Skocz do zawartości

Na koło - 100, 200, 300 km/h a może więcej?


Rob Roy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze Gixer jaki ty jednak ograniczony jesteś jednak. Dlaczego sądząc po tym co mam w podpisie uważasz że nie jechałem ponad 200?

Powiem ci tylko że jak na razie mój ekord w swobodnym spadaniu to 232 km/h ale jak popracuję nad sylwetką to dojde spokojnie do 300km/h. Co najśmieszniejsze nie potrzebny do tego motocykl.

Jakbyś Gixer czytał to co ja pisze to byś sie tak nie pocił strasznie

Teraz wyszlo kto jest ograniczony.Porownujesz jazde na kole do skoku ze spadochronem??? :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

praktyka ma duże znaczenie ale żeby jeździć na 2 oo musisz chcąc niechcąc zapoznać się z zasadą działania sił dośrodkowych i odśrodkowych oraz innych sił oddziaływania na motocykl, a to po to żebyś się nie zabił na 1 zakręcie. To już najwidoczniej poznałeś skoro żyjesz, a z tego już logicznie wynika, że kiedyś musiałaę "liznąć" coś z zakresu fizyki (może na kursie nauki jazdy?) nie można się wszystkiego nauczyć metodą prób i błędów...
Wiesz ja też jeżdże na motocyklu i jakoś nigdy przed wyjazdem nie zaglądałem do książki z fizyki by poczytać jak mam jechać. Tak dla ścisłości, to na 2oo zacząłem jeździć zanim miałem w szkole fizyke. Jedyne co mnie zastanawia, to te 300-340 bez owiewki. Jechałem 160 na nakedzie i już musiałem się mocno trzymać, tydzień później tyle samo miałem na CBRce i nawet się nie pokapowałem, że już mam tą szybkość, która wtedy na golasie wydawała się taka straszna :mrgreen:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wycieczke na lotnisko koło Kocka gdzie każdy może pokazac co potrafi a tam chłopaki z Lublina chętnie staną w szranki w każdej konkurencji

To powinno przekonać wszystkich niedowiarków. W wolnej chwili chętnie podjadę i zobaczę. Może przy okazji znajdzie się ktoś odważny i spróbuje mnie nauczyć jazdy na gumie (niekoniecznie 300 kaemha :mrgreen: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie opor jest i nikt nie mówi że nie ma ale jak sie ma troche siły i premedytacji można go przełamać.

Ja swego czasu latałem CBRką bez plastików przez caluśki sezon i wyciskałem 240 bez jednej owiewki.

Na początku to było straszne. Prędkości od 160 w zwyż były nie do zniesienia na dłużej niż na chwile... a potem... potem mimo braku plastikow potrafilem utrzymywac podrozna na poziomie 160-200 i wcale nie czulem jakiegos wielkiego zmeczenia(nie jestem cherlak ale nie chodzilem nigdy na silownie).

Jasne ze 300 roznica bedzie potworna ale nie oznacza to ze przy tej prędkosci zaraz będzie rozrywać śmiałków na strzepy...

Pamiętacie tegoroczne rekordy w Moto GP przy końcu prostej startowej??

OK a teraz pamiętacie jak wygląda hamowanie? Goście nie zaczynają hamowac najpierw a potem dopiero wyhylają łby z za owiewek tylko robią to równocześnie.

Pod koniec prostej startowej bywało że mieli 320-340km/h i to mierzonych przez fotokomórke czyli prędkośc potworną i na końcu prostej pełne wyprostowanie połączone z hamowaniem i jakoś takich korniszonów jak oni(większość z nich wygląda i waży jak dżokeje... rossi nie jest niski ale chudy jak pies więc wg. fizyki powinien łopotać jak żagiel i powinno go zdmuchnąć i rozerwać na strzępy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec prostej startowej bywało że mieli 320-340km/h i to mierzonych przez fotokomórke czyli prędkośc potworną i na końcu prostej pełne wyprostowanie połączone z hamowaniem i jakoś takich korniszonów jak oni(większość z nich wygląda i waży jak dżokeje... rossi nie jest niski ale chudy jak pies więc wg. fizyki powinien łopotać jak żagiel i powinno go zdmuchnąć i rozerwać na strzępy...

