Skocz do zawartości

ALPY CH 15-06 do 23-06-2019r


swietyy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Planujta, planujta,

 

nie zapomnijcie tylko zrobic kilku alternatywnych tras abyscie wogole gdzies dojechali.

 

Termin jast do doopy, bo wiekszosc najfajniejszych przeleczy otwarte sa dopiero od 01. Lipca :icon_mrgreen: a i zo nie jest pewne :icon_mrgreen:

 

Radzilbym zaplanowac od 10 lub od15 Lipca.

 

:crossy:

pewny jesteś ? W tym roku wcześnie są roztopy. Sprawdze na koniec maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle że koniecznie. Może jakiś mała jazda, Kwiecień Maj. Masz propozycje ?

Mototarg bedzie w kwietniu na Bemowie, chyba ze wczesniej bedzie ciepło to bedziemy sie łapac

 

 

A co do tras to kazdy niech zaproponuje swoje miejsca i wtedy bedziemy planowac tak zeby wszytskich uszczesliwic :biggrin:

Edytowane przez kędzierz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mototarg bedzie w kwietniu na Bemowie, chyba ze wczesniej bedzie ciepło to bedziemy sie łapac

 

 

A co do tras to kazdy niech zaproponuje swoje miejsca i wtedy bedziemy planowac tak zeby wszytskich uszczesliwic :biggrin:

termin mam sztywny, Trasę uzgodnimy wspólnie. Wybierzemy najciekawsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewny jesteś ? W tym roku wcześnie są roztopy. Sprawdze na koniec maja.

 

No bylem w CH pod koniec kwietnia i z zaplanowynych tras zrobilem cos kolo 30 - 40 % a jestem tam generalnie jezeli nie co roku to co dwa lata. Tyle, ze w terminach ktore podalem.

 

Pewne w gorach nie jest NIC !

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No bylem w CH pod koniec kwietnia i z zaplanowynych tras zrobilem cos kolo 30 - 40 % a jestem tam generalnie jezeli nie co roku to co dwa lata. Tyle, ze w terminach ktore podalem.

 

Pewne w gorach nie jest NIC !

 

:crossy:

kwiecień, no właśnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwiecień, no właśnie :)

 

 

A teraz powiedz co mam Ci poradzic ?

 

Wiekszosc moich Kursantow wlasnie dzisiaj jedzei ww Alpy na narty, za miesiac lepiej nie bedzie.

 

:crossy;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planujta, planujta,

 

nie zapomnijcie tylko zrobic kilku alternatywnych tras abyscie wogole gdzies dojechali.

 

Termin jast do doopy, bo wiekszosc najfajniejszych przeleczy otwarte sa dopiero od 01. Lipca :icon_mrgreen: a i zo nie jest pewne :icon_mrgreen:

 

Radzilbym zaplanowac od 10 lub od15 Lipca.

 

:crossy:

Sam jesteś do doopy. Kwiecień to wiadomo że za wcześnie, maj to ruletka ale końcówka czerwca to bez przesady. :P

Byłem w alpach w lipcu i była lipa bo deszcz a drugim razem na początku maja i była patelnia. Dobrze mówisz, że w górach nic nie wiadomo, więc trzeba obserwować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja też planowałem Stelvio i i Grossglockner ale początek lipca, ale Wasz termin też do zaakceptowania. Z chęcią bym sie do Was przykleil, bo moi wszyscy znajomi którym proponowałem wyjazd sie zastanawiaja....a ja lubie konkrety :biggrin:

Pozdrawiam

 

Mogę się przykleić i ja ale ze względu na to że ze mnie już stary zgred oraz obecny motor nie wiem czy prędkości w trasie mnie nie przerosną?

Edytowane przez Wlodi1911
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jesteś do doopy. Kwiecień to wiadomo że za wcześnie, maj to ruletka ale końcówka czerwca to bez przesady. :P

Byłem w alpach w lipcu i była lipa bo deszcz a drugim razem na początku maja i była patelnia. Dobrze mówisz, że w górach nic nie wiadomo, więc trzeba obserwować.

 

Brzydko, ze podchodzisz do tego od razu personalnie ale czego mialbym sie niby spodziewac.

 

Ile razy byles w Alpach ?

