Skocz do zawartości

Problem z tylnym hamulcem Sportster 883


Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Potrzebuję na szybko jakiejś wskazówki bo ledwo do pracy dojechałem....

Od pewnego czasu tylny hamulec dziwnie się zachowywał. Raz wszystko było ok. a czasem po postoju musiałem kilka razy nacisnąć pedał hamulca do ten "wpadał" prawie do końca a motocykl nie hamował.
Potem zauważyłem że grzeje się tylna tarcza. W piątek wyczyściłem zacisk bo na tłoczku było spora syfu. wszystko pięknie w ogóle.

Dziś jadę do pracy i po ok. 5 km hamulec zaczął mi "łapać" i po kilkuset metrach zjechałem na bok bo silnik nie był w stanie pociągnąć. Oczywiście dym z klocków i takie tam. Odkręciłem lekko odpowietrznik i upuściłem nieco płynu z zacisku.

Dopiero po tej operacji udało mi się dotoczyć do pracy.

 

Czy ktoś z Was spotkał się z takimi objawami? Jakieś sugestie gdzie szukać przyczyny?
Zacisk? Pompa?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzeba wkladu pompy.

Trzeba zdjac i rozebrac zacisk oraz naprawde go wyczyscic, nie tylko to co widac z wierzchu, jak rowniez sprawdzic otworek wyrownujacy cisnienie w pompie czy czasem nie jest zapchany.

Dzięki za podpowiedź.

Jak jest z tym zaciskiem... można go zdjąć na prowadnicach czy trzeba koło zdjąć i całe to żelaztwo zdemontować? mocowane zacisku znaczy :)

Bo z tego co czytałem szkoły są dwie.... jak zwykle falenicka i otwocka :) ...jedni że można inni że nie wolno. A gdzie jest prawda? ;)

Dopytuję gdyż albowiem podnośnikiem nie dysponuję... a bez tego złoma nie zdejmę tylnego balona :D ...sorry stres i przemęczenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij od najprostszych rzeczy, sprawdź luz pedału hamulca

Luz wydaje się być ok. W którym miejscu jest regulacja jakby co? W osi pompy? Wodzik nie ma raczej regulacji, sam pedał też chyba nie. Muszę serwisówkę postudiować :)

Rozebranie zaciski mnie nie minie i tak bo od temperatury tłoczek zmienił kolor ze srebrnego na złoty więc gumki na bank się usmażyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...