Skocz do zawartości

Yamaha r6- Płyn hamulcowy raz jeszcze.


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie

Jaki płyn hamulcowy zalać do motocykla drogowego aczkolwiek często używanego na torze.

Motul RBF660 i 600 podobno często trzeba zmieniać - czy to prawda?

Ostatnio zaliczyłem glebę i podejrzewam że jedną z przyczyn mógł być właśnie tani płyn hamulcowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, cheech napisał:

Panowie i Panie

Jaki płyn hamulcowy zalać do motocykla drogowego aczkolwiek często używanego na torze.

Motul RBF660 i 600 podobno często trzeba zmieniać - czy to prawda?

Ostatnio zaliczyłem glebę i podejrzewam że jedną z przyczyn mógł być właśnie tani płyn hamulcowy

Mało prawdopodobnym jest aby winnym tu był płyn hamulcowy.

Ludzie na torze w wiekszości używają zwykłego płynu i nikt nie narzeka.

Ale jeśli chcesz lac motula to spoko. Bardzo dobry płyn a wymiana wystarczy raz na rok .. Wymiana płynu to znikomy koszt i trwa chwilkę.

Ważne jest aby pompa była sprawna i całośc układu utrzymana w dobrej koncycji.

 

Hayka byłeś na torze???

Damian85: ,,Łapy mają być luźne i mają sobie "dyndać", tj. wisieć jak flaki.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co oprócz Motula możecie polecić?


Co do gleby to wszystko działo się ułamek sekundy, więc trudno mi przeanalizować całą sytuację. Wyglądało to mniej więcej tak: zbliżam się do puntu mocnego hamowania przed zakrętem. Wciskam jak zwykle dźwignie hamulca, a tu zdziwienie, nie zwalniam. Ułamek sekundu póżniej zablokowany przód ucieka w bok a ja lecę na ryj.




Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wielokrotnie wałkowany. Wlejesz co zechcesz. Ja do wszystkich pojazdów leję ATE SL6. Płyn dedykowany do układów z ABS i ESP.

Romet 50 > Ogar 50 > Simson 50 skuter > JAWA 50 > WSK 125 > MZ 250 Trophy > Jawa 350TS > 16 lat przerwy > FZ6 SAHG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...