Skocz do zawartości

2008 Kawasaki GTR 1400


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam 2 problemy z tym Moto.

1. W czasie postoju bez sprzęgła coś hałasuj i czuć lekkie wibracje na ramię, w czasie jazdy z dołu obrotów też są wibracje.

2. Wczasów jazdy po odpuszczeniu gazu i raptownym dodany jest szarpnięcie tak jak by był gdzieś luz I tak samo w drugą stronę.

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hałas może być spowodowany koszem sprzęgłowym, a wibracje to inna bajka, niekoniecznie z tym hałasem związana. A szarpnięcie ma pewnie związek z luzem na kardanie. Nie wiem, jakie jest mocne, ale nie musi być wynikiem uszkodzenia, tylko konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grizzli napisał:

Hałas może być spowodowany koszem sprzęgłowym, a wibracje to inna bajka, niekoniecznie z tym hałasem związana. A szarpnięcie ma pewnie związek z luzem na kardanie. Nie wiem, jakie jest mocne, ale nie musi być wynikiem uszkodzenia, tylko konstrukcji.

Cos po 200 kucy, w zaleznosci od rocznika. Generalnie pierwsze roczniki mialy ca.185 KM..

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2021 o 13:12, grizzli napisał:

Hałas może być spowodowany koszem sprzęgłowym, a wibracje to inna bajka, niekoniecznie z tym hałasem związana. A szarpnięcie ma pewnie związek z luzem na kardanie. Nie wiem, jakie jest mocne, ale nie musi być wynikiem uszkodzenia, tylko konstrukcji.

Po odpuszczeniu sprzęgła słychać jakby szum. Wibracje to chyba poduszki silnika jeżeli takie występują w tym Moto. Też myślę że luzy to kardan tylko od czego zacząć szukanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz w takim razie najpierw poduszki.Potem karda na ina koncu kosz sprzegla.

 

🙂

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zakrecenia tylnym kolem jednoczesnie trzymajac reka wal napedowy jesli to mozliwe, jesli nie to zdjecie tylnego kola i ocena stanu wielowypustu na tym kole. jesli jest suchy to na pewno ulegl zuzyciu, jesli dalej jest smar to tez, w koncu motocykl ma 13 lat jazdy za soba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lata nie oznaczaja ilosc przejechanych kilometrow.Do przykladu dam siebie.Mam go 11ty sezon i obecnie ponad 74tys.na blacie. natomiast forumowy kolega (nie z tego forum) ten sam rok zameldowania motka co ja  w zeszlym sezonie mial ca 290tys😉. Co do tematu: jak powyzej wspomniano sprawdz wielofpust na kardana i wielofpust  kola.Gumowa "poduszka" w tylnym kole  tez moze doszla do wieku  rentalnego , kosz  sprzegla sprawdz , i jak bedziesz mial sprzeglo odkryte sprawdz sprezyny "blaszkowe" na walku sprzegla czy ktoras sprezyna nie jest peknieta ,zlamana itp. jesli mnie pamiec nie myli sa 4 sztuki.W moim przypadku motór szarpal przy dwoch zlamanych sprezynach.kawasaki-zg1400a8f-1400gtr-2008-europe-middle-east-africa-uk-fr-clutch_big3IMG01233872_4dba.thumb.gif.a2d33f7b67d11772f435de5117757900.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Taurus 61 napisał:

Lata nie oznaczaja ilosc przejechanych kilometrow.Do przykladu dam siebie.Mam go 11ty sezon i obecnie ponad 74tys.na blacie. natomiast forumowy kolega (nie z tego forum) ten sam rok zameldowania motka co ja  w zeszlym sezonie mial ca 290tys😉. Co do tematu: jak powyzej wspomniano sprawdz wielofpust na kardana i wielofpust  kola.Gumowa "poduszka" w tylnym kole  tez moze doszla do wieku  rentalnego , kosz  sprzegla sprawdz , i jak bedziesz mial sprzeglo odkryte sprawdz sprezyny "blaszkowe" na walku sprzegla czy ktoras sprezyna nie jest peknieta ,zlamana itp. jesli mnie pamiec nie myli sa 4 sztuki.W moim przypadku motór szarpal przy dwoch zlamanych sprezynach.kawasaki-zg1400a8f-1400gtr-2008-europe-middle-east-africa-uk-fr-clutch_big3IMG01233872_4dba.thumb.gif.a2d33f7b67d11772f435de5117757900.gif

Dzięki za info. Każdy możliwa podpowiedź będzie pomocna w szybszej weryfikacji. Z góry dziękuję wszystkim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...