Skocz do zawartości

Malowanie, odświeżanie kombinezonu motocyklowego


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć i czołem! ;)
Zaczął się sezon. Trzeba swoje kombinezony wyjąć i odświeżyć, abyśmy byli piękni i uroczy na naszych maszynach :) Kupiłam nowy motocykl, kombinezon został i jak na kobietę przystało, no kolor nie pasował. Poza tym czerń skóry była nieco wybarwiona. Przeszukałam wszystkie Internety, aby dowiedzieć się, jak odnowić ubiór. W desperacji chciałam oddać kombinezon do kaletnika (tak się chyba nazywa), który za usługę samego czyszczenia chciał za dużo. A jeszcze malowanie.... W końcu stwierdziłam, że zrobię to sama. I dałam radę ;) Niestety dopiero za drugim razem. Ale do rzeczy:

-używanie lakieru na skórę to zły pomysł;
1. OCZYSZCZANIE: daną powierzchnię oczyścić preparatem (aceton, beznyna, itp...)
-Użyłam acetonu i zwykłej ściereczki, choć czytałam, że inni używali benzyny ekstrakcyjnej;
post-92205-0-44213200-1523710461_thumb.jpg

2. MALOWANIE: farby do skóry ze sklepu multirenowacja, dokładnie kolor Volt firmy Angelus Brand.
-Na początku użyłam lakieru ze sklepu budowlanego (tak podpowiedziało Google), ale niestety farba się łamała...co było do przewidzenia. Pomyślałam o farbie do skóry. Najpierw zawitałam do sklepu Renoskór w Warszawie, gdzie niestety zostałam zmieszana z błotem, ponieważ gdzie "młoda studentka może malować jakieś kurde paski na kombinezonie, to beznadziejny pomysł, ale ja pani to zrobię za pierdyliard monet. A tak w ogóle to nie sprzedaję farb (choć na stronie one są dostępne), bo ktoś się pode mnie (właściciela sklepu) podszywa". Trudno, ale rozumiem. Tak więc zostało zamawianie przez Internet. Pojawił się problem, ponieważ podstawowe kolory farb do skóry są dostępne, ale koloru jak RAL 1026 (taka limonka) nigdzie nie było. Aż trafiłam na Stargard i sklep multirenowacja.pl. Zamówiłam farbę firmy Angelus kolor Volt. Wybór kolorów był tak duży, że trudno było mi się zdecydować ;) Do tego wzięłam lakier matowy tej samej firmy. Zapłaciłam niecałe 100 zł, więc niemalże grosze w stosunku do tego, co chciał kaletnik. Miałam obawy, że krycie będzie słabe, ponieważ moje paski były niebieskie, a farba jaśniejsza. Okazało się, że krycie jest bardzo dobre
post-92205-0-67973900-1523709058_thumb.jpg
Dwoma warstwami (kolor był żywszy już po drugiej warstwie, więc trzecią zrobiłam tylko do porównania) pomalowałam moje paski na kombinezonie. Zwykłym pędzelkiem do malowania modeli. I wyszło super!
post-92205-0-22962500-1523709079_thumb.jpg
Sprawdzałam zaraz po pomalowaniu, czy nic się nie łamie
post-92205-0-67439900-1523709354_thumb.jpg
Po około miesiącu od malowania i jazdy jest nadal super. Kolor wchłonął się, nie ma żadnych załamań.

3. LAKIEROWANIE: lakier na pomalowane paski
-na gąbkę naniosłam trochę lakieru Angelus i jak Reksio steplowałam. Pomyślałam, że tak samo zrobię na reszcie skóry i efekt również zaskoczył pozytywnie.
post-92205-0-40360600-1523709829_thumb.jpg
post-92205-0-76170200-1523710153_thumb.jpg

4. NAWILŻANIE: zwykły krem naniosłam na całą skórę
-aby skóra była zabezpieczona wsmarowałam w nią krem. Na niektórych częściach użyłam czarnej pasty do butów dla porównania. Obie wersje były spoko, choć krem lepiej nawilżał (pasta nie brudziła). Po prawej bez malowania.post-92205-0-62939900-1523709578_thumb.jpg
Efekt po lakierze (lewa po lakierze Angelus matte)
post-92205-0-71068400-1523710200_thumb.jpg
A tak prawie na koniec
post-92205-0-29155000-1523710344_thumb.jpg

