Skocz do zawartości

Przegląd


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem i nie wiem co z tym zrobić a chodzi mi o to ze 2 lata temu kupiłem motocykl i go nie przerejestrowałem tylko mam oc na siebie i w zeszlym roku byłem na przeglądzie I gościu po przejrzeniu wystawił mi zaświadczenie o przegladzie ze jest ok a nie wbijał w dowud. I powiedział mi ze z tym zaświadczeniem mam iść do wydziału komunikacji . A ja zgubiłem te zaświadczenie o przegladzie. Co mam teraz zrobić . Mogę prosić o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to mi chyba nic nie da .musze zrobić od nowa przegląd. Bo dzwolniłem gdzie robią przeglądy i babka powiedziała mi ze przegląd jest ważny ogulnie cały rok a ten papierek tylko miesiąc.

 

Zaświadczenie jest ważne w okresie, na jaki zostało wystawione (myślę, że miałeś typowo na rok). W ciągu 30 dni powinieneś przerejestrować na siebie motocykl.

 

https://obywatel.gov.pl/kierowcy-i-pojazdy/rejestracja-samochodu-motocykla-lub-innego-pojazdu#/uzywany/wczesniej-zarejestrowany-w-polsce

 

P.S. Szczerze mówiąc, to jestem załamany tym, że w epoce internetu tak trudno jest młodzieży poszukać informacji na temat obowiązujących przepisów.

Wybrać się po informacje do Starostwa to też nie jest wycieczka na koniec świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde Misiek63, szkoda że dopiero teraz napisales te mundrości.

 

Zacytowalbym Twoj post policjantowi, ktory zabral mi dowod rejestracyjny z puszki jak mu pokazalem zaswiadczenie z przegladu, ktore bylo wystawione pol roku wczesniej (brak miejsca na pieczatke w dowodzie rejestracyjnym, nawet diagnosta mowil zebym sobie jezdzil z zaswiadczeniem ale policjant byl nieugiety)

 

Co prawda przy wymianie dowodu nie robili problemu i wbili do nowego dowodu przeglad z zaswiadczenia.

 

Policjant twierdzil ze na zaswiadczeniu moge jezdzic tylko 30 dni, mial rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde Misiek63, szkoda że dopiero teraz napisales te mundrości.

 

Zacytowalbym Twoj post policjantowi, ktory zabral mi dowod rejestracyjny z puszki jak mu pokazalem zaswiadczenie z przegladu, ktore bylo wystawione pol roku wczesniej (brak miejsca na pieczatke w dowodzie rejestracyjnym, nawet diagnosta mowil zebym sobie jezdzil z zaswiadczeniem ale policjant byl nieugiety)

 

Co prawda przy wymianie dowodu nie robili problemu i wbili do nowego dowodu przeglad z zaswiadczenia.

 

Policjant twierdzil ze na zaswiadczeniu moge jezdzic tylko 30 dni, mial rację?

 

W którym miejscu napisałem, że nie trzeba wymieniać dowodu z powodu braku miejsca na pieczątki???

 

Sam w tej chwili jeżdżę z "miękkim", bo skończyło się miejsce na stempelki.

 

Nowe przepisy znoszące obowiązek wymiany miały wejść w życie od 01.01.2018, ale nie-rząd woli dyskusje o pierdołach.

 

http://badanie-techniczne.pl/2018/03/nie-ma-miejsca-na-pieczatki-w-dowodzie-rejestracyjnym/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

W którym miejscu napisałem, że nie trzeba wymieniać dowodu z powodu braku miejsca na pieczątki???

W żadnym :) ja tylko napisałem dlaczego z tym papierkiem jechałem.

 

Napisałeś, że zaświadczenie jest ważne na rok. Może to sugerować że można też jeździć przez rok.

Sam tak myślałem i nawet diagnosta który je wystawiał powiedział żebym sobie pojeździł ten rok i dopiero po następnym przeglądzie z nowym zaświadczeniem zmienił dowód.

 

Dopiero patrol mnie uświadomił, że jeździć z zaświadczeniem można tylko 30 dni i zabrał dowód co mnie zmotywowało do zwiedzania WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym :) ja tylko napisałem dlaczego z tym papierkiem jechałem.

 

Napisałeś, że zaświadczenie jest ważne na rok. Może to sugerować że można też jeździć przez rok.

Sam tak myślałem i nawet diagnosta który je wystawiał powiedział żebym sobie pojeździł ten rok i dopiero po następnym przeglądzie z nowym zaświadczeniem zmienił dowód.

 

Dopiero patrol mnie uświadomił, że jeździć z zaświadczeniem można tylko 30 dni i zabrał dowód co mnie zmotywowało do zwiedzania WK.

 

Dokładnie to samo usłyszałem w SKP dwa tygodnie temu, ale wolałem się upewnić, czy gość dobrze gada żeby nie mieć problemów.

Inna rzecz, że często przekraczam granicę z Niemcami i Czechami, a tam nie mam ochoty dyskutować.

Edytowane przez Misiek 63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...