Skocz do zawartości

Wyciek z bloku silnika. Honda Hornet 600cc 2001


sjs
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema!

 

Dzisiaj zauważyłem na bloku jakiś wyciek oleju. Wygląda jakby to ciekło z łączenia górnej z środkową częścią bloku silnika.

 

Czym to jest spowodowane, i co z tym robić dalej ?

 

 

 

Motocykl nie miał żadnego wypadku, przewrotki, ślizgu. Blok silnika nie był nigdy spawany. Na kole nie jeżdżę i nigdy nie jeździłem. Jedynie często jest katowany. Ale nie trzymany cały czas na odcince. Reguralnie co góra 6k km wymianiany olej i filtr oleju.

23tsec3.jpg

20zzpr7.jpg

 

30_D36_D8_E_0821_4392_A045_336_A26_AD3_A

8_A082068_287_E_4610_9619_C82_C97_ABB765

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawa polega na wymianie tejże uszczelki, lub złożeniu starej na sylikon. Możliwe że śruby się lekko poluzowały i to spowodowało delikatny wyciek. Jak skręcisz wszystko z użyciem klucza dynamometrycznego to powinno pomóc. Natomiast nie polecam dokręcać na wyczucie bo łatwo ukręcić gwint.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kolego za błyskawiczne odpowiedzi. Bo dosłownie ratujesz nimi moj wyjazd. Zlecę to mechanikowi nie bd się sam bawił bo tylko pogorsze w pośpiechu.

 

Przy wymianę tej uszczelki co można zrobić przy okazji. Operacji w tej części silnika. Wyregulować zawory ? Wyczyścić gaźniki ?

 

Możliwe że do usterki w jakimś stopniu mogła się przyczynić wymiana świec przeze mnie 2 tyg temu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana świec raczej nie miała z tym związku, chyba że pukałeś młotkiem gumowym w pokrywę? Ale strzelam że nie. Jak mechanik zdejmie pokrywę to może przy okazji sprawdzić luzy zaworowe ale do ich regulacji trzeba zdjąć wałki więc to już grubsza robota.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za super szybkie odpowiedzi!!

 

To raczej odpada regulacja, poczekam z tym do zimy.

 

 

Czyli prawdopodobne że uszczelka po prostu się zużyła ? Ostatnio pokrywa bylabzdejmowana ponad 24kkm przy regulacji zaworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już robić to wymienić uszczelkę na nową i zrobić jak należy.

 

Jeszcze tak do pytam puki mam okazje porozmawiać z fachowcem.

Czy zabieg przy tej uszczelce wiąże się musowo z wymiana oleju ? Bo jeśli nie, to co umię wolę zrobić sam przy motocyklu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe dla mnie fachowiec :D

 

Co jeśli jednak mechanik by mi tego nie wymienił.

Poradzi sobie z tym amator, abstrahując szło by z tym objechać Włochy ok 5kkm ?

 

Wplywa to jakoś negatywnie na życie silnika lub osiągi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy ile oleju tamtedy wycieka ... Wygląda na niedużo. Na moje to mozna tak jechać pod warunkiem ze będziesz regularnie kontrolować skale wycieku i poziom oleju. Dodatkowo chciałbym zauważyć ze mi to wygląda nie na olej ale na zaciek z wody i korozji. Nie masz korozji na fajce czasem? Albo nie miales skorodowanych świec jak je wymieniłeś?

Chyba ze jesteś pewien ze to olej ... to wtedy to pierwsze co pisałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykl od wymiany świec nie był wystawiony na większy deszcz, jeśli o ile był na jakim kołkiem.

 

Świece były wymieniane po ok 4latach i ok 26kkm

7_E423_B7_B_0_C4_F_4_A82_B316_E9_F600_AE

4_FCF88_DB_8_AB4_446_D_A96_D_60_E6882_D4

 

Chyba korozji nie ma.

 

Raczej świece dobrze dokrecilem. Jest możliwe żeby jakimś cudem były nie dokręcone i to się z tym wiązało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciek jest tlustawy a zaschnięty w połączeniu z brudem ma konsystencje smaru.

 

4_AB95784_3_C31_429_B_8790_186_CA5_EA341

86_B9884_F_0_BD2_4_F55_BB47_7_EC4_EB9_A2

 

Wyciek, nie jest z pierwszego od góry łączenia bloku oznaczonego 1. Tylko z drugiego nr 2 to dalej chodzi o to samo ?

 

Choć w sumie teraz zgłupiałem i mam mętlik.

 

Może to być tak jak pisałeś że cieknie z tych otworów a pęd wiatru rozsmarowała to po silniku że wydaje się że to spod drugiej uszczelki ... 😕 sam już nie wiem ... ZGŁUPŁEM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...