Skocz do zawartości

Parę pytań odnośnie 2t, Cpi sx, 2006


Hobbysta76
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam parę pytań odnośnie pracy 2t:

1- czy po jeździe  spod korka wlewu oleju do przekładni odkręcając go może uciekać powietrze

2- dlaczego po włączeniu świateł spadają obroty na postoju z np 1800 na 1400? Akumulator nowy.

3- po rozgrzaniu silnika jest spore ciśnienie w chłodnicy, przy popuszczonej zakrętce wywala płyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cpi sx, 2006, cylindr 90, wydech tecnigaz, gaźnik 17.5 dellorto.

Podróba am6 ale działanie to samo, silnik am6 montowany w wielu maszynach więc proszę nie wywalać mnie do działu chińskich wynalazków.

Podane prze ze mnie przypadłości mogą występować w różnych 2t dlatego wystarczą nawet ogólne wskazówki czy jest no normalne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Hobbysta76 napisał:

Witam, mam parę pytań odnośnie pracy 2t:

1- czy po jeździe  spod korka wlewu oleju do przekładni odkręcając go może uciekać powietrze

2- dlaczego po włączeniu świateł spadają obroty na postoju z np 1800 na 1400? Akumulator nowy.

3- po rozgrzaniu silnika jest spore ciśnienie w chłodnicy, przy popuszczonej zakrętce wywala płyn

1. Może i w niczym to nie przeszkadza

2. Jak zapalasz światła, to silnik zawsze ma dodatkowe obciązenie,przez to spadną trochę obroty, bo cewki statora odpowiedzialne za ładowanie,wytwarzają pole magnetyczne,które generuje dodatkowe obciązenie dla silnika.Rzecz normalna w dwusuwie.

3 Prawie na każdym korku masz napis "Never open hot" co w prostym tłumaczeniu oznacza, "nigdy nie otwierać gdy gorący"  ciecz chłodząca pod wpływem temperatury zwiększa swoją objętość,a w całym układzie panuje ogromne ciśnienie. Po co popuszczasz nakrętkę? Normalne zjawisko w kazdym układzie chłodzenia cieczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi, 

co do odkręcenia korka to tylko dlatego by sprawdzić czy komprecha nie idzie w płyn bo miałem problemy z uszczelkami topperformance, pod głowice ta od płynu jest za gruba przynajmniej do głowicy od maliny 90cm i poszedł mi płyn na tłoka na szczęście nie odpaliłem. (plyn wychodził spod nakrętki szpilki głowicy i dlatego rozebrałem spowrotem na szczeście) Założyłem z kompletu maliny cieńszą bo były 2 druga grubsza i mi sączy płyn na zewnątrz ale minimalnie tam czasami kropelka. 

A jak wygłąda sprawa z simeringiem na wał od strony sprzęgła- którą stroną się powinno zakładać bo znalazłem opis na stronie serwisowej i jest że spreżynką na zewnątrz- dołączam zdjęcie. Przyznaję że troszeczkę ubywa oleju.

No nie da się zdjecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Proszę papatrzcie na to zdjęcie głowicy, motorek cpi sx 90 malina, tłok asso przejechane około 100km, słaby przerywa na wysokich obrotach, kompresja 4.5 i tak wygłądają uszczelki głowicy. Co jest grane?https://naforum.zapodaj.net/60904c754d1a.jpg.html 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak założysz 4 z kolei temat o jednej śrubce, to jak mi niewidzialny różowy jednorożec miły dostaniesz urlop wypoczynkowy z dedykacją na naukę netykiety i zapoznanie się z podstawowymi zasadami pisania na fm

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 25.08.2019 o 16:36, Hobbysta76 napisał:

Temat zamykam, problemy rozwiązane.

Jak problem rozwiazany ,to może byś napisał łaskawie co było przyczyną?

Może,ktoś będzie miał podobny problem i skorzysta ze wskazówek?

Czasami warto pomyśleć też o innych,a nie tylko o sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...