Skocz do zawartości

jazda po bułeczki


dgree
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

załozmy ze wybieram sie na 3kilometrowa wycieczke do sklepu (po bulki abo po :D ) wycieczka jest spokojna bez palowania niewiecej jak 3.5tys obr i predkosc niewiecej jak 70 >

- czy warto wtedy rozgrzac troszke silnik?

- czy w takim przypadku to zbedna strata paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zawsze rozgrzewam ale tylko trochę, tak żeby niezgasł po schowaniu ssania (czyli jakieś 20 sekund albo czas potrzebny na załozenie kominiarki, kasku i rekawic :D ). A potem pierwsze km delikatnie jadę (bez kręcenia do końca obrotów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto się zastanowić co jest lepsze: czy nie dogrzane moto czy może jazda na zbyt niskich obrotach.Myślę że lepiej poczekać te dwie minutki (tyle się rozgrzewa np.moja Kawa :? ) i normalnie za spokojem śmigać.A po bułki to na piechotkę :) Pomyśl ile zajmie Ci założenie ubrania na moto, wyprowadzenie go z garażu, itd. Przez ten czas to już będziesz po śniadaniu :lol:

Pozdrawiam :banghead:

Chcesz porozmawiać z fachowcami, zamiast mitomanami..?

www.kolyaska.fora.pl

Obecnie: K-750, Ural M-67, ZX-9R C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sałata, niedawno pisałeś, że masz problemy z motocyklem i że nie wkręca ci się na obroty. Takie jeżdzenie po bułku do sklepu przyczynia sie do zabijania świec, gdyż niezdążą one osiągnąc normalnej temp. pracy/samooczyszczania i się zasyfiaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ale motocykl mi sie nie to że nie wkręca tylko nie da się wkręcic bo dostaje za bogata/uboga mieszanke bo wine świecy raczej wykluczyć sie nie da narazie ale wydaje mi się że to coś z mieszanką. A co do zabijania świec - zgadza się ale tak samo mozna powiedziec że zabija akumlator ponieważ przy rozruchu "zabiara się z niego spory prąd" a przez te 3km prąd nie uzupełni się :buttrock: (gdzieś ostatnio czytałem że po uruchomieniu motocykla dopiero po przejechaniu około 20km prąd w akumlatorku zostaje uzupełniony :buttrock: )

 

Pozatym ja jak gdzies jade - nawet gdzieś blisko zapalam motocykl a dopiero potem zakładam kurtke, zapinam, kask rekawiczki zamigam garaż itp :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozatym ja jak gdzies jade - nawet gdzieś blisko zapalam motocykl a dopiero potem zakładam kurtke' date=' zapinam, kask rekawiczki zamigam garaż itp :buttrock:[/quote']

 

A w miedzyczasie, gdy byles zajety garazem i odwrocony plecami, ktos juz zdazyl przyzwycaic sie sie do twojego sprzeta :buttrock:

 

Badzcie czujni!!!! :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...