

Dlaczego tak sie dzieje?

 

Pomiędzy tuleją a aluminiowym cylindrem nie ma tak dobrego przewodnictwa ciepła jak na NICASIL-u. Oprócz tego stosowane jest inne pasowanie tłok-cylinder.

 

Jeśli ten cylinder faktycznie jest zryty głęboko to może być jedyna szansa niedrogiej naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt nikasylu jest nie dużo większy niż tulejowanie więc lepiej troszke dołozyc i mieć pożądnie zrobione.

 

Cytat:

O ile dobrze pamietami to nawet niektóre crossowe Yamahy 80 miały tuleje. Więc jeśli będzie dobrze zrobiona to czemu nie?

 

chyba z początków lat '90

Ja miałem YZ 80 94 i tam był nikasyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzalek_t napisał:

Koszt nikasylu jest nie dużo większy niż tulejowanie więc lepiej troszke dołozyc i mieć pożądnie zrobione.

 

 

 

To oczywiste, jednak nie wiadomo czy da radę położyć nicasil na takie rysy.

 

Z tego co wiem to sie da tyle, że im głębsze rysy tym droższy koszt bo grubsza warswta nikasylu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...