Skocz do zawartości

Drugie moto


ReaperMoto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam się nad wyborem kolejnego motocykla, ale może od początku. Będę niedługo robił A2, chodzę do technikum i myślę o studiach. Więc chcę nisko budżetowej maszyny (w segmencie chopper/cruiser). Piszę tutaj, bo chciałbym się dowiedzieć waszego zdania na ten temat. Nie potrzebuję maszyny do wyścigów, tylko przyjemnego podróżowania,dojazdów do szkoły itd. Obecnie jeżdżę Rometem R125. Jest wszystko fajnie, daje radę do 100km/h, ale szkoda mi silnika, aby go kątować. Większych prędkości nie potrzebuję, ponieważ preferuję turystyczną jadę. I wreście dochodzę do sedna mojej wypowiedzi. Czy patrząc na to, że jestem: młody, ceny paliw rosną mam 186cm wzrostu i 100 kg wagi wystarczy mi Yamaha drag star 250, czy mam się mierzyć na Hondę Shadow 600? Mam nadzieję, że mój temat nie wywoła wielu kontrowersji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż, wybierasz sobie kosztowną drogę. w przypadku armatury cena zakupu jest często i 2x wyższa od podobnej pojemności klasycznego golasa. natomiast w cenie utrzymania większe znaczenie(jako wydatki jednorazowe) mają koszty serwisu i napraw, więc m.in. dostępności zamienników części i materiałów eksploatacyjnych (która opiera się m.in. na popularności danego modelu), niż spalanie. które nawiasem mówiąc różnić się będzie nieznacznie albo wcale - taki gs500 pali pewnie mniej niż wysilony motorek klasy 250ccm, który na te 100kmh trzeba jednak trochę pokręcić

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że choppery i cruisery to są jedne z bardziej kosztownych motocykli, ale powiedzmy taka Honda shadow 600 jest w stanie zmieścić się w spalaniu od 3-4 L. Nawet gadałem z znajomym i powiedział, że w temacie części nie jest tragiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz jeździł sam to może i spali tyle paliwa. Od Shadowa mi się bardziej podoba Drag Star 650, mocą nie powala, ale wydaje się ładniejszy. Ja sprzętem o pojemności 1200 też jestem w stanie osiągnąć spalanie na poziomie 4 litrów, może z małym hakiem. Ale jak Ci się będzie przyjemnie jeździć to nie będziesz patrzył na spalanie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...