Najprawdopodobniej zamówię jeszcze ten sam lakier, tylko z mocnym połyskiem i pomaluję niektóre elementy. Pochwalę się wtedy kolejnym efektem ;) A może nawet dodam inne kolory... Przepraszam zarazem za jakość zdjęć, ale niektóre robiłam już nocą przy świetle żarówki.
Mam nadzieję, że komuś się ten wpis przyda. Będzie mi bardzo miło :)
Pozdrowienia i buziaczki!

  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...

Bardzo dziękuję za taki wpis! Szukałem kogoś kto taką ścieżkę już przeszedł.

 

Mam kombiak 3 kolorowy czarny - biały - niebieski. Noszę się z zamiarem zamiany niebieskiego na czarny i odświeżenia białego. BIały miejscami się już po przecierał do koloru surowej skóry.

 

Z tego co widzę proces powinien być dość prosty. Dobrze myć acetonem lub b.ekstrakcyjną, następnie nanieść lakier.
Jak się do tego zabiorę też zrobię fotki i wrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
W dniu 27.02.2019 o 10:01, szufla_fr napisał:

Bardzo dziękuję za taki wpis! Szukałem kogoś kto taką ścieżkę już przeszedł.

 

Mam kombiak 3 kolorowy czarny - biały - niebieski. Noszę się z zamiarem zamiany niebieskiego na czarny i odświeżenia białego. BIały miejscami się już po przecierał do koloru surowej skóry.

 

Z tego co widzę proces powinien być dość prosty. Dobrze myć acetonem lub b.ekstrakcyjną, następnie nanieść lakier.
Jak się do tego zabiorę też zrobię fotki i wrzucę.

I jak Ci poszło? Masz zdjęcia? 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
17 godzin temu, hefaistos napisał:

Witam

odgrzeje troche kotleta. A jak z chłonnością i wydajnością farby? Jaką pojemność kupiłaś i ile jej zeszło na te paski?

Pisałbym PW w celu większej szansy na szybką odpowiedź 🙂 ew możesz odezwać się do kogoś kto się tym zajmuje zawodowo i zapytać bądź zlecić samą robotę. Wiele osób polecało:
https://www.facebook.com/Naprawa-odzieży-motocyklowej-szycie-na-miarę-GLTX-MOTO-A-Radzymińska-1566160713709892/

 

Sprawdziłem na samej stronie jak to wygląda i nie podają informacji, ale może warto też zadzwonić do sprzedającego i zapytać o wydajność krycia. Pewnie usłyszysz coś w stylu "Wie Pan wszystko zależy od skóry, koloru, fazy księżyca itd" 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam czy są takie farby tylko odblaskowe. Super by było takie malowanie, ale żeby jednocześnie podnieść własne bezpieczeństwo.

Ktoś...? coś....?

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.04.2018 o 15:13, Trzcinogrzechotnikowo napisał:

Cześć i czołem! …...

Mam nadzieję, że komuś się ten wpis przyda. Będzie mi bardzo miło 🙂
Pozdrowienia i buziaczki!

Dobra robota !

 

O gustach sie nie dyskutuje, ja bym dal albo zolte albo srebrne, nie zmniejsza faktu ze fajnie zrobilac !

 

Popros moze kogos lub sama sobie zamow, w Louis'ie Maja zajefajny srodek do konserwacji skor o miodowym zapachu, wszystkie pszczoly i nietylko orgazmu dostaja ! 🤣

🙂

 

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No to powiem Wam że też postanowiłem się zabawić w renowacje skóry. Użyłem co prawda innej farby tj. Renoskór ale efekt jest jak dla mnie zadowalający. Poniżej zdjęcia z podwójnej choć troche niechlujnej momentami warstwy gdyż to pierwszy raz. Kolor wcześniejszy był biały tak jak na innych palcach (malowane tylko rękawiczki na czerwno, zdjęcie z kombinezonem zrobione dla porównania odcieni czerwonego) chociaż te rękawice mają już 7 lat cosezonowego użytku i kolor biały po potraktowaniu zmywaczem do paznokci schodził już do zera więc momentami czerwień jest nakładana na kolor bazowy skóry. Ja z efektu jestem zadowolony i planuje jakieś dalsze malowania także innymi kolorami. Dodatkowo sprzedawca polecił jeszcze pomalować lakierem utrwalającym mat, półmat albo połysk ale jest tego jedna wada - lakier jest na bazie żywicy więc utracimy naturalne właściwości skóry.

