Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Część wszystkim jestem nowy na forum jeśli post jest źle napisany przepraszam najmocniej wracając do tematu mam 20 lat chcę zakupić swój pierwszy prawdziwy motocykl jeździłem sporo 50cc czy 125cc teraz chce zakupić suzuki sv650n z 2005r niestety jestem chory na raka i w związku z tym jestem dosyć chudy ponieważ warze 52kg i mam wzrostu 174cm czy suzuki sv650n to będzie dobry wybór czy może polecicie coś inne w budżecie 10 000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a poczytać nie łaska, zanim się zada 127x takie samo pytanie..?

https://forum.motocyklistow.pl/search/?q=pier*&type=forums_topic&nodes=29&search_in=titles

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, BourbonKid87 napisał:

czy suzuki sv650n to będzie dobry wybór czy może polecicie coś inne w budżecie 10 000

Tak jak Ty jeździłem na 50cc i 125cc, a później kupiłem SV 650 jako pierwszy mocniejszy motocykl.

  • SV 650 to V-ka (2 cylindry, silnik widlasty), ma duży moment od niskich obrotów, szarpie przy przyśpieszaniu, szarpie przy zwalnianiu.
  • Uczy trochę lenistwa (dobrze przyśpiesza z każdych obrotów na każdym biegu mimo względnie niedużej mocy - tylko 72 KM w końcu!).
  • Na początku musisz uważać na gaz, możesz sobie bardzo łatwo zrobić "kuku" przez przyzwyczajenia z 125cc (na 125cc dajesz gaz w opór gdy chcesz przyśpieszyć itd, jak na SV gdzieś zadziałają odruchy z 125cc, czyli maneta albo w pozycji 0, albo otwarta na full, to będzie niedobrze 😄).

Na start bardziej poleciłbym jakaś rzędówkę (4 cylindry w rzędzie), najlepiej aby nie miała więcej niż 80 koni, bo powiedzmy od 100 KM to się zaczyna robić niebezpiecznie i doświadczenie ze 125cc tutaj Ci nie pomoże.

Rzędówki są łagodne na niskich obrotach i moc wzrasta w nich liniowo, czyli czym większe obroty, tym więcej mocy. Są dużo bardziej przewidywalne.
SV ma bardzo dużo pary od niskich obrotów, nieważne czy masz 4 tys. obrotów, czy 9 tys. obrotów, to przyśpiesza bardzo podobnie - rwie do przodu, szarpie itd.

Jeśli szukasz wyzwania, tj. jazdy na małym dziczku, który będzie Tobą lekko pomiatał (szarpał), to polecam SV.
Jeśli szukasz jednak czegoś bardziej przewidywalnego i bezpieczniejszego, to polecam jednak rzędówki.

Pytanie czego szukasz. ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...