Skocz do zawartości

Xj 600 Diversion


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam Yamahe xj 600 92r i potrzebowałbym rady jak ją ustawić.Zauważyłem że mam 2 i 4 kolanko ewidętnie zimniejsze niż pierwsze i 3.Może to wynika z tego że gaźniki są nie zsynchronizowane.Zbieram na wakum tester.Tutaj gdzie mieszkam za synchronizacje chcą 150euro.Znajomy twierdzi że nie chodzi na wszystkie cylindry.Motor ten odratowałem od zezłomowania.Kupiłem za 50 euro i doprowadziłem do użytku.Wiedzę mam opartą tylko na komarkach i wskach.Motorek teraz śmiga dość dobrze ale czasami jak zimny jest to pyrkocze jakby faktycznie nie na wszystkie gary chodził.Dołączę zdjecia i filmik jak to chodzi2f678661edb758493ab669bb5cdef3a3.jpg39352a3f02e1babbbcc7839484fd8111.jpg49dfaa74a2a7174dce8da3e169ad379e.jpg67a965333b6d187157d105b30f313152.jpgff941c9515ed96fe0e1c32cd1196b7f6.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzecia swieca wyglada na nieuzywana.

Sprawdz iskre kladac swiece z wlozona fajka na cyl;indrze i pokrec silnikiem.

Jesli iskra jest to trzeba sprawdzic najpierw luzy zaworowe na tym cylindrze a potem uklad wolnych obrotow gaznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co ciekawe ten cylinder daje najwiecej ciepła na kolanko.Czyli chodzi.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

Wydawało mi się że jak startuje bez problemu i chodzi w miarę równo to zaworów nie trzeba regulować.Na moje oko to 3 cylinder dostaje najlepszą dawkę paliwa powietrza i dlatego lepiej ciągnie a nr 2 i 4 są mniej obciążone i dlatego nie dają tyle ciepła.Może tak być??Motor śmiga w miare dobrze tylko przeważnie gdy zimny jest to klekota nie równo.Mogę puki co tak śmigać?Puki nie poustawiany?czy odpuścić bo coś sie sypnie?Chyba najlepiej było by zacząć od ustawienia luzów zaworowych ale tego nigdy nie robiłem i nie mam narzedzi do tego.Nagram potem filmik jak to chodzi na nie rozgrzanym i na rozgrzanym.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo prawdopodobne. Pozostaje tylko pytanie dlaczego ?

Luzy zaworowe latwo sprawdzic wyjmujac swiece, zdejmujac pokrywe zaworow i sprawdzajac kazda pare zaworow w momencie gdy tlok jest w najwyzszym polozeniu w cylindrze a oba zawory sa zamkniete.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chodzi na zimno.Jak się rozgrzeje to ma lepszy dźwięk i kręci żwawiej.Czy to normalne??Nie wiem czy to klekotanie i taki klekotający dzwięk na zimno nie jest spowodowane tym że wlałem zwykły olej samochodowy 10W40.Obroty ma niskie bo ustawiłem śrubę od obrotów bardziej odkreconą bo na rozgrzanym szybciej wkreca się na obroty i płynnie z nich schodzi.Wkurza mnie to pyrkanie na zimnym.Synchronizacja gaźników rozwiąże problem??

 

 

http://cloud.tapatalk.com/s/5b4f5e4d6adf0/20180718_170337.mp4

 

Wlałem olej samochodowy bo wpadła mi bańka 10 W 40 syntetyk za darmo i motor 8 lat stał i chciałem żeby troche na tym oleju go wypłukało bo ze starego sie syf zrobił.W tych starych motorach jest różnica w kulturze pracy silnika na oleju motocyklowym a samochodowym??

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Digitalizer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmik jest wystawiony w moim tekście.Bezpieczny bez wirusów.Jak sie boisz to zainstaluj sobie jakiegoś antywirusa czy cuś :)

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

Nie słyszałem nigdy żeby plik mp4 mógł zawierać wirusa

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

A niech ci będzie

 

 

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem dzisiaj xj 600 kolegi i ma całkiem równą pracę silnika.Nie tak jak mój.Moj dopiro jest spokojny po konkretnym rozgrzaniu.Wydaje mi się że to będzie ten olej samochodowy

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

Jaki olej mu najlepiej zalać.Jakiś tani

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

???

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

Takie klekotanie może być też przy zadurzych luzach zaworowych??

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się jakoś bez urządzenia do mierzenia podciśnienia??Jakoś na oko??

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

Tak jest że na zimnym jak startuję to dopiero jak wejdzie na obroty to kopa dostanie.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

Ktoś ustawiał kiedyś gaźnik kuleczkami??

 

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...