 

zdjecia spacer.png

https://zapodaj.net/58ba6145d1420.jpg.html

https://zapodaj.net/7eb6ec2d09d85.jpg.html

 

PS: nie moge wstawić fotek odrazu w post bo wyskakuje mi jakiś błąd "-200"

Edytowane przez hefaistos
brak informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 23.01.2020 o 20:09, hefaistos napisał:

Witam

odgrzeje troche kotleta. A jak z chłonnością i wydajnością farby? Jaką pojemność kupiłaś i ile jej zeszło na te paski?

W zasadzie to pojemnik miałam mały, najmniejszy dostępny w sklepie i dość dużo mi zostało 😉 trochę większy był pojemnik z tym matem, ale chyba to też był najmniejszy z dostępnych i zostało tak 2/3. Chłonność jest naprawdę zaskakująca. Co najlepsze, już dawno zmieniłam i kombinezon i motocykl, ale ten kombinezon został (czasem się przydaje, jak biorę koleżanki czy mamę na plecak). I te paski nadal się trzymają. A od malowania minęło kilka lat!

W dniu 24.01.2020 o 23:33, Gość moogoom napisał:

Ja się zastanawiam czy są takie farby tylko odblaskowe. Super by było takie malowanie, ale żeby jednocześnie podnieść własne bezpieczeństwo.

Ktoś...? coś....?

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka
 

W sumie warto sprawdzić w sklepie multirenowacja.pl, może mają odblaskowe lub będą mieć na zamówienie. Ewentualnie kupić materiał odblaskowy i doszyć/dokleić do kombinezonu. 

Na pewno widoczność podniesie zielona kamizalka z napisem POLSKA xD ale podniesie też ciśnienie innym, którzy pomyślą, że to policja 😉

W dniu 25.01.2020 o 14:13, ks-rider napisał:

Dobra robota !

 

O gustach sie nie dyskutuje, ja bym dal albo zolte albo srebrne, nie zmniejsza faktu ze fajnie zrobilac !

 

Popros moze kogos lub sama sobie zamow, w Louis'ie Maja zajefajny srodek do konserwacji skor o miodowym zapachu, wszystkie pszczoly i nietylko orgazmu dostaja ! 🤣

🙂

 

Podrzucisz link lub zdjęcie? Nie mogę go znaleźć 😞

A tak przy okazji konserwacji, jakby ktoś też o to też pytał, to ja poszłam do Decathlonu i kupiłam środki do siodeł (dział jeździecki) 😄 mydło do skóry, gąbkę i mały pojemnik takiej jakby gliceryny, wazeliny (nie wiem, co to dokładnie). Działa spoko, a kosztuje grosze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Trzcinogrzechotnikowo napisał:

Podrzucisz link lub zdjęcie? Nie mogę go znaleźć 😞

mydło do skóry, gąbkę i mały pojemnik takiej jakby gliceryny, wazeliny (nie wiem, co to dokładnie). Działa spoko, a kosztuje grosze. 

Tez cos takiego kupilem, tylko bez gabki i doprowadzalem kierownice do stanu wygladu po kursantach , 

Effax Lederbalsam INHALT 500 ML kaufen | Louis Motorrad - Bekleidung und Technik

 

.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, ks-rider napisał:

Tez cos takiego kupilem, tylko bez gabki i doprowadzalem kierownice do stanu wygladu po kursantach , 

Effax Lederbalsam INHALT 500 ML kaufen | Louis Motorrad - Bekleidung und Technik

 

.

 

Chętnie sprawdzę 😄 Dziękuję za link! 

Tak przy okazji, używałam też kremu Nivea, jak nie miałam innych środków. Też było git xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...