Skocz do zawartości

Cross 125 słaby prąd ładowania akumulatora


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczoraj zamontowałem akumulator do crossa 125 i podpiąłem go lecz na wolnych obrotach przy włączonym świetle z regulatora wychodzi ok 10v a przy wyłączonym ok 11v. Mam stator z 2 cewkami, jedna od zapłonu druga od elektryki z której wychodzą 2 kable, biały kabel mam podłączony do regulatora by ładował akumulator, a drugi kabel jest nieużywany. Mogę połączyć te kable i wpiąć w jeden wtyk do regulatora by na wolnych obrotach dawał większy prąd?

 

Dodaje schemat który pokazuje jak to jest zrobione w skuterach, światła długie i krótkie są podłączone do kabla którego ja nie używam, nie chce robić jak w skuterach bo wtedy na wolnych obrotach światła słabo świecą na mojej cewce oraz wolał bym by były podłączone do akumulatora, doradzi ktoś?

 

Jeżeli nie zrozumiale pisze to mogę narysować jak mam podłączone oraz jak chce mieć połączone.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie mam jak zmierzyć bo mi miernik szaleje, dopiero po podłączeniu akumulatora jakoś miernik pokazuje, uszkodził się i nic nie poradzę. Za to mam takie porównanie (na wolnych obrotach oczywiście) :

Gdy podłączam tak jak na schemacie 1 i włączę światła to klakson nie ma siły trąbić.

Gdy podłączam jak ma schemacie 2 czyli bezpośrednio do białego kabla z cewki, przy włączonych światłach klakson już ma siłę trąbić i to prawie maksymalną mocą. Oczywiście nie dodawałem gazu żeby nie spaliła mi się żarówka.

spacer.png

Jest możliwe by regulator zawodził? Na wysokich obrotach z regulatora wychodzi jakoś ponad 14v

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Adam M. napisał:

Czyli dobrze wychodzi. Jesli podlaczysz prad bezposrednio z alternatora pod swiatla to raz ze bedzie to prad zmienny a dwa przydodaniu gazu przepalisz zarowki.

Chodzi o to że na białym przewodzie na wolnych obrotach jest mniejszy prąd niż po regulatorze. Aktualnie mało ważne, mógł byś powiedzieć co sądzisz o tym schemacie?

Biały będąc podłączony do długich świateł przed regulatorem nie zmniejsza ładowania akumulatora a światła świecą się o wiele mocniej na wolnych obrotach.

Może coś do zmiany?

 

received_360075632972397.webp

Edytowane przez Nairym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tej plataniny nie rozumiem, nawet + i - nie sa tutaj oznaczone. Przede wszystkim trzeba rozdzielic przewody ze statora wychodzace do ukladu zaplonowego i te do oswietlenia i innych odbiornikow. Ja w swoich starych motocyklach daje ladowanie do reglera ( czyli kabel z cewki oswietleniowej w twoim przypadku ) tak zeby cale ladowanie szlo na akumulator przez regulator napiecia, a oswietlenie, sygna dzwiekowy i kierunki zasilam przewodem z akumulatora. W praktyce wychodzi to tak w instalacji z minusem na mase ze do + aku dochodzi przewod ladowania z reglera i przewod laczacy stacyjke z aku. Ze stacyjki idzie kolejny przewod do przelacznika swiatel, wlacznika sygnalu, wlacznika swiatla stop ktore rowniez sa polaczone druga strona z masa motocykla czyli silnikiem i rama polaczona z minusem aku. Do stacyjki dochodzi rowniez przewod rozlaczajacy modul CDI tak zeby w polozeniu kluczyka zgaszony nie mozna bylo ani wlaczyc silnika ani swiatel, a w polozeniu zapalony obie rzeczy byly wlaczone.

Mozliwe ze ten schemat pokazuje to samo ale na szybko ciezko sie w nim zorientowac co jest co. To normalne ze maly alternatorek na wolnych nie laduje aku, zwykle dzieje sie to dopiero od srednich obrotow, czyli trzeba by zbadac jakie jest ladowanie przy 3 tys obrotow podlaczajac voltomierz ustawiony na prad staly do klem aku na pracujacym silniku przy tych obrotoach i wlaczonych swiatlach bo aku musi byc obciazony dla prawidlowego odczytu. Skad brales swoj odczyt 10 - 11V na wolnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...