Skocz do zawartości

[ROZ] Stuki z głowicy cbr929


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z cbr929. Motocykl jest mojego znajomego który go zepsuł. Nie jest on mechanikiem ale coś tam robił przy motocyklach i pokonał go rozrząd w cbrce. Sprawa wygląda tak. Wymieniał łańcuch rozrządu i źle zamontował wałek ssący na znaku przyspieszając go. Dokręcając mostek coś cykneło w głowicy i mówił że zablokowało silnik. Odkręcił mostek i poprawił znak. Złożył wszystko i Moto kuleje i coś cyka tak jakby na 2 cylindrze i kicha w dolot. Teraz przyprowadził fajere do mnie żeby mu to ogarnąć. Raczej wątpię żeby zgiął zawór tytanowy. Podejrzewam że mogła pęknąć sprężyna lub szklanka. Jutro będę mu to rozbierał i tu rodzi się moje pytanie. Czy dam radę wyjąć sprężynę bez wyciągania silnika i zrywania czapy? Czy robił ktoś taką operację? Dodam że motocykle ogarniam ale takiej operacji przyznam że nie robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu...

Żeby wyciągnąć sprężynę po prostu musisz rozpiąć zawór. Tylko pamiętaj że wtedy na tym cylindrze tłok w gmp bo inaczej zawór po rozpięciu może wpaść do cylindra i wtedy już bez zrzucenia głowicy się nie obejdzie 😁

 

ps. to chrupnięcie niczego dobrego nie wróży i raczej nie jest to sprężyna...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykl ogarnięty. Przyczyną okazał się źle ustawiony wałek ssący. Jeszcze raz sprawdziłem znaki rozrządu i okazało się że wałek był też źle ustawiony mimo że po kręceniu silnikiem nie blokowało go. Poprostu jest tam tak mięsista rama że ciężko dojrzeć znak. Ale z pomocą małego lusterka dało się to zobaczyć. To cykniecie w głowicy to moim zdaniem któryś zawór zamknął się w głowicy bo kolega tłumaczył ten dźwięk że tak jakby sprężyna strzelila. Nic tam się nie stało. Ważne że motocykl chodzi okej i obyło się bez dodatkowych kosztów i remontów. Także polecam na przyszłość oddawajcie swoje sprzęty do mechaników a nie trenujcie na swoich sprzętach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...