Skocz do zawartości

Nagły brak iskry, Jianshe 250, BS250-S5, Wildcat, Puma


miloszgnk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzeba pomocy odnośnie elektryki, brak iskry

Konstrukcja znajdywana pod nazwami:
Jianshe 250
BS250-S5
JS250-S5
Puma 250
To półautomat z wałem kardana

Modul zapłonowy jest zasilany napięciem zmiennym z dodatkowej cewki na iskrowniku.
Tutaj impulsator i cewka zasilająca moduł nie sa zmasowane, od kazdego z nich wychodza 2 przewody.

Impulsator, cewka zasilajaca moduł i uzwojenia cewki WN mają prawidłowy opór, według serwisówki

Przy kreceniu rozrusznikiem:
- impulsator daje sygnał 0.4V
- cewka zasilająca modul daje 62.3V
- Przewod wychodzący z modułu na cewkę WN daje 20V (mrowienie czuć dopiero na języku)

To chyba wskazywałoby, ze jest okej a iskry nie ma, a na przewodzie wychodzącym z cewki WN pojawia sie marne 0.4V.
Zmiana cewki WN też nie pomogła. 

Grzebałem już z tym sporo i nic. Jakieś sugestie przed zmianą modułu?

A w ogóle stalo sie to tak, ze podczas jazdy zgasły mi lampy, ale chodził, wracam do domu, gaszę go, lampy i rozrusznik nie działają. Pogrzebałem przy masie, wróciło do normy i nagle nie ma iskry

Dzieki za wszelką pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2021 o 16:48, jonaszko napisał:

A ni zwarles czegoś do masy?

 

gaszak działa poprawnie
impulsator i cewka... no w tym iskrowniku nie są zmasowane i miernik też tak pokazuje

nie mam już pojęcia, a śnieg też stopniał to już mniej zależy 😞
jeszcze jakieś sugestie przed zmianą modułu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 17.01.2021 o 15:42, miloszgnk napisał:

- Przewod wychodzący z modułu na cewkę WN daje 20V (mrowienie czuć dopiero na języku)

bardzo mało tam powinna być szpilka 100 albo więcej V , zależy jeszcze jakim miernikiem mierzysz , masz TRUE RMS w mierniku ?

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam. Kolego czy poradziłeś sobie z tym brakiem iskry? U mnie jest teraz ten sam problem wymieniłem.modul cewke i zamówiłem nowy iskrownik. Rozebrałem go na części pierwsze posprawdzalem a iskry brak. Bede wdzięczny za jakąkolwiek podpowiedź. Prosze o kontakt. 504 928 535 pozdrawiam Paweł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest proste urządzenie, cewka zasilająca musi wytworzyć napięcie zmienne 150-250V które ładuje poprzez prostownik kondensator w module CDI. Kondensator ładuje się osiągając nawet 300V napięcia stałego. Impulsator podaje sygnał, wyzwala tyrystor wewnątrz modułu CDI powodując rozładowanie kondensatora poprzez cewkę zapłonową. Najczęściej cewka zasilająca jest uszkodzona i nie wytwarza odpowiedniego napięcia. Łatwo to sprawdzić zwykłym woltomierzem ustawionym na ACV 200V lub ACV 1000V.

Zdarzyło mi się rozwiązać problem braku napięcia z takiej cewki wykorzystując cewkę od świateł i transformator 12/230. Działało to na tyle dobrze że przez ponad rok czasu miałem takie rozwiązanie w Wsce z silnikiem Suzuki 125.  Dodatkowo zastosowałem tam przyspieszanie zapłonu poprzez odwracanie polaryzacji impulsatora sterowane linką gazu.

Modul CDI to też bardzo proste urządzenie, raptem 8 elementów elektronicznych. W moim przypadku łatwiej i szybciej było zrobić samodzielnie taki moduł nawet na pająku niż kupować nowy w sklepie.

Do celów testowych można taki moduł zasilić z transformatora  230/230 lub odpowiednio podłączonego transformatora z urządzeń lampowych. Do wyzwolenia iskry z modułu można użyć testera diody z multimetru. Jednocześnie ostrzegam że panują w takim układzie napięcia niebezpieczne i można zrobić sobie krzywdę. Zalecany rozsądek i ostrożność.

Edytowane przez Stefan Kowalski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...