Skocz do zawartości

Motocykl sprowadzony - brak masy i mocy w dowodzie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam sprowadzony motocykl z Belgii, jest do niego świadectwo homologacji i stary dowód rejestracyjny z roku 2001. Brak w nim danych co do mocy. Jest rubryczka Moc:   KW ale nie ma żadnych danych. Odnośnie wagi nie ma żadnych rubryczek, aczkolwiek jakaś waga jest podana na tabliczce znamionowej motocykla.

Wie ktoś jak powinienem się zabrać aby móc to zarejestrować? Tłumaczeń jeszcze nie robiłem, chcę najpierw zapytać, bo może ktoś ma pojęcie co się w takiej sytuacji robi. Muszę jechać na hamownię?

W internecie znalazłem skany starych gazet i broszur, ale tam też nie ma podanej mocy, jedynie moment obrotowy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tommo napisał:

Jedź na badanie techniczne.

A podpowiesz czego mogę się spodziewać?

Bo przecież na stacji kontroli chyba nie ma wagi a tym bardziej hamowni, a moto jest dość rzadkie, także wątpię aby wyczarował te dane z jakiejś bazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Ch4llenger440 napisał:

A podpowiesz czego mogę się spodziewać?

Bo przecież na stacji kontroli chyba nie ma wagi a tym bardziej hamowni, a moto jest dość rzadkie, także wątpię aby wyczarował te dane z jakiejś bazy.

Możesz się spodziewać wykonania badania niezbędnego do rejestracji.

SKP mają bazy danych, jak będzie miał problem może zarządzać homologacji lub opinii rzeczoznawcy.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś brak masy w dowodzie od poprzedniego właściciela. W wydziale komunikacji wysłali mnie na SKP na uzupełnienie danych.

Na stacji na podstawie VIN wydali zaświadczenie odnośnie masy własnej, ładowności itp. i z tym udałem się do wydziału komunikacji. Nic więcej nie było potrzebne.

Pojazd nie był ważony ani nic takiego

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...