Skocz do zawartości

Honda- nie wchodzi na obroty


Papa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie ja ostatnio podobnie miałem na wysokich obrotach ale tylko wtedy gdy był zimny.I mój na bank za dużo paliwa dostaje bo nawet jak stoi na postoju to z gaźnika cieknie paliwko a po całej nocy jak do niego przychodziłem gaźnik cały mokry (wilgotny czasami).Jak nie reguluje dostęp paliwa w gaźniku tam sa 2 śrubki jedna odp za powietrze druga za obroty czyli co trzeba zrobic ....

 

Wkrecales na wysokie obroty na zimnym silniku? Dobry jestes

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkrecales na wysokie obroty na zimnym silniku? Dobry jestes

 

TZN nie najwysze obroty na luzie zaraz po odpaleniu.A nie mozna jeździć na wyższych obrotach na zimnym tzn chodzi mi o to ze najwyższa moc dostaje na 5,8 tys obrotów to mniej wiecej tak go zawsze krece na początku ja wyjeżdzam z domu ...Czym to grozi :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkrecales na wysokie obroty na zimnym silniku? Dobry jestes

 

TZN nie najwysze obroty na luzie zaraz po odpaleniu.A nie mozna jeździć na wyższych obrotach na zimnym tzn chodzi mi o to ze najwyższa moc dostaje na 5' date='8 tys obrotów to mniej wiecej tak go zawsze krece na początku ja wyjeżdzam z domu ...Czym to grozi :?:[/quote']

 

 

Grozi superbłyskawicznym zużyciem pierscieni łożysk oraz swiecy

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świecy?? czegoś nierozumiem?? może uściślisz trochez troche??

Swieca musi nabrać odpowiniedj temperatury aby dobrze pracowac i sama sie oczyszczać.

 

a nie powinna byc mokra jesli dostaje za duzo paliwa simering raczej odpada bo by z ruru czarne gowno lecialo

Nie zawsze. Czasem tego wle nie wida, czasem leci tylko biał dyemk z wydechu a czasem leci olej z mocowania kolanko-cylinder jak jest nie zabardzo szczelne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świecy??  czegoś nierozumiem?? może uściślisz trochez troche??

Swieca musi nabrać odpowiniedj temperatury aby dobrze pracowac i sama sie oczyszczać.

 

Z tym się zgodze że sie brudzi, ale nie rozumiem dla czego ma się od tego psuć :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wtedy faktycznie niezadziała ale gdy ją się wyczyści i wkręci to będzie działać:)

I to samooczyszczanie polega na tym, że przy odpowiedniej temperaturze pracy świeca się sama oczyszcza.

Dlatego musi być to świeca o określonej wartości samooczyszczania. ;)

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
choc olej dostaje bo kopci niesamowicie a jest to honda MB 80

To, że kopci to nie znaczy że jest dużo oleju ( chociaz po mixolu pewnie tak jest) moja Cr na motulu 1:25 tylko jak była zimna troszke dymy pokazywała jak sie nagrzałą to nic nie było. Jeżeli jest dużo dymu to może być też padniety simering od oleju i go poprostu przpuszcza do skrzyni korbowej dlatego moze kopcić i na wolnych gasnąc bo na wysokich jescze go silnik może przepalać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ona chodzi tak jakby sie zacierala bo nie gasnie tak lajtowo tylko jakby mial zaraz tlok stanac a z tym simmeringiem to faktycznie moze puszczac no i ten mixol pewnie tez ma cos wspulnego

Najlepiej było by zdjąć cylinder i zobaczyć co tsam sie dzieje jeżeli on wydobywa takie dziwne ogdłosy. To nie jest dużo roboty a może pokazać stan częsci i uchronić czasem przed dużymi wydatkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...