Jump to content
Kris KAt

BMW F 800 GT - PROBLEM!

Recommended Posts

Witam Wszystkich i proszę o pomoc w problemie, który opisuję poniżej, a dotyczy BMW F 800 GT - którego od paru dni jestem właścicielem.
PROBLEM: w momencie kiedy silnik jest rozgrzany i na biegu jałowym, w silniku pojawiają się wyraźne stuki, które ustają w momencie wciśnięcia klamki sprzęgła. Czy ktoś może ma wiedzę co może być przyczyną tych stuków? Moto ma 39 500 km. Z góry dziękuję za informacje i pozdrawiam.

To typowe i dobrze znane zagadnienie posiadaczom 800-tek. Te silniki są hałasujące. Tak przez neta ciężko ale jest opcja, że należy zająć się sprzęgłem i koszem...na pewno kontrola.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Witaj, dziękuję za odpowiedź. Tak, zapewne masz rację, bo to nasuwa się jako oczywiste. Problem w tym, że dopóki silnik się nie rozgrzeje, nic niepokojącego nie słychać. Być może, że nie będzie innej opcji jak rozebrać wszystko i szukać... A jak myślisz, to może być łożysko w skrzyni, kosz...?

Trzeba wejsc na forum uzytkownikow F800 i przeczytac co zwykle jest problemem jesli to typowe dla tego modelu.

I to warto zrobic przed rozkrecaniem czegokolwiek, bo mozliwe ze nic nie trzeba robic.

Dziękuję wszystkim, którzy dotychczas służą swoją wiedzą i pomocą.

Właśnie! Wszystko wskazuje na to, że mój mechanik wlał mi do moto 10W40 (pomijam, że się do tego nie przyzna - ale takie mam przeczucie!).

A BMW zaleca 15W50. I może się okazać, że ta operacja co najmniej zminimalizuje problem.

Dlatego dzisiaj zamierzam w pierwszej kolejności wymienić olej na właściwy, przy okazji Shell'a.

Mam w związku z tym pytanie; czy powinienem zalać silnik półsyntetykiem (niby takie zalecenia), czy pełnym syntetykiem.

Z góry dziękuję za sugestie. Pozdrawiam.

Jak spuścisz olej, to sprawdź sprzęgło. Ten model nie ma jakiś szczególnych wad jeżeli chodzi o stuki. Tam masz mokre sprzegło.Może być kosz wybity lub problem ze skrzynią, co by już było większym problemem, bo trzeba rozpoławiać silnik. Mozna też dostać się do sprzegła bez spuszczania oleju. Trzeba wtedy położyć motek na boku.Przygotuj też sobie nową uszczelkę pod dekiel.

Dziękuję Wszystkim. Tymczasem zalałem nowym, właściwym olejem - syntetykiem. Jadę na szlifa i się okaże,

Napiszę czy pomogło :)

Pozdrawiam i życzę udanego długiego weekendu.

Dziękuję Wszystkim. Tymczasem zalałem nowym, właściwym olejem - syntetykiem. Jadę na szlifa i się okaże,

Napiszę czy pomogło :)

Pozdrawiam i życzę udanego długiego weekendu.

Lepkość 15W50 ? Przecież to nie jest silnik wiatrem i olejem chłodzony ? Co teraz zalałeś i jak to się ma do lepkości zalecanej w instrukcji obsługi ?

Zajrzałem do instrukcji obsługi i rzeczywiscie 15W50 więc odszczekuje swoje pochopne zdziwienie

Miałeś napisać czy pomogło?

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

10 godzin temu, _Monter_ napisał:

Tak, irytujące to, że po pomoc to wiedzą gdzie i mają cierpliwość ale napisać jak wyszło to już w doopie.

Otóż i to, a może komuś kiedyś by się wiedza też przydała czy pomogła zmiana oleju.