Skocz do zawartości

Prąd w kufrze


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, chciałbym doprowadzić sobie prąd do kufra. Oczywiście chciałbym, żeby można było łatwo kufer zdemontować. Dlatego pomiędzy motocyklem a kufrem powinno być jakieś gniazdo, które pozwoli na szybkie rozłączenie instalacji.

 

Nie mam dobrego pomysłu jakie gniazdo zastosować. Myślałem o gnieździe typu zapalniczka 12V przy motocyklu, do którego wpinałbym końcówkę z kufra. Ale trochę mi się nie podoba ten pomysł, bo gniazda typu zapalniczka są jakieś duże i niezgrabne.

 

Znacie jakieś alternatywne gniazda? Oczywiście musi być hermetyczne i z możliwością zaślepienia, gdy akurat nie mam zamontowanego kufra.

 

Dzięki serdeczne.

 

Marcin

 

PS. Gdyby to miało znaczenie - prąd w kufrze potrzebny mi jest do ładowania urządzeń przez USB oraz do światła stop.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obejrzyj sobie fabryczne instalacje np. givi; płytki ze stykami, jedna pod kufrem druga na stelażu, rozłącza się przy podniesieniu kufra. nie wiem, jaki masz kufer - więc może się okazać iż już fabryka coś dla Ciebie ma. jak nie, to pewnie dostosowanie instalacji światła stopu takiej jak givi będzie łatwiejsze, niż produkowanie całości domowymi metodami. dodatkowe gniazdo usb pewnie da się podpiąć pod te same kabelki

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawierć dziurę w kufrze w przedniej ściance, przez którą przeciągniesz kabel, później to uszczelnisz niewielką ilością czarnego silikonu. Następnie pod siedzeniem zrób wyprowadzenie z akumulatora na 2 przewody z bezpiecznikiem po drodze. Do połączenia przewodów między kufrem a tymi z akumulatora daj kostkę hermetyczną 2 pinową. Kostkę umieść pod kanapą, będzie niewidoczna. Rozpięcie kostki będzie się odbywało ręcznie po zdjęciu siedzenia więc zajmie to nie więcej niż kilkanaście sekund. Widoczność całej tej instalacji to będzie raptem odcinek tych 2 kabli między kufrem a siedzeniem czyli niemal niewidoczne. Kilka lat miałem ten patent w swoim dawnym motocyklu, wszystko działało jak trzena.
 

KOSTKA-HERMETYCZNA-WTYK-GNIAZDO-2-PIN-z-przewodami.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Marcin171719 said:

Jeszua, fajne to Givi, ale kufer już mam i nie zamierzam zmieniać.

 

dobrze, cieszymy się żeś taki stanowczy. a teraz przeczytaj moją wypowiedź jeszcze raz, ze zrozumieniem

BTW nadal nie wiemy, jakiej marki masz kufer. być może producent ma coś w ofercie

ad. wtyczki pod siedzeniem: IMHO kompletnie nie spełnia założenia "łatwego demontażu" kufra, albo ja mam po prostu inne pojęcie łatwości. gniazdo (podobne do) givi nie wymaga dodatkowych czynności

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qadrat, fajne te kostki. A jak jechałeś bez kufra, to miałeś jakieś zabezpieczenie od wody? Sobie myślę, że można zrobić zaślepkę z elementu z drugiej kostki...


Sent from my iPad using Tapatalk

obejrzyj sobie fabryczne instalacje np. givi; płytki ze stykami, jedna pod kufrem druga na stelażu, rozłącza się przy podniesieniu kufra. nie wiem, jaki masz kufer - więc może się okazać iż już fabryka coś dla Ciebie ma. jak nie, to pewnie dostosowanie instalacji światła stopu takiej jak givi będzie łatwiejsze, niż produkowanie całości domowymi metodami. dodatkowe gniazdo usb pewnie da się podpiąć pod te same kabelki
jsz

Ach, Ty piszesz o tym tak? Najs...
6d621935f076b5f768a1d8ef2c630447.jpg


Sent from my iPad using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, jeszua napisał:

ad. wtyczki pod siedzeniem: IMHO kompletnie nie spełnia założenia "łatwego demontażu" kufra, albo ja mam po prostu inne pojęcie łatwości. gniazdo (podobne do) givi nie wymaga dodatkowych czynności

No cóż, dla mnie był to szybki demontaż, ze stoperem w ręku myślę, że w 30 sekundach bym się zmieścił. Kufer ściągałem bardzo rzadko, więc nawet gdyby to miało trwać minutę czy dwie to bym się nie przejmował. Kufer miałem firmy Shad gdzie nie było takich wodotrysków jak w Givi (opcjonalne światło stop w Shad było montowane nie w kufrze tylko pod płytą montażową).

 

11 minut temu, Marcin171719 napisał:

A jak jechałeś bez kufra, to miałeś jakieś zabezpieczenie od wody? Sobie myślę, że można zrobić zaślepkę z elementu z drugiej kostki...
 

Zapomniałem napisać, oczywiście zaślepiałem to drugą kostką. Niby pod siedzeniem zawsze miałem sucho, woda się nie dostawała ale lepiej dmuchać na zimne.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...