Skocz do zawartości

Ciężko chodzi klamka sprzęgła CRF 450


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z CRF 450 z 2014. Otóż bardzo ciężko chodzi klamka sprzęgła, po krótkim czasie można narobić sobie odcisków...

Na chwilę obecną są nowe klamki, linka sprzęgła proxa, pomierzone tarcze przekładki oraz kosz sprzęgłowy i jest gładziutki. Sam już nie wiem dlaczego tak jest, zastanawiają mnie sprężyny jeszcze, wymiar trzymają, wymienił by je też ale znów jakie kupić, jakieś tańsze? Prox? a może oem? Które mogły by być miękkie? Albo może macie jakieś inne pomysły co jeszcze sprawić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2021 o 19:24, Qadrat napisał:

Pytanie czy ktoś wcześniej zmieniał sprężyny? Bo większość tych nie OEM-owych jest o zwiększonej twardości co się wiąże z ciężej działającą klamką.

Też się tak zastanawiam bo jak bym wiedział jakie są to bez zastanowienia bym kupił tylko chodzi o to które są właśnie o zwiększonej twardości, mówisz że OEM. A w sklepie znów powiedzieli mi że jeśli ktoś zamienniki dał to mogą być twardsze i OEM by były miększe, sprzęgło by chodziło jak w oryginale czyli lżej powinno, bo teraz tak jak mówię można narobić sobie odcisków. I teraz w którą stronę iść przy wymianie 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2021 o 19:24, Qadrat napisał:

większość tych nie OEM-owych jest o zwiększonej twardości co się wiąże z ciężej działającą klamką

@pan_bobek czytaj uważnie 😉

 

5 godzin temu, pan_bobek napisał:

... które są właśnie o zwiększonej twardości, mówisz że OEM.... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wymiana sprężyn nie pomoże. Różnice w twardości sprężyn są niewielkie. Ale nawet gdyby.. Wcześniej obejrzałbym dokładnie dzwignię przy silniku.

Zakładając oczywiście, że nikt tam wcześniej nie rzezbił i założone aktualnie sprężyny są dedykowane do tego modelu.

Porównaj wysokość sprężyn i grubość drutu, tych, co masz, i oryginalnych. Jeśli będą takie same, to tylko potwierdzi to, co piszę.

Jeśli mechanizm przy silniku chodzi luzno bez obciążenie, to nie oznacza, że będzie dobrze chodził wtedy, gdy jest napięty. To tak dla informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marci1N a sorry ok, czyli dobrze że OEM zamówiłem uff 😄 🙂 

@grizzli OEM już zamówione tylko ok 2 tygodni musze poczekać to porównam tak jak mówisz bo nie mam pewności co tam siedzi. Sprawdzę też tą dźwignię i zobaczymy czy coś to zmienić 🙂 Wielkie dzięki za pomoc 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...