Skocz do zawartości

Motocykl w Kota Kinabalu


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec... dopiero co sprawdzilem poziom oleju i jest dramatycznie niski. Nie wiem czy olej wyparowal przez te 5 miesiecy czy jak, ale tak czy owak umowilem sie na serwis na jutro. Na razie najgorzej jest z zakupem ubran na moto. Bardzo ubogi asortyment w  sklepach. Udalo sie kupic szczekowy kask LS2, ale poza tym to jezdze w polbutach do garniaka. Powoli kompletuje wszystko co potrzebne do profesjonalnego smigania. 😉

https://ibb.co/TH29VC4

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kiler napisał:

Taaa a w samochodach norma to 30 tys przy LL

I jak to ma  działać bezawaryjnie ??

Ale co ma działać bezawaryjnie? 

LL czy standardowa wymiana co 15 tys?

Bo to skrajnie różne sytuacje.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałeś że dzisiaj norma to wymiana co 15 tys

ja Tobie odpisałem że wymiana co 30 tys w samochodach w trybie LL też staje się normą

wyjaśniam bo widzę że nie wszyscy zrozumieli

wymiana w motocyklu co 15 tys czy w samochodzie co 30 tys to najzwyklejsze zabójstwo dla dzisiejszego i starszych silników

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kiler napisał:

napisałeś że dzisiaj norma to wymiana co 15 tys

ja Tobie odpisałem że wymiana co 30 tys w samochodach w trybie LL też staje się normą

wyjaśniam bo widzę że nie wszyscy zrozumieli

wymiana w motocyklu co 15 tys czy w samochodzie co 30 tys to najzwyklejsze zabójstwo dla dzisiejszego i starszych silników

 

Bzdura. 15 tyś jest zupełnie bezpieczne o ile używamy oleju zgodnego z zaleceniem producenta. Jedynie w szczególnych przypadkach ciężkiej eksploatacji należy skrócić interwał.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem diagnostą 😀

ale wiem że jeszcze niedawno w motocyklach zalecano wymianę oleju co 6/8 tys lub raz w roku . Później zalecali co 10 . Teraz piszesz o 15 . czy współczesne silniki pracują na jakiś innych zasadach fizycznych ?? może są mniej wysilone ??

Nie To kolejne posunięcie producentów którym zależy żeby się psuły krótko po gwarancji

Koronnym przykładem  jak szkodliwie działa wymiana LL jest renault i nissan

W tych samochodach silniki diesla 1.5 i 1.9 są dokładnie takie same , tego samego producenta , wykonane z tych samych materiałów itp

chyba nie ma człowieka który by nie słyszał o problemach z panewkami w Renault ( laguna II megane itp )

A czy ktoś słyszał o nagminnie sypiących się panewkach w nissanie ??

Dlaczego ??

Bo nissan zalecał wymianę (nie pamiętam i nie chce mi się sprawdzać dokładnie ) co 10 lub co 15 tys a renault wciskał ludziom LL i wymieniał co 30 tys

Efekt widać oczywiście po latach bo dopóki te samochody miały 80-100 tys jakoś to jeździło

Edytowane przez kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o postępie technologicznym słyszałeś?

Jak nie to spytaj starych mechaników jaki kiedyś był olej.

Nie wiem nadal co ma LL do 15 tyś km?

Nie czujesz tego, że to jest DWA RAZY TYLE?

I to ma być argument, że interwał 15 tyś wykańcza silnik?

Masz jakieś dowody, badania na to, czy wyssane z palca?

 

 

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaa mam dowody, badania i milion innych , mogę ci wyrysować wykresy , tabelki i co jeszcze byś chciał ???

wydruki z mierzenia cylindrów ?? Może pokazać pierścienie ??Panewki od nowego sprzeta

Nie rób się śmieszny

o dowodzie napisałem Ci powyżej - nie zgodzisz się z nim ?? otwórz sobie olx i porównaj

Postęp technologiczny ??

Może i tak ale sęk w tym żeby postęp technologiczny zgadzał się z rachunkiem ekonomicznym firm

Edytowane przez kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko sie nie pobijcie. Obaj macie racje, wiec o co Wy sie klocicie ? 

Teraz przymierzam sie do zakupu kurtaly na moto, butow i rekawic. Chcieli mi opchnac kominiarke za 70 PLN z logo alpinestars, ale sie nie zdecydowalem. 

Zatrudnilem jakas szpryce ze sklepu zeby mi wyszukala wszystko online. Moze w przyszlym tygodniu juz bedzie caly osprzet. Pierwsza trasa jaka zrobie to dookola Sabah, polnocnej czesci Borneo. 

Lewa w gorze . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, jonaszko said:

Po co ci ciuchy? Przecież tam nikt tak nie jeździ😉

Na razie smigam w samym kasku do pracy i z powrotem, ale zanim wyrusze w dalsza trase wyposaze sie w caly rynsztunek. Chociaz zeby na zdjeciach dobrze wygladac 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne . Można stosować się do tego co zaleca producent i jednocześnie narzekać że współczesna motoryzacja jest "jednorazowa"

Z takich "ciekawostek"  - Stare audi a6  wyposażone w skrzynie automat produkcji firmy ZF .

wg audi oleju nie wymienia się nigdy

Wg producenta skrzyni co 60 tys

Ciekawe ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, kiler said:

 

wg audi oleju nie wymienia się nigdy

Wg producenta skrzyni co 60 tys

Ciekawe ??

Tu w 4 miesiace olej po prostu wyparowal z silnika, takze problem nijako rozwiazal sie sam. Trzeba bylo uzupelnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...