Skocz do zawartości

akumulator


Rekomendowane odpowiedzi

Witam , w maju tego roku kupiłem akumulator Exide READY do motocykla Honda CBR 600. W czerwcu nie mogłem odpalić motocykla , prostownik nie mógł już ładować akumulatora pokazywało zbyt małą wartość. Akumulator oddałem do reklamacji - otrzymałem informację zwrotna że reklamacja jest bezzasadna bo akumulator jest trwałe uszkodzony.
Czy to możliwe że w 2 miesięcznym akumulatorze doszło do takiej sytuacji ? Nadmieniam ze motocyklem jedździłem prawie co dziennie przez ten okres, potem motocykla stał nie ruszany 3-4 dni i po tym okresie nie mogłem już odpalić.Ktoś z Was miał taki problem ? czy motocykl może uszkodzić akumulator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłeś ładowanie z obciążeniem i bez jak założyłeś tego Exide? Sprawdziłeś jaki jest pobór prądu przy wyłączonym silniku? Nieprawidłowa wartość ładowania oraz zwiększony pobór w stanie spoczynku jak najbardziej może zabić akumulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
W dniu 19.07.2022 o 12:07, Qadrat napisał:

Sprawdziłeś ładowanie z obciążeniem i bez jak założyłeś tego Exide? Sprawdziłeś jaki jest pobór prądu przy wyłączonym silniku? Nieprawidłowa wartość ładowania oraz zwiększony pobór w stanie spoczynku jak najbardziej może zabić akumulator.

Hej , nie  mam czym sprawdzić tego. Musze załatwić elektryka który podjedzie pod garaż i sprawdzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Może paść, mi tak się skończył ostatnio akumulator, ale co dziwne, leżał po prostu w hali garażowej przez zimę, dwa może trzy miesiące, (w hali zawsze powyżej 10 stopni) i nagle przestał przyjmować w ogóle prąd. Dead. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...