Skocz do zawartości

[ROZ] Znikajca Iskra - Piaggio Typhoon 70cc


ReSh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z moim skuterkiem.

Ostatnio przywiozłem go od dziadka stał tam ponad rok czasu i był w średnim stanie i bez cylindra, rozebrałem go wyczyściłem, zamówiłem cylek z tłokiem z allegro bodajże za 160zł założyłem i odpalam. Na początku skuter palił i po dodaniu gazu gasł kupiłem nowy cewko moduł i problem ustał, lecz gdy się nim przejechałem (2-3minuty) gasnął i iskra znikała. Pomyślałem że kupie nowy iskrownik razem z impulsatorem, no i założyłem odpalił z rozrusznika od strzała (wczesniej nie chcial) i ucieszony wsiadlem i pojechałem, przejechalem niecała 500m i skuter zgasł... Przypchałem do domu, wyciągam świece, przykładam do metalu i iskry brak więc ściągłem fajke i próbowałem zobaczyc bez, również nie było. Wie ktoś co może mu dolegać? Wymieniłem Cylinder z tłokiem, cewko moduł, impulsator wraz z iskrownikiem oraz była wkładana nowa świeca co prawda jak ją zakręcałem do głowicy to nawet nie wystawała i myślałem że będzie za krótka, ale jak założyłem świecę na równo z głowicą to skuter nie chciał palić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz napięcie ładowania?

Jak będę miał czas to zmierzę, myślisz że to może być przez akumulator ? albo jakieś bezpieczniki czy regulator napięcia?

 

edit. Teraz już w ogóle nie ma iskry

Edytowane przez ReSh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz uwalony regulator, a co za tym idzie zbyt wysokie napięcie uwala Ci moduły.

jakie napięcie powinno być max?

i czy możliwe jest żeby odpalał z ukruszonym pierścieniem albo tłokiem? bo jak go kopne to niekiedy blokuje mi kopke tak jakby cos bylo w cylindrze

Edytowane przez ReSh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Sprawdz czy dobrze dokręciłeś ten cewko-moduł,musi być dobre połączenie z masą,

2. Dokładnie obejrzyj przewód WN ,i fajkę być może ma gdzieś przebicie

3. Zamiast zrzucac głowicę,odkręć dekiel wariatora/sprzęgła i obejrzyj półksięzyc zębaty od kopki,może go zacina

 

Czasami brak iskry spowodowane jest przez stacyjkę,lub jakiś czujnik,który może odcinać zapłon np ten przy sprzegłach czy stopce bocznej, i tam również może być przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Sprawdz czy dobrze dokręciłeś ten cewko-moduł,musi być dobre połączenie z masą,

2. Dokładnie obejrzyj przewód WN ,i fajkę być może ma gdzieś przebicie

3. Zamiast zrzucac głowicę,odkręć dekiel wariatora/sprzęgła i obejrzyj półksięzyc zębaty od kopki,może go zacina

 

Czasami brak iskry spowodowane jest przez stacyjkę,lub jakiś czujnik,który może odcinać zapłon np ten przy sprzegłach czy stopce bocznej, i tam również może być przyczyna.

Dzisiaj jadę do znajomego po nowy cewko moduł i regulator mam nadzieję że to będzie to bo nie możliwe jest że po przejechaniu 500m cały czas wywala iskre jak wszystko było nowe zakładane :/

 

Dzisiaj jadę do znajomego po nowy cewko moduł i regulator mam nadzieję że to będzie to bo nie możliwe jest że po przejechaniu 500m cały czas wywala iskre jak wszystko było nowe zakładane :/

Temat do zamknięcia, przerwany kabel impulsatora teraz śmiga jak talala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...