Skocz do zawartości

Chorwacja czerwiec/lipiec 2018


daw0909
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Planuje wraz z dziewczyną pozwiedzać na moto trochę Chorwację. Sprawa wygląda tak, że chcemy zabrać motocykl na przyczepkę i udać się do Chorwackiego Splitu. Dlaczego tak? Motocykl jaki posiadam (Kawasaki Z1000 naked) pozwala mi zabrać albo bagaż albo plecaczek ;p a ja potrzebuję tylko bagażu ale plecaczek nie puści mnie samego :D więc muszę zabrać plecaczek i potrójny bagaż :D

 

Chcemy mniej więcej rozplanować sobie trasy, jakie moglibyśmy pokonywać na miejscu, ale codzienne wracając do tego samego noclegu. Planujemy zatrzymać się w miejscowości Split, a stamtąd zwiedzać jak najwięcej pobliskich miejsc (max 400km dziennie)

 

Piszę ten post bo chciałbym dowiedzieć się jak najwięcej cennych informacji na temat ciekawych miejsc w tym obszarze i porad na temat chorwackich przepisów i niezbędnych rzeczy.

 

Z góry dzięki za każdą informacje :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na motocykl fajne trasy😉 teraz kwestia czy autem czy motocyklem, bo chce targać motocykl na przyczepie i z jednego miejsca jeździć i wracać 400km dziennie,każdy wie w ile się godzin robi w Chorwacji 400km

 

Jak byś miał kufer centralny i dwie boczne torby to by starczyło na bagaż bo tam dużo nie trzeba brać sandały klapki i koszulki, krótkie spodenki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To motocykl zostaw w domu a autem jedź bo tak to nic nie zwiedzisz.

 

Przepisy takie same jak w Pl

 

 

nonsens, auto zostaw wlaśnie bo motocyklem więcej zwiedzisz a przede wszystkim szybciej przejedziesz przez niektore odcinki.

W zeszłym roku byliśmy tam na dwa motocykle, drogi super a autem chyba bym sie pociął. W sezonie kilkunastokilopmetrowe korki wokół wiekszych miast...

 

Sveti Jure motocyklem to wrażenia murowane (pampersy polecam zabrać), było punktem szczytowym całej wyprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o tym, żeby właśnie wysłać rzeczy kurierem do miejsca w którym będę mieszkał ale to nie zmienia faktu, że i tak będę uwiązany w tym miejscu. Druga sprawa to taka, że tym motocyklem nie pokonam takiego dystansu do miejsca docelowego z pasażerem, więc dodatkowo musielibyśmy zabrać namiot lub szukać noclegu a chcemy być jak najszybciej na miejscu. Podjęliśmy więc taką decyzję, że jedziemy autem do miejsca zamieszkania a stamtąd chcemy jak najwięcej jeździć i zwiedzać na motocyklu i nic tej decyzji nie zmieni. Proszę o jeszcze inne ciekawe miejsca, Sveti Jure jest już pewne w naszym planie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim terminie jedziecie namiot i wynajęcie kwatery nie ma dużej różnicy ale na kwaterze masz klime prysznic,ja byłem w czerwcu i już były temperatury prawie 40 stopni

Widzę że jesteś z Krakowa to nie masz daleko do Chorwacji ubrał bym moto w kufry i jechał motocyklem. Tak jak już pisałem nie ma co brać dużo ubrań. Aukcja przejdź całą Magisterskie Adriatycką

W jakim terminie jedziecie namiot i wynajęcie kwatery nie ma dużej różnicy ale na kwaterze masz klime prysznic,ja byłem w czerwcu i już były temperatury prawie 40 stopni

Widzę że jesteś z Krakowa to nie masz daleko do Chorwacji ubrał bym moto w kufry i jechał motocyklem. Tak jak już pisałem nie ma co brać dużo ubrań. Atrakcje przejdź całą Magisterskie Adriatycką , ogólnie Chorwacja to cała ciekawa atrakcja i trasy

Edytowane przez Robon12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o tym, żeby właśnie wysłać rzeczy kurierem do miejsca w którym będę mieszkał ale to nie zmienia faktu, że i tak będę uwiązany w tym miejscu. Druga sprawa to taka, że tym motocyklem nie pokonam takiego dystansu do miejsca docelowego z pasażerem, więc dodatkowo musielibyśmy zabrać namiot lub szukać noclegu a chcemy być jak najszybciej na miejscu.

 

A dlaczego miałbyś nie dojechać? to nie jest daleko tak znowu, oraz co chcesz zabierać takiego że do kufrów sie nie zmieścisz???

bylem jak pisałem w zeszłym roku na dwa motory z pasażerkami i mieliśmy ze sobą wszystko co potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W załączniku dodaje zdjęcie mojego motocykla, może to coś wyjaśni :rolleyes:

 

Wiem, że da się zrobić wszystko i wgl. ale nie chce dorabiać do tego motocykla tylu rzeczy gdyż wolę pieniądze wydać na coś innego a za kilka lat kupić wymarzony motocykl turystyczny i wtedy inaczej podejść do tematu. Na chwilę obecną taki mam plan, aby zabrać motocykl na przyczepkę i jechać wygodnie i bez stresu samochodem. Proszę też nie pisać, żebym motocykl zostawił w domu i jechał bez, bo i tak mnie do tego nie zniechęcicie. Takie wakacje sobie wymarzyłem :)

 

Jeśli macie jeszcze jakieś pomysły co można ciekawego zobaczyć, gdzie fajnie pojeździć to proszę o info ;)

post-49186-0-72043800-1513008574_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz jeszcze sprecyzowanej miejscowości jako bazę wypadową to proponuję pomyśleć nad urokliwą, piękną miejscowością MAKARSKA. Jak znajdę to mogę podesłać namiary na fajną metę. Z tej miejscowości masz najlepszy chyba układ zarówno w jedną stronę pod Zadar jak również w drugą stronę pod Dubrownik. Na dodatek masz blisko na św Jurę. Po drugie też możesz z tej miejscowości wyskoczyć do Medjugorie i Mostaru. Ogólnie takowych tras motocyklowych nie ma ale zawsze można pokusić się o wyspę Kroculę, Brać itp. Jeśli starczyło by Ci sił i chęci to oczywiście polecam KOTOR w Czarnogórze. Z Makarskiej miałbyś w jedną stronę około 250km-260km. Oczywiście Split również jest piękny w szczególności promenada dlatego wybór należy do Ciebie.

W twoim przypadku może i faktycznie będzie lepszym rozwiązaniem pojechać samochodem lecz to nie zmienia faktu, że podróż motocyklem byłaby fajniejsza. Tak czy inaczej życzę wytrwałości i spełnienia marzeń.

 

Savii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...