 

Jezeli byles w Maju i przelecze nie byly otwarte, to moze Ci sie Alpy z Dolomitami po….. :icon_mrgreen:

 

Aaaaaa i o jakich przeleczach mowimy, tych ponad 2000 m czy o tych do 1000 m ? :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaes dzbanie, słuchaj uważnie bo nie będę powtarzać:
- chłopaki jadą pod koniec czerwca a nie w kwietniu, więc chooj kogokolwiek obchodzi co robią twoi kursanci w kwietniu

- Dolomity to pasmo we włoskich Alpach, więc jedno z drugim może się pomylić tylko tobie gastarbeiterze bez szkoły

Edytowane przez poziom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaes dzbanie, słuchaj uważnie bo nie będę powtarzać:

- chłopaki jadą pod koniec czerwca a nie w kwietniu, więc chooj kogokolwiek obchodzi co robią twoi kursanci w kwietniu

- Dolomity to pasmo we włoskich Alpach, więc jedno z drugim może się pomylić tylko tobie gastarbeiterze bez szkoły

 

Ooooo inteligencji szpagatowej zawsze mozny wysluchac zwlaszcza jak ja palec w doopie cisnie :icon_mrgreen:

 

Jak sie w doopie bylo i goowno widzialo, to mozna klepac po klawiaturze gdzie leza Dolomity, Gdybys inteligenice lizal geografie a nie kozi zad, wiedzialbys, ze szerokosc geograficzna inna , przesuniete na poludnie wiec i temper atury a co za tym idzie wysokosci przeleczy zupelnie inne. Oszczegolach nei bede pisal, bo i tak nie zajarzysz ty moja besto inteligencji :icon_mrgreen:

 

Musialo widac zabolec ! :icon_mrgreen:

 

Aaaaaa a tym inteligentnym inaczej powtorzejeszcze jrdyny raz.

 

W Szawjcari wszystkie przelecze otwarte sa od 01.07 wiec prosze nie pyerdolic, ze koniec czerwca, bo koniec Czerwca to nie Lipiec !

 

No ale o tym mozny sie przekonyc stojac przed szlabanem i patrzac jak szpal w pyzde ! :icon_mrgreen:

 

Amen !

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ks Masz.

Alpy w czerwcu na moto. Dokładnie od 21.06

 

 

I kończę dyskusję z tobą bo szkoda mi na to czasu, wiem że jesteś ekspertem w każdej dziedzinie. Z tym że proszę, nie zaśmiecaj tematu.

___________________________

 

Panowie, jestem jak najbardziej za wcześniejszym spotkaniem. Warto pogadać, dobrze byłoby też jakąś rundkę razem zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem kilkakrotnie w Alpach czy to Austriackich, Włoskich a także Francuskich w drugiej połowie czerwca i nigdy nie było problemu z przejazdem jakichkolwiek przełęczy więc uważam że to bardzo dobry termin. Byłem również cały tydzień w Alpach Szwajcarskich także bez problemu pokonywaliśmy przełęcze a temperatura sięgała 30 stopni przez okrągły tydzień. Być może trzeba trafić na pogodę ja miałem a wam tego życzę. Nie zastanawiajcie się, nie słuchajcie nikogo tylko planujcie i w drogę.

 

Szerokości życzę Savii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

W Szawjcari wszystkie przelecze otwarte sa od 01.07 wiec prosze nie pyerdolic, ze koniec czerwca, bo koniec Czerwca to nie Lipiec !

 

No ale o tym mozny sie przekonyc stojac przed szlabanem i patrzac jak szpal w pyzde ! :icon_mrgreen:

 

Amen !

 

:crossy:

 

Z całym szacunkiem, ale pozwolę sobie nie zgodzić z kol. ks-rider

Teoretycznie, to o czym piszesz jest możliwe, ale bardzo mało prawdopodobne. Termin otwarcia przełęczy o którym piszesz jest to tzw. termin urzędowy. Na ten dzień wszystkie przełęcze powinny być przejezdne czyt. bezpieczne dla turystów m.in. odśnieżone. Wszystko to, zależy od psikusów natury i od służb komunalnych danego kraju. Stan dróg można śledzić na różnych portalach m.in. tutaj https://www.arboe.at/infos/verkehrsinfos/langfristige-verkehrsinformationen/

Jak widać prawie wszystkie przełęcze interesujące motocyklistów na dzień dzisiejszy są zamknięte (wintersperre)

A więc, to tylko czysta teoria. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...