;) pamiętamy , ale Sarenka ma kask cobra co działa jak spadochron i chce jej zerwać kark ;)

WERA#111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętamy ' date=' ale Sarenka ma kask cobra co działa jak spadochron i chce jej zerwać kark[/quote']

E..no co Ty:Sarenka ma najnowszy model Tornado :lol: :lol: :lol:

no tak żeczywiście evolucja , mniej był przewiewny lepsze zapiecie no i szpan na maxa CIEMNA SZYBA :mrgreen: :smile2:

w sumie z racji posiadania 2 cobr i tornado moge powiedzieć że to był DUŻŻYYY przeskok technologiczny , bazujacy na rozwiązaniach bella z lat 70-tych :mrgreen:

WERA#111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędkości od 160 w zwyż były nie do zniesienia
nie jestem cherlak

 

Spidi pisze o 160 i problemie z utrymaniem głowy, a Wy od laski wymagacie 220km/h ;) , puknijcie się.

Wiem, że jako kierowca 250 na ścigu to spacer, jako pasażer nie wiem nigdy nie jechałem więcej jak 100km/h.

Ale jechałem hornetem 200 i jest to duży problem żeby utrzymać taką prędkość ciągle, dla mnie a kobieta jest bez szans i to niezależnie od kasku. Wiem z relacji moich pasażerów, nawet silniejszych odemnie, że mają problemy ze zrobieniem ze mną 200km w granicach 250km/h, bo nie wytrzymuje im kark.

 

Więc może jeden z drugim wsiądzie na siedzenie pasażera zrobi 200km z prędkością 250km/h i potem osądza czy kobieta ma siłe utrzymać głowe czy nie.

 

A Ty Szramer wiesz najwięcej o oporze wiatru śmigając 60km/h przez las ;)

 

 

A postami o kaskach pokazaliście swój prawdziwy nastoletni umysł, czuje jakbym czytał posty mojego siostrzeńca. Wystarczy kogoś poddenerwować i zaraz wychodzi prawdziwa natura dziecka i wyśmiewanie wyimaginowanych rzeczy. TRAGEDIA :ehz:

 

Dominik pisał że debata jest na poziomie, ale ostatnie cztery posty temu przeczą, zaraz się zaczenie wyzywanie i mieszanie z błotem.

 

Spidi ma swoje zdanie trzyma się go (normalnie stara się je uzasadniać) i potrafi się zachować a Wy we dwójke zachowujecie się jak krzykacze. Bierzcie z niego przykład jeżeli chodzi o netykietę, bo jest w Waszym "obozie", ale zachowuje się zgoła inaczej.

 

Nie będzie mnie do poniedziałku, więc możecie mnie kryklać ile wlezie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A Ty Szramer wiesz najwięcej o oporze wiatru śmigając 60km/h przez las ;)

chłopie niewypowiadaj sie jak niewiesz o co biega ;)

60 to jeździłem bez kasku rowerem ;)

jak byś był dłuzej na tym 4um to byś wiedział że b12 i zx9r do powolnych nienależą :twisted:

WERA#111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to kłócićie się jak małe siusiaki w piaskownicy i tyle

 

Nasuneło mi się identyczne skojarzenie. Siedzą dzieciaki w piaskownicy (motocykliści na forum) i przegadują się:

 

- ja mam lepszy rowerek od twojego :!:

nie, ja mam lepszy a ty jesteś głupi :!:

- właśnie że nie, bo mój jest lepszy, a jak nie wierzysz to przywale ci grabkami :!:

 

itd...

 

Ludzie, zlitujcie się, ta dyskusja jest żenująca :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, zlitujcie się, ta dyskusja jest żenująca

Ja juz to dawno powiedzialem i dalem sobie spokoj na jakis czas ale jak widze co za bzdety niektorzy wypisuja to sie wlaczylem znow w dyskusje ale widze ze to nie mialo sensu.Ci co maja o tym pojecie wiedza o co chodzi a niedoswiadczonych i teoretykow i tak sie nie da przekonac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to kłócićie się jak małe siusiaki w piaskownicy i tyle

 

Nasuneło mi się identyczne skojarzenie. Siedzą dzieciaki w piaskownicy (motocykliści na forum) i przegadują się:

 

- ja mam lepszy rowerek od twojego :!:

nie' date=' ja mam lepszy a ty jesteś głupi :!:

- właśnie że nie, bo mój jest lepszy, a jak nie wierzysz to przywale ci grabkami :!:

 

itd...

 

Ludzie, zlitujcie się, ta dyskusja jest żenująca :!:[/quote']

 

 

O tym napisałem trzy posty wyżej, żenada, nie wiem ile Szramer ma lat i czy Gixer napisał prawde w metryce, ale dla mnie żaden nie urodził się wcześniej jak 1990 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...