Skocz do zawartości

Pechowe rozpoczęcie sezonu brak prądu - R1 RN01 2000 rok


Rekomendowane odpowiedzi

R1 RN01 2000 rok

Postaram się opisać problem w skrócie....

1.Przyszedł czas na 1 odpalenie po zimie,włożyłem praktycznie nowe aku przekręcam stacyjkę i zero reakcji na wskaznikach(żadnych dzwięków przekaznika czy pompy).
2.Sprawdzone bezpieczniki,podmieniony acu na inny,podmieniony przekaznik rozrusznika,wyczyszczone kostki,styki,itp.
3.Brak napięcia na:
-bezpiecznikach
-stacyjce
-przekaznikach
Bez znaczenia położenie kluczyka
4.Odłączyłem przekaznik rozrusznika,dałem plus bezpośrednio na instalacje(łączenie czerwonych kabli w wiązce w okolicach siedziska).Wszystko wróciło do normy,stacyjka działa,zegary działają,wszystkie kontrolki,światła,itd.Napięcie wróciło na stacyjkę bezpieczniki,przekazniki,itd.,rozrusznik na krótko klemą o acu,normalnie odpala i działa,gaszenie/odcięcie również z przycisku działa normalnie.
5.Z przekaznika wychodzą 4 przewody na 2 mam napiecie 14v,jeden idzie do licznika,a drugi do czujnika oleju od dołu(brak połączeń z innymi przewodami po drodze),zostaje brązowy i czarny(w mojej ocenie masa czarna i brązowy sygnał)

Chciałbym uniknąć robienia "obejść".Odstawiałem to wszystko działało normalnie,tylko wyciągnięcie acu i stał w garażu.

Z góry dziękuje za pomoc po już od jakiegoś czasu siedzę z manualem i miernikiem w garażu bez nowych efektów.

Z góry wielkie dzięki za ratunek

R1.jpg

Edytowane przez jeszua
wtórny analfabetyzm autora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...